Moderátoři: martin_100, Olda, Chomuťák

Odpovědět
Steven25
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 24, 2019 8:45 pm

Můj sen

Příspěvek

Ahoj,
už když mi bylo 8 let, miloval jsem autobusy. Pak mě touha přešla a od doby, kdy jsem začal jezdit do školy autobusem se opět vrátila. Ale znám tu práci z pohledu cestujícího. Je tu nějaký řidič z Královehradeckého kraje, který by mě prací provedl a ukázal všechny plusy a mínusy? Je mi 16 let, snad to nebude vadit.

Díky za každou reakci a každé přečtení. :)
pon úno 25, 2019 2:57 pm

lukas1989
Příspěvky: 229
Registrován: stř črc 17, 2013 11:25 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Můj sen

Příspěvek

Ahoj, z pohľadu vodiča to nebude celkom objektívne, to záleží aj od jeho povahy k celému tomu, a ako a kam jazdí. je rozdiel voziť zájazdy, diaľkové linky, prímestské, MHD či zmluvnú dopravu. ja jazdím všetko lebo nemám rád stereotyp, a najkľudnejšia je pre mňa zmluvná doprava - zaveziem zamestnancov do fabriky a ďalších domov, žiadne lístky, karty, nič...a hlavne nenechajú po sebe bordel. No a čo nemám rád tak to je MHD. Ale každý Ti povie niečo iné, to musíš proste skúsiť sám aby si presne vedel čo to je.
ned bře 10, 2019 8:45 am

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1489
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Můj sen

Příspěvek

Pěkné články z autobusové dopravy https://www.dailymale.sk/author/slsp
ned bře 10, 2019 4:32 pm

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Můj sen

Příspěvek

Co děláš za školu ? Má to aspoň něco společného s dopravou ? Jinak souhlas s Lukášem, každá práce má svoje a každý jsme jiný. Mě by z městský trefilo, ačkoliv na začátku jsem jí chtěl jezdit. Čuchnul jsem hodně brzo k zájezdům a pak už u nich zůstal. Smluvní doprava mě nenadchla, lidi, které jsem vozil byli nějací zamrzlí, nebo moc utahaní, nevím, linková byla zajímavější, za chvíli už je znáš, víš kdo zaspal, kdo se doma pohádal ... :) a dneska, když volá dispečerka, abych jí odjel cizinu, vymýšlím mraky důvodů proč nemůžu a fakt se mi nechce :) Na starý kolena jsem si koupil Tatru, dělám na ní poloviční generálku a už mi nijak zvlášť nevadí, že jsem v dílně a v zrcátku neutíká silnice. A nakonec na starý kolena řídím vlak.

Ale v pohodě, v šestnácti jsem snil o kamiónu, a krom tří let na sklápěčce, jsem s žádným kamiónem nikdy nejel a v návěsu ani neseděl, nějak to rychle vyhrál autobus :D . Takže když tě někdo sveze a pokusí se zasvětit, může nadávat na všechno od vstávání až po peníze, nebo naopak. Náš policajt při zkouškách v autoškole (tehdy to zkoušeli policajti) říkal: " řidič osobáku by měl umět řídit auto, řidič náklaďáku by měl umět totéž a ještě číst v mapě, a řidič autobusu totéž co předchozí a ještě umět počítat! "
ned bře 17, 2019 6:09 am

lukas1989
Příspěvky: 229
Registrován: stř črc 17, 2013 11:25 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Můj sen

Příspěvek

Ono je to jedno čo robí za školu, keď ho to tak baví a zaujíma nech si vybaví potrebné papiere a skúsi to u nejakého dopravcu. Papiere síce stoja dosť peňazí ale pre porovnanie - rovnaké peniaze vyhodí mnoho ľudí za dovolenku a ja garantujem že za ten čas na dovolenke nezažije toľko čo za rovnaký čas v práci na buse. Nech to skúsi na mesiac či dva alebo tri, potom sa môže na to vy...a vrátiť k tomu čo študoval. Žiadna veda. Ja mám IT vzdelanie a pre mňa je rozhodne prijateľnejšie hľadieť cez okno busu na okolitú krajinu než do monitoru. Do monitoru hľadím cez niektoré prestoje a robím na počítači len veci pre seba. Osobne s prácou na buse nemám problém, väčšinou robím prímestskú dopravu, sem-tam do toho zájazd. MHD a zmluvnú minimálne - to ma nebaví a urobím to len keď už ozaj nemá kto iný, aj keď na zmluvnej je najväčší kľud - to je skoro ako voziť náklad. Jedno musím priznať - čím novší voz so všelijakými vymoženosťami modernej doby dostanem, tým menej ma baví s tým jazdiť. S Karosou sa mi vždy jazdilo najlepšie. Ale je to len môj názor.
sob bře 23, 2019 9:13 pm

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Můj sen

Příspěvek

Já říkám, že jednou to je práce, jindy zábava. Někdy to je na pohodu, někdy jedeš na doraz.
Dle mého, největší problém je najít solidního dopravce, který má slušný servisovaný vozový park, relativně dobře platí a má zajímavou práci.
Nicméně, i přestu zodpovdnost, otravný lidi, uklízení, mytí, to je zajímavá práce.
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
pon bře 25, 2019 6:01 pm

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Můj sen

Příspěvek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
pon bře 25, 2019 6:50 pm

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Můj sen

Příspěvek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pro úplnost, mám to jako brigádu pro zábavu, což tomu ježdění dává ještě větší pocit svobody. Jezdím od dvacetimístného sprintera, přes šedesátimístnou tříosu až po 18metrový kloubák u MHD.
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
pon bře 25, 2019 7:11 pm

Odpovědět

Zpět na „AUTOBUSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host