Moderátoři: martin_100, Olda, Hynek, cuisine, spida

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Mimochodem, takto třeba vzniká v Holandsku kniha dakarských týmů -- dají peníze na vypravení dvou press carů a vznikne bohatá obrazová publikace prakticky jen o Holanďanech... spousta záběrů z bivaku i tratě. Proti Luskovým jsou ovšem znatelně chudší, to je pravda...
pon led 23, 2012 5:15 pm

Jaroslav Jindra

Press car

Příspěvek

Bezvýhradně souhlasím. Nejen s tím, že je Luskoun jako fotograf zcela bezkonkurenční (strčí do kapsy i dvacetičlenný tým Maindru a není na rozdíl od nich arogantní egoista ale fajn parťák), ale i s tím, že by profesionální press car týmům šetřil náklady a nabídl mnohem širší spektrum služeb. Některé týmy by snad dokázaly upustit od malicherných sporů s konkurencí, přesto se ale bojím, že do toho stádia Češi ještě nedorostli. Vždyť šéf jistého nejmenovaného týmu vydal zákaz, aby jeho mechanici stavěli bivak v blízkosti jiných českých týmů, šéf jiného týmu se v médiích zbytečně nelichotivě vyjadřuje o konkurentech, atd - v takové atmosféře se vstřícnost hledá těžko. Navíc se rozmohla móda vozit na Dakar v roli "novináře" sponzory, který sice zaplatí startovné a náklady na provoz press caru, v praxi ale brání jeho efektivnímu provozu. Třeba už jen svými velkopanskými manýry (Já na to mám...). Práce na Dakaru je řehole, prach a špína, a to jim po dvou dnech nevoní a utíkají do hotelů a restaurací. Přesto věřím, že se myšlenka mezitýmového profesionálního press caru jednou stane skutečností. Na startovní listině Dakaru se totiž objevila nová jména, dosud nepostižená českou dakarskou třenicí. Pokud se dohodnou s těmi rozumnějšími mazáky, je to cesta k logickému způsobu práce.
Mimochodem - pro Moraváky - zítra je v 19:30 v Bystřici p.H. v penzionu Rondo promítání fotek z Dakaru 2012 + filmu Rváči.
pon led 23, 2012 5:55 pm

Jiří Vintr
Příspěvky: 2347
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:44 am

Příspěvek

Ano, mohlo by to narazit právě na to, že někdo by auto připravil, někdo by se na starty složil, někdo by přispěl, to vše jsou velk prostředky, ale nakonec není jisté, zda by z toho každý také rovným způsobem benefitoval a zda by měl každý pocit, že z toho benefituje rovným způsobem. těžko říct, ale ta řevnivost tu prostě je a je to škoda. V Holandsku prý řada týmů nemá ráda de rooye, na druhou stranu on je ze všech ve všem nejdál a ostatním k tmu sportu tak trochu razí cestu...

Nemá moc cenu takhle veřejně rozebírat drobné křivdy a křivdičky... nicméně by¨lo by fajn vidět, že se ještě najde od nás vozidlo opravdu na mediální práci, včetně internetvého připojení a možnosti zúřadovat tok informací přímo z místa soutěže. A pokud by se jednalo o TV nebo filmový materiál, kterým by byly doplněny ty oficiální, pak jenom dobře...
pon led 23, 2012 7:58 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1489
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek

Pane Jindro, díky avízu zde na stránkách jsem naštěstí Váš film viděl, jako dakarského fanouška mě nadmíru potěšil. Navíc je mi sympatické, že zavítáte sem a dokážete komentovat zdejší reakce.
Takže jestli Vás to potěší: díky za film a na ČSFD jsem mu dal 5 hvězdiček :)
pon led 23, 2012 8:00 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

Jak je to se vstupem? Došel bych se podívat, jestli jsem teda nepromeškal nějakou rezervaci. A kde to v tom Rondu konkrétně bude?
!LIAZ 4life!
pon led 23, 2012 10:40 pm

Jaroslav Jindra

Bystřice pH

Příspěvek

Omlouvám se, že jsem neodpověděl, ale byl jsem na cestě na Moravu. Tu akci pořádal majitel Ronda a pokud vím, tak žádné rezervace nebyly zapotřebí. Bylo příjemně narváno, hlava na hlavě. Taky jsem byl mile překvapený účastí závodníků a mechaniků hned několika týmů. Je fajn vidět sedět u jednoho stolu u piva zelené se žlutými, černými atd. Fakt mi svou účastí udělali radost, navíc mohli mnohem fundovaněji odpovídat zájemcům na odborné dotazy. Myslím, že to byla povedená akce a věřím, že nebyla poslední.
stř led 25, 2012 6:46 pm

Jaroslav Jindra

Adjunkt

Příspěvek

Každá podpora potěší a motivuje :wink: Díky. J
stř led 25, 2012 6:48 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

KU¤VA!!!! Já jsem na to úplně zapomněl!!!!!!!!!! Tohle si budu vyčítat ještě hodně dlouho! A teď jsem si ještě vzpomněl, že jsem dneska promeškal jednu aukci s článkem o Liazu na rally Faraonů 85!!! Já budu muset začít brát nějaký prášky na hlavu, nebo ještě zapomenu svoje jméno!
!LIAZ 4life!
stř led 25, 2012 8:59 pm

Uživatelský avatar
HOUZAR
BAN
Příspěvky: 755
Registrován: čtv pro 10, 2009 6:40 pm
Bydliště: Třešť

Příspěvek

pát led 27, 2012 4:02 pm

filip 90
Příspěvky: 6364
Registrován: úte lis 11, 2008 10:26 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ty tupláky na předku :lol: :lol:
Filip Nikl
pát led 27, 2012 4:50 pm

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

BONVER DAKAR TEAM - DAKAR 2012 - ARGENTINA - CHILE - PERU
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... -bktmEZ5ew
ned dub 22, 2012 9:28 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

tady pozdrav z Japonska od Sugawari

http://www.hino-global.com/dakar/gallery/video.html
čtv čer 07, 2012 2:14 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1489
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek

Bonusové video ještě z testování nebožky Jamalky http://www.youtube.com/watch?v=Ki3OEHO6HeA
pát čer 08, 2012 9:51 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1489
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Příspěvek

A sestřih záběrů Aleše na Dakaru 2012, včetně krátkých rozhovorů http://www.youtube.com/watch?v=NPJyNhVVdTE
úte čer 19, 2012 11:59 am

Uživatelský avatar
Milda
Příspěvky: 5780
Registrován: pát bře 23, 2007 5:03 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

pon črc 16, 2012 10:00 pm

Odpovědět

Zpět na „RALLY DAKAR apod.“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů