Moderátoři: martin_100, Olda, Chomuťák

Uživatelský avatar
chameleon
Příspěvky: 111
Registrován: sob pro 29, 2012 10:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Už když jsem tam v září 2010 nastupoval tak to šlo do kytek, dodělalo se pár tedomáků a montovali se italské mrdky. Koncepce autobusu TEDOM nebyla až tak špatná, ale co kus to origoš, vše se dělalo ručo skoro na koleně..... Ale oproti italům super bus, jen to chcelo investovat do jeho obnovy a né na to kašlat a jen hrabat penízky. Pan majitel to potopil.....
pon pro 31, 2012 5:33 pm

Urpín
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 15, 2011 3:12 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

ObrázekObrázekObrázek
tak nevím, jestli se nechystá obnova TEDOMu. Tohle se objevilo u nás na dílně a mají se dělat montážne přípravky. No a něco jsem slišel, že se u nás mají v budoucnu vyrábět nějaké autobusi. Haly na to už stojí.
Při pohledu na motor mne napadlo jediné " chčije a chčije"
pon kvě 05, 2014 11:24 pm

Uživatelský avatar
Aleš 400
Příspěvky: 376
Registrován: sob úno 25, 2012 4:48 pm
Bydliště: Ivančice

Příspěvek

:?
No to by samozřejmě bylo fajn, osobně jsem tomu dost fandil. Vcelku by se to i dalo pochopit, houstne síť čerpacích stanic na CNG a přibývá dopravců se zájmem o autobusy poháněné zemním plynem. Např. DPmB se chystá nakoupit až 100 ks plyňáků (pokud to není jen populismus před komunálními volbami), 12 by jich mělo přijít ještě letos.

Na druhou stranu, jestli došlo k rozprodání vybavení, které bylo potřebné pro výrobu autobusů, jak o tom Tedom informoval na svých stránkách: http://bus.tedom.cz/zprava-prodej-nepot ... eni-54.htm ,tak je to rozhodnutí trochu nekoncepční. Nejdřív výrobu ukončit, rozprodat přípravky a potom to zase všechno obnovovat, tak to něco stojí. Takže nevím, nevím. :think:
Ano, máte auto LIAZ, ale jaký je tam motor? Cummins, Perkins nebo Caterpillar?.......Kdepak, auto LIAZ, motor taky LIAZ!
úte kvě 06, 2014 7:52 pm

Urpín
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 15, 2011 3:12 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Uvidíme, co se vylíhne. :) My , jako nástrojárna děláme přípravky i pro jiné světové a tuzemské společnosti, takže pro sebe by jsme je udělali rádi. Horší je, kde sežene naše firma lidi.
Tedom dělal i Foxe, nebo to bylo něco jiné? Myslím, že Fox- náklaďáky dělali někde v Rakovníku. Nebo se mýlím?
Při pohledu na motor mne napadlo jediné " chčije a chčije"
úte kvě 06, 2014 11:25 pm

Uživatelský avatar
Aleš 400
Příspěvky: 376
Registrován: sob úno 25, 2012 4:48 pm
Bydliště: Ivančice

Příspěvek

Náklaďáky Tedom Fox se vyráběly přímo v Jablonci nad Nisou v areálu Tedomu, divize Motory. Ukončení výroby nastalo také z důvodu nedostatečné sítě stanic CNG, potom kvůli malým zkušenostem dopravců s tímto druhem pohonu (na rozdíl od autobusů), taky tam hrálo roli, že značka nebyla moc známá (a na původní LIAZ nebyly práva), ale hlavně přišla v roce 2008 světová hospodářská krize, to byl asi hlavní důvod. :(
:?:
Nerozumím tomu, že: "Haly na to už stojí." V halách v Třebíči, kde se vyráběly autobusy, se dnes vyrábějí kogenerační jednotky, na které má Tedom velký odbyt. Tak co to má být za haly a kde? :think:
Ano, máte auto LIAZ, ale jaký je tam motor? Cummins, Perkins nebo Caterpillar?.......Kdepak, auto LIAZ, motor taky LIAZ!
stř kvě 07, 2014 8:14 pm

Uživatelský avatar
chameleon
Příspěvky: 111
Registrován: sob pro 29, 2012 10:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

V Třebíči je s autobusama konec, pár lidí přešlo na vyrábět jednotky, ostatní propustili, kupa přípravků a držáků atd. se vyházela do šrotu. Tedom zaspal dobu, do plynovejch montovali motory tedom-koncepce liaz, bylo to naprd, motor starej, poruchovej. Poslední půlrok se montovali italské autobusy, kupa tedomů tam stála neodebranejch, kloubák nebyl dodělanej. Prostě to pan Jeleček totálně posral.
úte čer 24, 2014 5:00 pm

Uživatelský avatar
Aleš 400
Příspěvky: 376
Registrován: sob úno 25, 2012 4:48 pm
Bydliště: Ivančice

Příspěvek

:!: Asi by tady měla proběhnout informace, že výrobní dokumentaci autobusů TEDOM nakonec koupila ostravská firma Ekova Electric, která je nyní vyrábí jako elektrobusy Ekova Electron. Získala tak "hotový" autobus a může se plně věnovat jenom vývoji a výrobě elektrického pohonu:

http://www.buspress.eu/expanze-ceskych- ... ni-evropy/

Já jim přeji, aby se jim dařilo, protože severomoravský region potřebuje víc takových zaměstnavatelů a také jsem rád, že ta technologie, kterou rozpracovali v Třebíči, bude dál využita, protože si myslím, že autobusy TEDOM nebyly špatné. Mluvil jsem před několika lety se známým řidičem od ČAS Znojmo, kde jich několik měli a ten je chválil, pouze občas se jim objevil problém s elektronikou a musel přijet servis. :think:
Ano, máte auto LIAZ, ale jaký je tam motor? Cummins, Perkins nebo Caterpillar?.......Kdepak, auto LIAZ, motor taky LIAZ!
pon črc 04, 2016 10:36 pm

Odpovědět

Zpět na „AUTOBUSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti