Moderátoři: martin_100, Olda, Chomuťák

Odpovědět
XSpeed345
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 20, 2014 8:52 pm
Bydliště: Kladno

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

Mě čeká nástup k DP v dohledné době. Momentálně obíhám doktory, razítka a rozhazuju penízky vzduchem, naštěstí se vše zpětně proplácí, což se kolikrát firmám taky moc nechce, nejen v řadách řidičstva. Navíc tedy musím udělat D a rozšíření profesáku, jelikož se má pilotáž zatím omezila jen na náklaďák. Stejně jako snad budoucí kolega jsem si vzhledem k bydlišti vybral Řepy. Dva roky tam jezdí jedna má kamarádka, s kterou jsme předtím u bývalého zaměstnavatele rozváželi balíky pro jednu kurýrní firmu a ta si, byť tedy také podle ní není vše růžové, nestěžuje. Nejvíc jí v poslední době vadí zkrácené obratové časy na konečných, což je celkem logický vyústění toho, že nejsou lidi. Když si ale uvědomím, co jsem všechno zažil u soukromníka, tak jsem strach z kurzu, kaštanů a dalších procesních obtíží hodil za hlavu a jdu do toho. Začátky jsou těžký všude, hlavně když jseš dlouho zvyklej u jednoho zaměstnavatele. Držím palce, ať to ustojíš a jsi do budoucna spokojen...;)
pon říj 09, 2017 8:39 pm

busfahrer
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 05, 2013 4:37 pm
Bydliště: Kladno

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

9h směny? Kdes to viděl? Skoro denně jedenáctky, většinou 10:59 aby nemuseli dávat navíc jednu stravenku, už dvakrát jsem podepisoval přesčasy a když jsem řekl, že je dělat nechci a že to nepodepíšu tak koukali tak kysele a tlačili na mne ať to podepíšu, že jinak to nejde a že mi budou dávat hnusný linky. Takhle tam drží nový řidiče. Měsíčně mám okolo 240 hodin.
stř kvě 30, 2018 11:41 pm

petanekoli
Příspěvky: 58
Registrován: sob led 07, 2012 8:10 pm
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

Vidim to téměř denně,tak třebas pondělí 108/3 délka směny 9.04H,uterý 225/6 délka směny 8,04,středa 180/7 délka směny 7,51,málokdy jdu přes 10h,a že děláš 240hodin?to snad ani technicky není možný,já mám rekord 219h vloni v létě,když byli dovolený a bral jsem směny z volna
sob čer 09, 2018 7:24 pm

XSpeed345
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 20, 2014 8:52 pm
Bydliště: Kladno

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

Krátký směny tam samozřejmě jsou taky, ale nesouhlasím s tím, že se tolik hodin nedá udělat. Já mám za minulý měsíc přes 220 hodin (mimochodem rekord :D), chodím z volna a měl ještě nějaký noční, který jsou obvykle přes týden o něco kratší. Osobně si myslim, že je to hodně o přístupu a domluvě, ale chápu, že mě jakožto mladýmu člověku bez závazků se to kecá líp, než někomu, kdo má doma děti a rád by s rodinou strávil nějaký čas. Zkusil bych se domluvit s výpravčím, třeba najdeš nějakou shodu, hodně lidí na něj prská, ale já s ním v zásadě nemám problém. Ono je těžký vyhovět všem a když jdeš do firmy, o který je všeobecně známo, že je tam málo lidí (jako dnes asi všude), tak těžko očekávat, že budou všechny šichty krátký a že budeš se vším spokojen. Samozřejmě ale nemůžu vyloučit, že se to rozdává podle ksichtu, nevím, ale nechci to takhle hodnotit, protože jak říkám, já sám se snažím vyjít firmě vstříc a zatím se mi to oplácí stejnou mincí.

Jinak tedy můžu shrnout svoje půlroční působení u DP celkem pozitivně, cítím to tak, jak to zde kolegové napsali o nějaký ten rok zpátky, když si člověk dělá svoje a ničeho si moc nevšímá, tak je to celkem rozumná práce. Ano, provoz přes den je šílenej a jízdní řády dost utažený, o pauzách na konečných ve špičce ani nemluvím, kolikrát si ani neuprdneš. Nikdo Tě ale nemůže nutit vydržet to bez WC, prostě musíš, jdeš, napíšeš. Stejně se zpožděním, nestíhám, napíšu, těšilo mě. Nejhorší jsou samozřejmě někteří kaštani, ať už jsou to ti, kteří si myslí, že jsou v jídelním voze, hospodě nebo důchodkyně, která si všimla, že spoj před Tebou nejel a můžeš za to samozřejmě Ty, protože ses tam na konečný celou dobu flákal a vykecával se s kolegou...:D Nejvíc tu nadávají hlavně ti, co tu dělají dlouho a pamatují si ty dobrý časy, kdy se na konečný půlhodiny stálo a nikdo bez GPS nevěděl, kde jseš. Doba je ale prostě jinde a když srovnám s tím, co jsem zažil jinde a co vím z doslechu od lidí, kterým si myslím, že můžu věřit, tak to tam prostě není zdaleka tak hrozný, jak mi často někdo říká.
ned čer 10, 2018 3:39 pm

raspi
Příspěvky: 57
Registrován: pát lis 24, 2017 1:45 pm

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

Kolik na MHD najezdíte zhruba v průměru km za den (resp. za hodinu)? Já jezdím s linkovým busem a to ještě jenom o víkendu, kdy se spíše čeká než jezdí.
úte čer 12, 2018 3:39 pm

petanekoli
Příspěvky: 58
Registrován: sob led 07, 2012 8:10 pm
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

To je různý dle směny,ale nejčastěji mezi 100-150km,některý maj i 200km,ale to je málokdy
úte čer 12, 2018 7:00 pm

JirkaEspace
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 13, 2016 3:50 am
Bydliště: Praha

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

Zdravím pánové,
chtěl jsem se zeptat co nového v roce 2019 v DPP? V náborovém inzerátu píší o mzdě 35 tisíc - nevíte někdo, zda je tím myšlena hrubá mzda za základní časový fond, nebo je to nějaký průměr se zahrnutýma příplatkama (tedy se zepočtením průměrného počtu hodin přesčasů, za dělené směny, víkendy, noční,...)? Ideálně info od někoho, kdo někdo nedávno nastupoval :-)
Díky!
úte led 15, 2019 9:48 pm

LongJohnson
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 16, 2019 4:27 pm

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

Tak jsem se také přihlásil tak uvidíme jak to půjde. Zatím mám spoustu papírů k doktorům až se v tom ztrácím. EKG, psychologie apod.. Jsem zvědavý jak to zvládnu. Vypadá to že tohle téma je mrtvé, jak to vypadá? Pletu se? :) Moc rád bych se tam dostal, chtěl jsem se přihlásit dlouho ale mám celkem trému z těch vyšetření. :D

Zatím zdravím všechny a budu čekat na případné odpovědi.
pon úno 18, 2019 4:30 pm

mr65
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

Ono to důkladné a všestranné vyšetření u všech možných doktorů je důležité, slabší kusy by tu práci nezvládly, neboť pokud do
D. P. nastoupíš, budeš vstávat ve tři ráno a pak 10-11 hodin kmitat z konečné na konečnou, jízda třeba i hodinu v kuse v tom pražském provozu, na konečné se ani nestihneš vychcat a pomažeš zase hodinu na další konečnou, mezi tím tě několikrát vytočí kaštani a nemehla za volantem, na 45-ti minutovou bezpečnostní přestávku se budeš těšit marně, protože MHD má výjimku a může ti ji rozdělit na 3x, takže na to, aby sis došel na WC, umyl se, vrátil se do vozu a v klidu se najedl a dal si pak třeba cígo budeš mít maximálně 15 minut, atd, atd... Napiš tady po nějaké době jestli jsi stále moc rád, že ses tam dostal...
stř úno 20, 2019 4:50 pm

LongJohnson
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 16, 2019 4:27 pm

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

Uvidíme jak to půjde. Zatím mám ještě dodatečně donést papír z minulého psychologického vyšetření. Psycholog mi zatím nic neřekl. Jen že to mám donést a pak se uvidí. Kdyžtak holt budu mít smůlu. Máme to v rodině pracovat takhle v MHD ať jsou to vlaky nebo autobusy, metro apod.. Zatím zdravím. :) A děkuji za informace. Život se vždycky nějak vyvine. Ale rád řídím a nevím kam jinam se přihlásit a mít dobrý plat a zároveň tuto práci. Nechci skončit někde ve skladě.

Tak se měj : Určitě dám vědět jak to dopadne!
stř úno 20, 2019 8:08 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

DPP se na prahu roku 2020 zbavuje autobusů s euro2 normou.. Teprfff?!? No to nemyslí vážně, po tý masáži jak je MHD ekologická :shock:
https://nasregion.cz/praha/dpp-se-rozlo ... -internetu
Je mi zle, eště s takovou slávou :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon lis 25, 2019 8:09 pm

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

Aby ti z toho nepraskla cévka......... :D

A v Liberci je koupili, aby jsme měli čím jezdit........http://www.truck-forum.cz/forum/viewtop ... &start=120


Prouza88 píše:
pon lis 25, 2019 8:09 pm
DPP se na prahu roku 2020 zbavuje autobusů s euro2 normou.. Teprfff?!? No to nemyslí vážně, po tý masáži jak je MHD ekologická :shock:
https://nasregion.cz/praha/dpp-se-rozlo ... -internetu
Je mi zle, eště s takovou slávou :wall:
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
úte lis 26, 2019 7:55 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

:doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte lis 26, 2019 8:05 pm

oldjan
Příspěvky: 820
Registrován: pon bře 24, 2008 9:03 pm
Bydliště: Liberec

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

Prouza88 píše:
úte lis 26, 2019 8:05 pm
:doh:
No to víš, kapitalismus s tržním hospodářstvím, nebo spíš s tureckým...
když už něco děláš, tak to dělej pořádně
úte lis 26, 2019 8:18 pm

Díťe spětt
Příspěvky: 143
Registrován: pát črc 20, 2007 11:48 am
Bydliště: ČB

Re: Dopravní podnik Praha

Příspěvek

Prouza88 seš zas jeden z pitomečků, kteří propadli ekofílii, kdyby ses trochu nad problémem zamyslel, třeba bys mluvil jinak.
Pořád lepší když smrdí E2 než smrdět výrobou neustále novějších o trochu možná ekologičtejších autobusů, do kterých naperu pro zvýšení spotřeby klimu, taky si připočti energii na výrobu čpavku ze kterého se vyrábí zázračná močovina.
všechno čemu věříš jsou jen výplody byznysu, jelikož taková erupce sopky vychrlí do atm takové množství síry, CO2 a jiných plynů a pevných častic, co nedokázaly všechny E2 autobusy na světě za celou jejich životnost.
Možná se pletu, možná už bouchaj sopky jen Euro 6, pač ty E2 už byly ve světě zakázány.
úte pro 03, 2019 8:44 pm

Odpovědět

Zpět na „AUTOBUSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů