Moderátoři: martin_100, Olda, Chomuťák

Odpovědět
Uživatelský avatar
mega.mix1
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 25, 2009 9:45 pm
Bydliště: Přívory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ono v podstatě záleželo na řidiči co si tam vydrápe...
ned led 25, 2015 6:19 pm

Uživatelský avatar
TATRA-BA
Příspěvky: 1948
Registrován: pon říj 27, 2008 11:19 pm
Bydliště: TVER

Příspěvek

Ja som to trocha zisťoval očom to všetko bolo. Vraj to dakedy letelo u šoférov a že si to sami vyškrabávali do zrkadla a potom napájali na elektriku, slúžilo to len na okrasu. Boli kadejaké motívy na tých zrkadlách, ale hlavne tie šípky,stopka a autobus. Dakedy aj tie karosy, hlavne diaľkové boli vyčačkané kadečím, vlajky,nálepky a kadejake somariny na roletách, dolepený strop nad šoférom, na predku stojan s kazetami... čím viac, tým lepšie. Jedna vec, čo ktomu patrila, boli aj tieto zrkadlá. Ale údajne čo hovoril kamarát, tak už to nesmú zapájať ani nič lepiť,vešať po roletách, všetko má ostať tak ako z výroby, inak vraj dostanú pokutu zato. Týka sa to SAD Žilina, v ostatných SAD-kách to môže byť inak.


Obrázek Obrázek
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
ned led 25, 2015 6:43 pm

Uživatelský avatar
pt_55
Příspěvky: 268
Registrován: sob pro 27, 2008 1:14 pm
Bydliště: Cassovia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak tie zrkadla "leteli" asi v celej ČS republike ako tak čítam, mali to aj v Košickej MHD, vždy som to ako malý chlapec obdivoval, tak isto v SAD.

Čo sa týka tých pokút tak podniky na to majú interné nariadenia, predpisy kvôli "unifikácii" vozového parku, keďže sa teraz veľmi dbá na "imidž" podnikov odkedy väčšinu vlastnia súkromníci.
ned led 25, 2015 10:27 pm

lukasV

Příspěvek

Tie zrkadla boli asi fakt po celom slovensku. Vela autobusov bolo fakt pekne upravenych.
pon led 26, 2015 10:01 am

Uživatelský avatar
mega.mix1
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 25, 2009 9:45 pm
Bydliště: Přívory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

imič letí i u nás. řekli do určitého data sklidit jinak nastoupí parta hic a vše co tam nepatří zlikvidují. jen nám dovolili držáky na hrnek a závěs za kabinou. přitom jako malýho kluka mě fascinovalo jak je každý bus jinak vybaven. to jsou ty detaily který dělaj vůz tak jedinečný. a jelikož jsem se nemohl s tím smířit a poslední kapka byla když mě zliklidovali karosu s klackem (už tam máme jen automaty) takjsem si pořídil vlastní karosu c734 atmosféru. a vyšperkuju si jí podle svého... :)
pon led 26, 2015 6:31 pm

Uživatelský avatar
Luďa
Příspěvky: 1426
Registrován: sob říj 31, 2009 10:24 pm
Bydliště: Nížkov (ZR) - Brno

Příspěvek

Vím, že maj spešl téma, ale dám všechny sem
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Když se potíš u polívky - jsi zdravý.
Když se potíš u acylpyrinu - jsi nemocný.
Když se potíš u sexu - jsi starý.
Když se potíš u práce - jsi blbý
ned dub 26, 2015 2:40 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

Zlínské RTO i s vlekem! :wave:
!LIAZ 4life!
ned dub 26, 2015 3:07 pm

pon kvě 11, 2015 10:27 am

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Příspěvek

Pěknej atmosférák. Těch moc není,pořád toho bylo dost a nakonec jich zbylo minimum. Gratuluji jestli je to Tvůj veteránek. :D
pon kvě 11, 2015 5:04 pm

Uživatelský avatar
mega.mix1
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 25, 2009 9:45 pm
Bydliště: Přívory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

není to můj kousek. můj kousek je ve stavu odstrojování. už 2 měsíce jenom vyndavám sedačky. A BYZOŠI SE POSLEDNÍ DOBOU ROZTRHL PYTEL S ATMOSFÉRAMA. ..
pon kvě 11, 2015 5:28 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

karosa

Příspěvek

Zdravím, měl bych dva dotazy na větší znalce autobusů než jsem já.
1.proč má atmosférák opačné řazení než turbo verze karos, vždyt ta převodovka je snad stejná, nebo není?
2.by mě zajímalo jak funguje blokace točny u kloubáků C 744, B741. vím, že je to tu někde vpředu popsané,ale vznikla z toho diskuze a dohady z kterých toho moc nevím. Kde se bere potřebný tlak hydraulické blokace, to má kvůli tomu motor nějaké další čerpadlo nebo jak?
Celkově jsem nikdy neviděl provedení točny, z několika málo fotek co jsem našel na netu mi přijde, že točna neumožnuje příčný zkrut autobusu. Bud to z fotek nebylo vidět,nebo to umožnuje opravdu jen pérování vozidla?
pát črc 10, 2015 5:20 pm

Uživatelský avatar
Study
Příspěvky: 177
Registrován: pon pro 24, 2007 10:17 pm
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Je tam jinak uložený kloubek, ale nezkoumal jsem ty pohyby natolik, abych dokázal říct, proč. Na ešelce jsem akorát měnil kloubek (kdyby to někdo řešil tak vím, kde mají jak turbácké tak atmosférácké), pokud jsem dělal nějaké větší zásahy, tak to uhnilo na turbu s klasikou.
sob črc 18, 2015 11:40 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Řekne mi někdo co tohle je prosím? Je to nějakej bastl nebo sériovka? Stojí to na dvoře Chybíkovi v Karviné...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
čtv pro 31, 2015 9:51 am

Ettlik
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 24, 2012 5:36 am
Bydliště: Křinec

Příspěvek

Jmenuje se to Prima TL a vyrobila to ČSAD Telnice: http://seznam-autobusu.cz/vuz/15907
čtv pro 31, 2015 4:59 pm

Uživatelský avatar
Study
Příspěvky: 177
Registrován: pon pro 24, 2007 10:17 pm
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Má ji ale řádně zbastlenou, původně vypadala úplně jinak, když projedeš internet výrazem PRIMA TL, najdeš. To už ji rozebírá nebo je po nějaké nehodě a opravuje? Nedávno prodával.
pát led 08, 2016 5:35 pm

Odpovědět

Zpět na „AUTOBUSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů