Moderátoři: martin_100, Olda, Chomuťák

Odpovědět

Myslíte že sa "doubledecker" Made In Slovakia uchytí aj na zahraničných trhoch?

Anketa končí za pát úno 26, 2010 7:06 pm

a) Áno
3
43%
b) Nie
4
57%
 
Celkem hlasů: 7

Uživatelský avatar
Eddie
mizantrop
Příspěvky: 1942
Registrován: čtv úno 21, 2008 11:54 am
Bydliště: Žilina, Slovakia

TROLIGA BUS

Příspěvek

Tak už je to dlhšia doba čo tieto autobusy stretávam, ale absolútne som netušil kto to vyrába (vonku nijaké označenie). A dnes som zistil že ide o výrobcu TROLIG BUS z Levoče (Slovensko). Majú zaujímavú stránku, do konca roka majú priniesť na trh poschodový autobus pre mestskú dopravu :shock:
Firma používa motory Cummins a podvozkové komponenty ZF.
úte led 12, 2010 7:06 pm

Uživatelský avatar
Eddie
mizantrop
Příspěvky: 1942
Registrován: čtv úno 21, 2008 11:54 am
Bydliště: Žilina, Slovakia

Příspěvek

úte led 12, 2010 7:07 pm

dskuba
Příspěvky: 166
Registrován: čtv zář 04, 2008 1:44 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Jsem zvedavej jak bude vypadat ten patrovej autobus :)
čtv led 21, 2010 8:14 pm

Uživatelský avatar
Eddie
mizantrop
Příspěvky: 1942
Registrován: čtv úno 21, 2008 11:54 am
Bydliště: Žilina, Slovakia

Příspěvek

pát bře 04, 2011 12:04 am

Uživatelský avatar
dawid
Příspěvky: 414
Registrován: ned črc 01, 2007 9:19 pm

Příspěvek

No......bez šance,ačkoliv bych mu přál...

Ta firma mi přijde ja Sor ve svych začatcích..tj.žadna korozní uprava na dobré kvalitě tam nebude a i ten interiermi přišel dost jednoduchy..zejmena to osvětlení schodu z pravěku... čekam že to brzy zreziví a vrch nekdě v zatačce u Svitu upadne..... no vyhoda bude že zdejší kakaoví mužíčci plechařinu i s lidmi zpeněží... (vždy jsem se modlil at mi moje vozidlo v okolí Popradu neselže.... :twisted:
pát bře 04, 2011 12:22 am

Uživatelský avatar
Eddie
mizantrop
Příspěvky: 1942
Registrován: čtv úno 21, 2008 11:54 am
Bydliště: Žilina, Slovakia

Příspěvek

Každopádne asi budú obľúbené, kedže v poslednej dobe ich tu pribudlo oveľa viac ako Irisbusov alebo vozov SOR. Interiér možno neni posledný dizajnový výkrik, ale čo sa mu nedá uprieť je praktickosť. A tiež má oproti Irisbusu veľmi veľkú výhodu - aj nižší človek nemá problém sa držať horného držadla, alebo si dať batožinu na horný nosič. Irisbusy v tomto smere spôsobujú starším ľuďom a ľuďom s nižším vzrastom veľmi veľké problémy. Subjektívne sa mi aj sedačky (aj keď vyzerajú nie príliš kvalitne) zdali oveľa pohodlnejšie ako v SOR-e, kde ma už po pár kilometroch začali bolieť kríže. Podľa mňa sú tieto autobusy na tunajšie podmienky a trasy na ktorých jazdia vhodnejšie ako Irisbus. :wink:
pát bře 04, 2011 1:16 pm

Lukáš Erenista Paál

Příspěvek

Niekoľko týchto autobusov má aj SAD Lučenec no a keď som sa v tom viezol sedel som vpredu a na štítku pri schodoch som vyčítal že výrobca je SAO Lučenec... :?:
pát bře 04, 2011 7:03 pm

Uživatelský avatar
Eddie
mizantrop
Příspěvky: 1942
Registrován: čtv úno 21, 2008 11:54 am
Bydliště: Žilina, Slovakia

Příspěvek

Mám dojem že to bol Novoplan PMC12 http://www.rusbus.wgz.cz/image/15611499 Mám dojem že Troliga je pokračovateľ zrušenej výroby v Lučenci (aj keď na stránke firmy o tom neni žiadna zmienka)

EDIT: Tak ako som tušil - SAO Lučenec predalo licenciu pre Troliga Bus a ich autobusy sa ešte chvíľu kompletizovali v Levoči pod značkou Novoplan a neskôr už len ako Troliga Bus http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny ... ncili.html
pát bře 04, 2011 8:00 pm

Lukáš Erenista Paál

Příspěvek

Ach tak je to... nikdy som to nekeroval ale som sa v tom viackrát viezol je to skoro nové a vždy tam niečo drní, a mnoho doplnkov interiéru mi pripadá skôk ako zo starých komunistických zásob... inak najnovšie už kupujú buď Iveco Irisbus alebo SOR...

Ono by sa asi najlepšie k tomu vedel vyjadriť ten čo s tým jazdí a hneď by bolo jasné čo je to za kvalita...
sob bře 05, 2011 12:53 am

Uživatelský avatar
Eddie
mizantrop
Příspěvky: 1942
Registrován: čtv úno 21, 2008 11:54 am
Bydliště: Žilina, Slovakia

Příspěvek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pát bře 13, 2015 9:29 pm

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

tote še tam rozpadnu, väčši vrak ako je troliga už asi neexistuje :roll:
pát bře 13, 2015 9:42 pm

Uživatelský avatar
Ťiger
Příspěvky: 254
Registrován: čtv led 13, 2011 9:28 pm
Bydliště: Drienov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

V jednej nemenovanej "SADke" ktorá má pár týchto nedorobených zázračných stvorení z toho za jazdy odpadla zadna naprava :D
Aktuálny problém vyžaduje aktuálne riešenie . . .
Všetko je možné. Dosiahnuť "nemožné" trvá len o čosi dlhšie.
Inteligentný človek je nútený občas sa opiť, aby mohol komunikovať s idiotmi naokolo
sob bře 14, 2015 5:20 pm

Uživatelský avatar
Matúš Sabo
Zaklinač
Příspěvky: 2428
Registrován: úte úno 22, 2011 3:08 pm
Bydliště: Bystre n/T

Příspěvek

mne stači ked na zanovnej trolige ktora ešte nema STK vidieť krasne ako koroduje nad kolesami, oco raz stal na semaforoch v PO, zahľadel sa na jednu čo stala vedľa neho, konkretne na to nasavanie vzadu, komín :lol: , okolo nasavania nasrato tmelu a ešte bolo vidieť aj odtlačky prstov :lol: :lol:
sob bře 14, 2015 9:02 pm

Odpovědět

Zpět na „AUTOBUSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti