Moderátoři: martin_100, Olda, Chomuťák

Odpovědět
Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

Dopravní podnik Praha

Příspěvek

Zdravím všechny autobusáky z DPP. Chtěl bych se dovědět nějaké info jak to v DPP chodí. Slyšel jsem, že se tam dost řidiči střídají (info od personálního) Dík za případné poznatky a zkušenosti :-)
truck sem truck tam
úte úno 22, 2011 2:20 am

pernox@email.cz

Příspěvek

co jsem slyšel já od bratránka, kterej tam maká - Základní plat cca 30 000 Kč ... ale za každou maličkost prachy pěkně dolu ... Takže průměrně se tam jezdí tak za 20 tKč... Je tam pevnej režim, kterej musíš dodržovat ...

Pokud budeš šikovnej a budeš se snažit, tak se i k těm 25tKč dostaneš ;-) ... Každej den je většinou tak těch 100-200 Kč pokuta :-) (3 dny bez pokuty a 1 den za 500 Kč pokuta) sem tam přesčasy, ale vše proplácené (platí se každá započatá hodina přesčasu, takže když jedeš 70 minut přesčasu, tak jsou to proplácené 2 hodiny ;)
V praze je doprava už takhle špatná a řidiči se v ní musí orientovat ... Pak jsou tady agresivní cestující na nočních linkách, bezdomovci co zasmradí celý autobus a linky, kde máš čas si dát pauzu 15 minut během 2 hodin :)) jinak je to tam prej v pohodě :-D
úte bře 01, 2011 1:21 pm

Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

Příspěvek

Díky za info. Předpokládám, že jsou technici motivováni k rozdávání těch pokut :-) Je to ale pořád lepší dostat pokutu než BAN a jsi bez práce.
truck sem truck tam
úte bře 01, 2011 1:42 pm

pernox@email.cz

Příspěvek

tak ono se to tady hodně střídá, protože "normální" lidi s praxí, kteří jsou šikovní jdou jezdit dálkový zájezdy za lepší a nebo stejný prachy, bez nervů, stresu a dalších nevýhod pražské MHD... :-) Nejsem si jistý kdo rozděluje ty pokuty, ale vím, že jsou ty autobusy trošku automatické - GPS ... takže jedeš brzo = pokuta.... jedeš pozdě = pokuta a to se ne všem lidem může líbit ;-)
úte bře 01, 2011 1:49 pm

Uživatelský avatar
dawid
Příspěvky: 414
Registrován: ned črc 01, 2007 9:19 pm

Příspěvek

pernox... větši DEBILITU KOKOTSKEHO TYPU jsem neslyšel........... od toho je chat a hura další fámy..... ale budiž :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :savle: :savle: :savle: :savle:
úte bře 01, 2011 9:10 pm

Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

Příspěvek

co máš konkrétně na mysli, můžeš to upřesnit?
truck sem truck tam
úte bře 01, 2011 9:22 pm

Uživatelský avatar
dawid
Příspěvky: 414
Registrován: ned črc 01, 2007 9:19 pm

Příspěvek

ty srážky apd... za ty roky co jsem u DP jsem nemel jedinou!!! a to mam zname i na metru atd... když jsi v poho a delas si sve tak není problém... žadna jebarna jen tak neni
úte bře 01, 2011 9:33 pm

Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

Příspěvek

Tak to se možná brzy potkáme :-) Vrátil jsem se z GB do Česka a vyřizuji si profesák přes pracák. Hned po něm mám namířeno k vám. Busem jsem kdysi začínal a v busu asi i umřu :-D Jinak s tím hlídáním přes GPS jsem i zvyklý. V GB to mají skoro všechny kamiony a sleduje to úplně všechno. Po každé směně to tam kontroluje dispečer. Ale jak říkáš, když děláš svou práci, není to žádný problém.
truck sem truck tam
úte bře 01, 2011 9:46 pm

Uživatelský avatar
dawid
Příspěvky: 414
Registrován: ned črc 01, 2007 9:19 pm

Příspěvek

Jo je tam GPS hned vi vše ujeti na vterinu,pokud jedes v klidu topiíš a svitis jsi v poho.... delas debility ujiždís..v praze se to ani nedari...nemas stejnokroj atd ..tak cekej problemy...ja mam jine problemy..premie posledni roky 100% :wink: autobusy v poho..praha je praha..
Jsem neslysel aby nekomu strhli penize ze ma 20minut zpozdeni..coz je normalka
Jak v GB..proc se vracis? :lol: :lol: :o :o
úte bře 01, 2011 9:51 pm

Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

Příspěvek

Kvůli práci pod agentůrou. Získat kontrakt přímo pro Anglickou firmu se rovná výhře ve sportce. Moc cizinců na to nedosáhne. Takže drtivá většina jezdí pod pracovními agentůrami. Když je práce, je to ok ale když není, tak se sedí doma a zadarmo. Agentůra odvádí veškeré sociální a zdravotní, daně atd. Jsou dovolenky i neplacené volna ale když se sedí doma, nemá povinnost platit nic. A já tak pracoval 3,5 roku. Což si myslím, že dost svědčí o mé trpělivosti :-) Už mám dost roků a potřebuji něco stálého :-)
truck sem truck tam
úte bře 01, 2011 9:57 pm

Uživatelský avatar
dawid
Příspěvky: 414
Registrován: ned črc 01, 2007 9:19 pm

Příspěvek

znamy co s e mnou jezdi v DP dosel pred rokem z DP v Londyne...nemohl si to vynachvalit..odbory a vse v pohode..jisty plat a zazemi.. prace dost a pred olympiadou tam je jeste vetsi natresk..
Ok diky za info a at s edaří
úte bře 01, 2011 10:01 pm

Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

Příspěvek

Taky dík :-) Nedivím se mu, pokud měl kontrakt a jezdil pravidelně, tak si opravdu neměl na co stěžovat :-)
truck sem truck tam
úte bře 01, 2011 10:11 pm

olaf3788
Příspěvky: 5
Registrován: úte lis 22, 2011 4:47 pm
Bydliště: Brno

Plat

Příspěvek

Nevíte někdo kolit si přibližne vydělá čistého začínající řidič autobusu u DPP?
A kolik hodin měsíčně má odježděno?
Popřípadě i u společnosti Veolia?
úte lis 22, 2011 6:13 pm

Jirkaa
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 4:52 pm

Příspěvek

Cau, plat většinou kolem dvaceti čistá ruka za základní hodiny. Plat se odvíjí podle toho co jezdíš (šejdry, tůráky). Vesměs se to ale moc neliší. Jak je to u Veolie to nevim
sob lis 26, 2011 3:00 pm

olaf3788
Příspěvky: 5
Registrován: úte lis 22, 2011 4:47 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Ještě bych měl jednu otázku.Jestli berou i řidiče i bez praxe na autobusu a jestli není překážkou, že nejsem z Prahy(ubytování mám zajištěno).
Zátím jsem tam ještě nevolal, protože si ještě dodělávám řidičák a profesák na D.
A jaké jsou požadavky při ucházení se o místo v DPP.Díky
sob pro 03, 2011 3:53 pm

Odpovědět

Zpět na „AUTOBUSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti