Moderátoři: martin_100, Olda, Chomuťák

Odpovědět
Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ke kloubovým karosám...
- Hnanej je zadek, ale to už tu několikrát projelo.
- V zimě jsou občas problémy, obzvláš? prý rozjezd do kopce, kdy se to občas nepovede
- Co se chování vozu týče, tak s C744 jsem při jízdě dopředu neměl žádný problém, bezproblémový průjezd městem
- Jestli je tam nějaká pojistka, nevím, avšak měla by tam být zvuková signalizace při velkém zalomení kloubu
sob črc 15, 2006 7:45 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

tzv píše:Ke kloubovým karosám...
- Hnanej je zadek, ale to už tu několikrát projelo.
- V zimě jsou občas problémy, obzvláš? prý rozjezd do kopce, kdy se to občas nepovede
- Co se chování vozu týče, tak s C744 jsem při jízdě dopředu neměl žádný problém, bezproblémový průjezd městem
- Jestli je tam nějaká pojistka, nevím, avšak měla by tam být zvuková signalizace při velkém zalomení kloubu
zvuková signalizace + červená kontrolka - zlomení kloubu v okamžiku uvedení do činnosti se nesmí pokračovat v zatáčení ale musí se natočit kola na obrácenou stranu a vůz se musí začít rovnat hrozí zlomení vozu a vážné poškození toho co prochází točnou u meziměstských které mají manuální převodovku hrozí navíc přetrhání lanovodů od řadící páky a to je potom drahá sranda .
Jinak je tam ještě žlutá kontrolka takzvaná "Blokace točny" ta svítí do 30Km/h a oznamuje přibrždování točny , ta je uměle bržděna právě do rychlosti 30km/h a je to z důvodu aby se to nevlnilo jako had občas se stane že při prudkém rozjezdu do zatáčky a přehnání to s plynovým pedálem se točna zabrzdí uplně v uhlu 45% a vozidlo se potom valí zlomené kdo to nezná a nesundá hned nohu z plynu dopadne jako jeden kolega který s takto zlomeným vozem najel rohem kloubu na lampu pouličního osvětlení a způsobyl na voze škodu skoro za 150 000kč
Dále má vozidlo ječtě Blokaci točny při couvání po dobu kterou se drží tlačítko blokace vozidlo couvá jako "PRKNO" ale já to nikdy nepoužíval protože mě couvání s odblokovanou točnou nečinilo problémy :lol:
ned črc 16, 2006 9:32 am

Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

petr.truck píše: Dále má vozidlo ječtě Blokaci točny při couvání po dobu kterou se drží tlačítko blokace vozidlo couvá jako "PRKNO" ale já to nikdy nepoužíval protože mě couvání s odblokovanou točnou nečinilo problémy :lol:
Počkej, o tomhle nevím? Já sed za volant kloubáku a starej se. S jízdou i řazením jsem si poradil, otočením vozu po čumáku na relativně malém prostoru taky, trošku problém mi činilo couvání do zatáčky, kdy jsem vůz několikrát málem zlomil, než se podařilo s pomocí kolegy zacouvaním otočit autobus. Rovně jsem couval rovně taktéž.
ned črc 16, 2006 11:59 am

Návštěvník

Příspěvek

tzv píše: Počkej, o tomhle nevím? Já sed za volant kloubáku a starej se. S jízdou i řazením jsem si poradil, otočením vozu po čumáku na relativně malém prostoru taky, trošku problém mi činilo couvání do zatáčky, kdy jsem vůz několikrát málem zlomil, než se podařilo s pomocí kolegy zacouvaním otočit autobus. Rovně jsem couval rovně taktéž.
:roll: :lol: jo to znám měl jsem jet před osmi lety s kloubovým Ikarusem sám tak říkám dispečerovy ale já v tom nikdy neseděl a on na mě máš řidičák máš tak si poraď :D :D :D
tlačítko blokace většinou bývá na levé straně palubní desky vedle volantu podobné tlačítko jako to které se používá na žhavení :wink: ikdyž jak znám karosu tak co serie to originál každé auto má tlačítka trochu jinde
ned črc 16, 2006 1:06 pm

Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Na jednu stranu není nadto si to ošahat, po dvojím průjezdu parkoviště hybaj do města... 8)
ned črc 16, 2006 8:59 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No ale když se s tou karosou vyšplháš někam do půli kopce a ona se ti pak zlomí do strany tak ti nějaký zatáčení kol na druhou stranu je asi prd platný ne,

Na stodůlkách je takovej kopeček teď tam postavili sídliště Harmonie tak tam jakmile jbyla jen troška sněhu nevyjela ani jadna housenka :lol: :lol: :lol:
ned črc 16, 2006 9:09 pm

Chomuťák
Příspěvky: 1216
Registrován: stř bře 01, 2006 2:25 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak já naštěstí jezdím v rovinatém terénu, ale doma v Chomutově bych do Karosího kloubáku asi v zimě nesedl... Jeden z řidčů po výpomoci na autobusu (chytl kloubák) pak prý odprosil svůj trolejbus a se slovy dva motory jsou dva motory, se po zbytek zimy karosám vyhybal...
ned črc 16, 2006 11:19 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Olda píše:No ale když se s tou karosou vyšplháš někam do půli kopce a ona se ti pak zlomí do strany tak ti nějaký zatáčení kol na druhou stranu je asi prd platný ne,

Na stodůlkách je takovej kopeček teď tam postavili sídliště Harmonie tak tam jakmile jbyla jen troška sněhu nevyjela ani jadna housenka :lol: :lol: :lol:
Oldo ono to není v tom autě ale v tom mezikusu co je občas přimontován mezi sedadlem a volantem když šlapeš na plyn tak že ti hrabou kola se není čemu divyt že to zlomíš tak že musíš počkat až z garáže dorazí tahač a narovná tě .
V době kdy jsme měli na garáži ještě kloubáky (než zrušily dejvice pak nám je sebraly ) jsme v zimě stáli za sebou dva při rozjezdu na lince 271 do kopce na křižovatce kolegovi se to nechtělo hnout ruzně se to kroutilo hrabalo a podobně a já kolem něj bez problému projel a zmizel v dály ono při automatické převodovce to chce cit v haksně a ne tupou těžkou nohu a když cítím že se to láme moc zastavím zařadím zpátečku stočím kola cuknu si dozadu a můžu pokračovat dál nečekám až se to zalomí ale ono konec konců je někdy lepší to zalomit a počkat si přeci jen proč jezdit a snažit se když to mám za stejné peníze a propooo tuto zimu jsme říkyly že by udělali líp kdyby ty sypače namontovaly na autobusy protože zatím co autobusáci vyjížděli z garáží ve čtyři hodiny a mě se na mých trasách nestalo aby to stálo z důvodu nesjízdnosti tak sylničáře jsme první potkali nejdřív v osm hodin a to my už dobře čtyři hodiny předváděli krasojízdu na saních za 7milionů :lol: :lol:
pon črc 17, 2006 10:52 am

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

hmmm proti mě se tyhle saně řítili šikmo dole v modřanech na tý břečce to pánáčkovi v plným plynu trochu ustřelilo a velmi těžko to srovnával... nutno podotknout že to nebyl hezkej pocit kdyř jsem dumal jestli to srovná nebo se mám někam uklidit... a už vůbec bych nechtěl bejt vevnitř jako cestující.
pon črc 17, 2006 11:00 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No jo kloubová Karosa se asi musí blbě vracet do původního směru když jde do smyku co :?:
stř črc 19, 2006 2:03 pm

Uživatelský avatar
OndraH
Příspěvky: 91
Registrován: sob bře 04, 2006 12:53 pm
Bydliště: Praha 13

Příspěvek

Olda píše:No ale když se s tou karosou vyšplháš někam do půli kopce a ona se ti pak zlomí do strany tak ti nějaký zatáčení kol na druhou stranu je asi prd platný ne,

Na stodůlkách je takovej kopeček teď tam postavili sídliště Harmonie tak tam jakmile jbyla jen troška sněhu nevyjela ani jadna housenka :lol: :lol: :lol:
jo..tam sem viděl jednu zlomenou...prostředkem kloubu byl kousek od nějakého domu...takže tam je to fakt hustý :o
čtv črc 20, 2006 6:04 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Obrázek
ned črc 23, 2006 8:02 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

jezdí nějaká tahle kloubová ešelka na nějaká setkání ????
ned črc 23, 2006 8:33 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

cuisine píše:jezdí nějaká tahle kloubová ešelka na nějaká setkání ????
Ešelka určitě ne páč žádná nebyla :idea: A ŠM 16,5 asi taky ne...nevim že by se dochovala...ale třeba se mejlim.

btw Pěkně oskenovanej pohled :lol:
ned črc 23, 2006 9:23 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

noo :oops: já říkám ešelka všem tak se omlouvám :oops: :oops: :oops:
ned črc 23, 2006 9:28 pm

Odpovědět

Zpět na „AUTOBUSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů