Moderátoři: martin_100, Olda, Chomuťák

Odpovědět
Uživatelský avatar
mega.mix1
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 25, 2009 9:45 pm
Bydliště: Přívory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

v praze u stanic metra bych řekl, že to je normál. podle přepravního řádu když zvoníš už tam lidi nemaj nastupovat/vystupovat. ale koho to zajímá a hlavně kdo znich zná přepravní řád. takže z vlastní zkušenosti otevřu dveře a znovu je zavřu a dělám jako že nic, pokud se neozve. 99% se neozve. a když se ozve, jako že se najde nějaká trubka. tak to je stejný asi v tomto duchu. řve na řidiče , že to je hulvát, že schválně ho přivřel. na to já houknu do vnitř, že jestli mě něco chce říct, ať jde do předu a neřve na celej autobus, ať svou neschopnost nesvádí na druhý. pak je ticho a jede se. najde se takový, těch je málo že jdou pokecat dopředu. v tom případě mu řeknu co porušil otevřu přední dveře a chci vydět jízdní doklad. jinak ať si vystoupí.... tak to řeším já.
pát čer 01, 2012 10:01 pm

Uživatelský avatar
HOUZAR
BAN
Příspěvky: 755
Registrován: čtv pro 10, 2009 6:40 pm
Bydliště: Třešť

Příspěvek

když chceš v DPHMP velký peníze tak drž pysk
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot ... ?id=744756
pon čer 04, 2012 7:32 am

truckerpraha4
Příspěvky: 14
Registrován: ned kvě 13, 2012 7:46 pm
Bydliště: Praha

DP Praha

Příspěvek

Vážení kolegové- řidiči busů, či pouze návštěvníci tohoto vlákna, to, co se zde občas píše o DP Praha jsou polopravdy, někdy až kruté omyly, nechápu, jak někdo může napsat, že bereš v DP Praha 30.000 ,- Kč a na konci měsíce máš 10.000,- Kč dolů na pokutách, to by tě např. musela kontrola z Ropidu chytit během měsíce nejméně 7 x kouřit v autobuse , ale to by tě spíše propustili pro hrubé porušení předpisů.
Já jsem jezdil dříve na kamionu, ale co se týká peněz u DP, což je zde také občas zavádějící, tak ten, co u nás jezdí, potvrdí, že ti opravdu zaplatí každou odježděnou minutu, dovezou tě služebním busem ráno do práce, skončíš odpolední po půlnoci, odvezou tě zase domů, máš zaplacené všechny příplatky za noc, svátky, šejdrové příplatky, když se podívám do výkazu ( stazky), tak radši ani nikde neříkám, kolik jsem za celou směnu odjel hodin a kolik hodin jsem měl pauzy,příplatek na čištění služebního stejnokroje, stravenky, jezdíš v horku, dostaneš alespoň šumáky, pitná voda je na každé konečné, jdeš k lékaři- placeno, jdeš do výstrojního skladu z volna fasovat - placeno, prostě vše na pásce, nebudu zde psát výši svého platu, ale pokud si občas dáš směnu z volna, která zde není povinná a je opět z příplatkem, ( náhradní dopravy za tramvaje, atd. jsou pořád) mám zde téměř to, co na kamionu, každý den jsem doma, mám směnu od- do,vím, že když mám střídání na lince např. v 14.05, tak v 14. 06 mohu jít s čistou hlavou domů a nevolá mi dispečer, kdy že jako tam dojedu, že čekají již 2 hodiny na vykládku a já jsem mezitím ve stau na načínám další krabičku cigaret., vím směny a volna dopředu, nikdy již nestojím v pátek odpoledne před firmou, čekám na vyložení, přijde skladník a řekne, že dnes mají padla a ať kamion přistavím v sobotu ráno, každý, kdo to zažil by v tu chvíli střílel, stejně jako já.Někdo zde již psal, že cestující jsou zboží, které se samo naloží a vyloží, což je naprostá pravda. Nevšimnou si tě policajti, nepoužíváš bezpeč. pás, nejezdíš na kartu či kolečko, protože pro MHD jsou samé vyjímky, po Praze je již dost pruhů pouze pro autobusy, něco se ti vys.re na busu, vezmeš vysílačku, zavoláš na dispečink, mám poruchu, nejede to, přivezte mi jiný bus na výměnu, než přivezou jiný, dáš kávu, cigaretku a máš opět vše placené, jako by si jel. Jak by řekl pan Paroubek, pánové, kdo by si to mohl dovolit ? Odpovím, pouze řidiči v DP Praha. A to se již raději nezmiňuji o dalších výhodách pro rodiny s dětmí, funguje to jak za komančů, závodní rekreace se super dotací podniku, zájezdy za pár korun, atd. Pro ilustraci-jednodenní zájezd Polsko - trhy- 50,- Kč. ( jízdenka na jednu jízdu v Prazde koupená u řidiče busu stojí 40,- Kč.) Vypadá to, jak kdyby mne za tento článek platilo náborové oddělení, ale stačí se podívat na internet a není zde ani jedno místo řidiče volné.
Co se týká těch zadních dveří, jak psal kolega z DP České Budějovice-většina autobusů má již tzv. bezpečnostní pojistku , tzn. když někoho přivřeš do dveří, tyto se automaticky opět otevřou, akorát cestující ( kaštani) se leknou a začnou remcat, jak správně píše kolega, vysvětlovat jim nějaký předpis, potažmo přepravní řád je naprosto zbytečné. U těch starších typů -jezdím na kloubech se SORkou- je to tak, že i když tyto pojistku nemají, tak při otevřených jakýchkoliv dveří v zastávce krom předních,
ale na ty vidíš, se nelze rozjet, je zde opět blokace. Je opravdu lepší zazvonit na ukončení nástupu, poté si párkrát pohrát s vypínačem dveří, jako , že zavíráš, oni si švihnou s nástupem a výstupem a je to.

Předpokládám, že mi zde budou bývalí , či současní kolegové oponovat, ale bývalým přeji hodně úspěchů v nové práci a těm, kteří jezdí pro DP a se kterými se téměř denně potkávám na linkách po Praze přeji pevné nervy zejména v ranních špičkách, ale každý na konečné říká, jedno kolo vydržím, pak mám dlouhou pauzu a pak to již půjde a za chvíli je střídání.
pon čer 04, 2012 9:16 am

Uživatelský avatar
mega.mix1
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 25, 2009 9:45 pm
Bydliště: Přívory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

souhlasím. jak se říká, každá mince má dvě strany a všude je něco. s těma služebákama upřesním, že musíš bydlet na trase služebního vozu. jinak se do práce dostaň jak chceš. coš po praze není problém.
co se týče strhávání peněz, tak v 99% si za to můžem sami. jen je rozdíl v sazbě dp a ropidu. ropid je dražší. ale kontroly nechodí tak často co se říká. 1 za rok musejí jinak to je na udání. jak sami říkají kontroloři, příde stížnost že jezdíš jako prase a už jdou....
pon čer 04, 2012 10:13 am

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

:lol: teda truckerpraha4 to budou pořádné prémie .. :wink:
nicméně zapoměl jsi dodat že srážky ze mzdy jsou pouze z výše pohyblivé složky mzdy .. (prémie) ...
nevím ale mezi šumákem a juvíkem případně ISOline nápojem který fasujeme je poměrně velký rozdíl .
Ano máš pravdu lidi se naloží a vyloží samy jak jsem již dříve psal jenže zase na druhou stranu cihly nebo melouny ti nepozvrací autobus , nerozřežou sedačky , nepoškrábou okna atd .. Vytáhnul jsi pouze všechna pozitiva možná po deseti letech ty růžové brýle také sundáš .
Píšeš že na všech konečných je pitná voda ... já tě vyvedu z omylu . například na lince 148 ( takzaný výtah ) kterou ty samosebou nejezdíš a která vede z Kavčích hor na Podolskou vodárnu žádnou pitnou vodu neseženeš .. na podolské vodárně kdy bývají přestávky 7-15 minut nemáš ani záchod na Kavčích horách kde máš obratové časy 2 minuty ( první velkou pauzu až večer kolem osmé ) je pouze chemické WC ke kterému musíš dojít na konečnou linky 188 , nebo jít do vrátnice České televize jak sám pochopíš dvě minuty v ideálním případě skutečně nestačí mnohdy dorazíš na konečnou již v čase kdy máš být dávno pryč .. :twisted:
Jo není zde jediné místo volné ... jenže pro mnoho lidí to zas tak růžové není a znal jsem borce kamioňáky co vydrželi týden a vrátily se spátky na kamion .
nevím jestli tím starším typem nyslíš Renault Agora - Karosa City ale tyto autobusy pojistku proti rozjetí s otevřenými dveřmi mají .. pokavať nevypneš SECU pak se rozjedeš i s otevřenými dveřmi .
Budu ti oponovat ale urychlování nástupu cestujících je v rozporu s předpisy :lol:
Jednodení zájezd do polska ... ehm mimochodem zbytek si stejně doplatíš v příspěvcích odborové organizaci která ten zájezd pořádá .. a když chceš jet a nejsi odborář máš to dražší :wink:
Takže bych řekl že v tvé agitce jsi vytáhnul jen to co se ti páčilo ..
Co se týče techniků jízdy či přepravních kontrol .. lidí tyto kontroly provádějící je dost a musí alespoň v tomto nejistém čase ukázat že jejich místa jsou důležitá a že práci vykonávají , takže kontrol bude víc ono již je a nejsou již vázány pouze na to že na tebe někdo pošle pochvalu nebo bonz ..
Mimochodem když máš střídání ve 14:05 a on ti nepříjde střídací řidič pak s klidnou hlavou domů nepujdeš :lol: :lol:
pon čer 04, 2012 8:14 pm

Jirkaa
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 4:52 pm

petersen

Příspěvek

Běž alespoň na půl roku k veolii nebo k csad pak budeš vděčnej i za ten chemickej hajzl. Nikdo ti nic neřekne když zavoláš, že musíš na hajzl. Tak prostě vyjedeš později a napíšeš to do výkazu. Jenže spousta řidičů jsou už i líný někam volat natož psát do výkazu a pak když někdy na něco příjde stížnost, tak se nestačí divit. Přitom je to tak jednoduché. Jinak to, že ti někdo např. pobleje bus, tys to někdy musel uklízet?
pon čer 04, 2012 10:17 pm

truckerpraha4
Příspěvky: 14
Registrován: ned kvě 13, 2012 7:46 pm
Bydliště: Praha

Petersen

Příspěvek

Zdravím tě kolego , podle linky 148 z Vršovic, původně jsem ti chtěl napsat přes SZ, kde jsem chtěl uvést ještě další , např. konkrétní navýšení platu , byť o pár procent od r. 2013, jistě si zjistíš u vás na výpravně, ale předběhl mne Jirkaa, se kterým se přes TF známe, takže budu pokračovat zde na otevřeném vlákně. Píšeš, že jsi u DP minimálně 10 roků, že ti z toho cvaká, tak proč nejdeš jinam ? Vždyť vaše konečné jsou jak na Budějovické, tak na jižním Městě, kde je Veolia, jak správně píše Jirkaa, zeptej se , kolik hodin dělají a jakým stylem se tam jezdí, aby si vydělali. Sám dobře víš, že koho vyhodí z DP, tak jde buď k Veolii, nebo k Polkostu, aby mohl dále jezdit
po Praze kolem komína. Je veřejným tajemstvím, že se zde jezdí v sobotu a neděli na 2 stazky, aby parťák měl volný víkend, řidič začíná ve 4 ráno, končí kolem 01. 00 hodin a ve 4 ráno opět vyjíždí, je pravdou, že na konečné mají dostatečně dlouhé pauzy, aby to dospali. Ale na druhou stranu víš sám dobře, že je dost řidičů DP, kteří si přivydělávají bokem , jezdí zájezdy atd., protože někdy se v diagramu trefíš na " špatné řádky" , samé volno či čistá záloha a máš základní hodiny.
K tvému příspěvku
- ano, máš pravdu, prémie jsou 10 % , z toho ti může srazit pokutu.
- napsal jsem obecně šumák, vždyť fasujeme každou chvíli něco jiného a myslím si , že je to jedno co, horší je, že v horku nemáš klima, jak v kamionu , pouze mokrý ru-čník kolem krku a v tílku a sandálách na boso také nemůžeš jezdit................
- uznávám, některé linky jsou tak postavené, že se zde několik kol nezastavíš, i my na dlouhých takové máme, ale pokud by ses o to zajímal, proč to tak je, tak magistrát na tu konkrétní linku více peněz nedá, prostě je zde požadavek např. na l. 148 , Ropid to vymyslí na dejme tomu 12 busů ( pořadí), město řekne, ne, zaplatíme pouze 10, ale bude tam takový interval ve špičce, takový v sedle, udělejte si to jak chcete, proto ty konečné na otočku. ( každý trochu znalý dispečer ti to potvrdí). K tomu naváži na Jirku, nikdy se mi nestalo, že by mne někdo trestal ( a to důtek( výtek, jak chceš), mám již dost, že jsem po dojetí na konečnou, kdy jsem měl již být pomalu na druhé straně si v klidu si došel na WC, víš sám , že si můžeš dojít zalít kafe, vykouřit cigaretu, napíšeš opožděný odjezd z důvodu použití WC a nikdo na tebe nemůže. ( pokud to máš samozřejmě napsané). Vždyť plno řidičů to i tak dělá , poté " odmáznou kolo" a je to.
- co se týká úklidu busu, vždyť to vidíš na konečné na Roztylech, kde také jezdíte, všichni dopravci - Icom, Comett Tábor, busy z Českých Budějovic atd. po dojezdu vezmou kýbl, hadr, koště a kmitaj, vy dojedete, cigaretka, káva, noviny atd........... Jak píše Jirkaa, pozvrací ti bus, vylejou na podlahu pivo, rozřežou sedačky, poškrábají okna ? Zase to znáš, vysílačka, přivezte mi jiný bus, čekám tam a tam, nebo na konci směny vezmeš ZL, napíšeš , co mají vše udělat, opravit atd a jdeš domů. Když to napíši slovy některých kolegů z garáže : co se staráš, není to tvoje, je to bus DP, ta jsi pouze řidič, to je jejich problém. Vždyť někteří kolegové neumí vyměnit ani prasklou žárovku a volají o výměnu.
- také jsem měl v zácviku kolegy z kamionu, kteří nechápali, že když ti zvoní Mypol, že musíš vyjet, nebo dostaneš pokutu za opožděný odjez a vzdali to, já jsem to také nechápal po přestupu z kamionu k DP, ale tak to bohužel je........., dodnes nechápu, komu může vadit , že mám rádio, proč nesmím jezdit ve svých sandálách, aby se mi nepotili nohy atd. Ale pak se zastaví u mne doma kamarád z kamionu a začne vyprávět, co se zase změnilo k horšímu u firmy, kde jsem jezdil,( pořád uvažuji o návratu na truck) , jak je prohánějí, aby využili povolenou pracovní dobu atd. a jsem zase na chvíli vyléčený, protože opravdu nemám růžové brýle, není to agitka pro potenciální nové kolegy, vadí mi u DP mnoho věcí, které ale stejně nezměním. Např. skončím odpolední kolem 01.30 hod, tentýž den mám ofiko střídání kolem 12 hodiny, což je dle předpisů správně, protože mám odpočinek delší , než 9 hodin, nadávám, že je to brzo, ale přitom na kamionu jsem vstal, nastartoval a mazal dál, abych stíhal časové okno.
- když ti nepřijde kolega na střídání, tak mám opravdu čistou hlavu, protože to není můj problém, ale problém výpravny, potažmo KGX 6, vždyť to znáš, zavolají ti a požádají, jestli by si byl tak laskav a neodjel jedno kolo navíc, ktéré si poté napíšeš jako přesčas, ale donutit tě nikdo nemůže, kolkrát jsem viděl, jak se přiřítil pozorka, skočil do busu a jel on, je to jen o tvém aktivním přístupu, který stejně nikdo později nezohlední.
- k zájezdům - jsem opravdu v odborech, to je pravda a na jednodenní zájezdy jezdí i kluci, kteří v odborech nejsou a platí stejně jako já a nikdo to neřeší. Ono ta 50-ti koruna navíc za nečlena stejně nikoho nevytrhne.
- co se týká kontrol řidičů, k tomu se zde na otevřeńém TF vyjadřovat raději nebudu, protože již nyní si připadám, jako neohrožený bojovník za práva řidičů kolega " Síbr", proti kterému já osobně vůbec nic nemám. Ale narozdíl od něho si opravdu odjezdím svoje, předám bus a s čistou hlavou, byť občas unavený z nevyspání jdu domů, kde mám každý den sprchu, teplé jídlo a svoji postel, nechodím " ochcávat" kola návěsu a neplatím 2 Eura za sprchu, abych poté za pár hodin plachtoval, kurtoval a byl opět zpocený a špinavý a zacáloval na nejbližší benzíně opět 2 Eura. Nedělám 400- 450 hodin, myšleno i čas strávený v kamionu při pauzách. Nikdy jsem nikde neříkal, že plat je super, na to, že vozíš lidi , ani omylem, ale vysokou školu nemám, takže holt musím kroutit volantem.

Kolego Petersne, ten včerejší příspěvek jsem před odpolední psal narychlo a úmyslně, ale podívej se též na jiná vlákna, myšleno alespoň dopravci, to když čtu, to je mazec, i tři měsíce bez výplaty atd. Přeji ti klidnou službu, hodně km bez nehod a hlavně pohodové kaštany , jdu si v klidu vypít ranní kávu, dám si teplý oběd a nemusím při tom otvírat konzervu , mám odpolední do 20. 36 hod i s odstavením, tedy kolem 21.00 hodin jsem opět doma s čistou hlavou. P.S. ještě, než půjdu spát, podívám se na tvůj feedback.
P.S. - vážně, jsou dny, kdy bych vzal klíčky a hodil je ve výpravně na stůl a šel dělat něco jiného, protože když najedu do zastávky a první jouda za mnou přijde a klepe si na hodinky, že meškám a já jsem při tom předjetý a on se diví, proč nezavřu dveře a nejedu, to je opravdu na zabití. Nepochopí a nemohu mu ani vysvětlit, že to předjetí se zobrazí na Audisu červeně a já pak budu mít problém. Čus.
úte čer 05, 2012 10:05 am

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

:lol: no já to říkám furt že odboráři spíš kopou za podnik než za řidiče .. :-) mimochodem nikdy jsem nikde nenapsal že mi z toho po deseti letech hrabe .. :twisted:
úte čer 05, 2012 10:42 am

truckerpraha4
Příspěvky: 14
Registrován: ned kvě 13, 2012 7:46 pm
Bydliště: Praha

Petersen

Příspěvek

Ahoj, omlouvám se za to hrabání, špatně jsem si to přečetl, než jsem začal odepisovat, ale i od tebe to byla též celkem slušná slohová práce. Já jsem sice v odborech, ale bez jakékoliv funkce, potažmo refundace, vím moc dobře, co jim nacpu za rok, kaprovné se každý rok snižuje, letos jsem měl 50-tiny, tak se to trošku vrátilo, na zájezdy nejezdím, myslím, že zrovna vaše garáž dělá zájezdy do Speyeru a Sinsheimu, tam bych mohl jezdit jako průvodce, protože jsem tam byl kamionem skoro pořád, skládali jsme tam na A6. Dítě mám již odrostlé, žádné tábory, hory, nic. Do Polska jezdím jen kvůli manželce, protože i cigarety tam jsou již drahé. A do DP jsem z kamionu šel , spíše musel vzhledem ke zdravotnímu stavu manželky, musel jsem být každý den doma, ale objektivně přiznám, že jsem to dlouho nemohl vydýchat, hlavně to strašné vstávání.
úte čer 05, 2012 10:58 am

Jirkaa
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 4:52 pm

petersen

Příspěvek

Napiš co ti vadí na DP a kde to mají lepší. Myslím, že patříš do sorty řidičů který jenom dokážou blbě kecat ale jinak jsou rádi tam kde jsou....jo a v odborech nejsem :lol: :lol:
úte čer 05, 2012 4:44 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

Jirkaa teda ty jsi to krásně vystihnul ... jenže ono mysleti znamená občas lejno věděti :wink: .
Mimochodem k tvému dotazu o kousek výše ... budeš se divit ale zeblitej autobus jsem umýval již několikrát .. přece nepošlu auto domů kvůli takové blbosti ... :twisted:
Minochodem spousta řidičů ne že sou líní někam volat ale oni tu vysílačku skrátka neumí použít že ?? :lol: :lol: To jsou ti co volají na KGX a přitom krafou na otevřeném kanále .. :evil:
úte čer 05, 2012 11:58 pm

Jirkaa
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 4:52 pm

petersen

Příspěvek

Takže jsem to vystihnul 8) jo na otevřeným kanále se dozví člověk věcí :lol: :lol:
stř čer 06, 2012 6:53 pm

Uživatelský avatar
mega.mix1
Příspěvky: 107
Registrován: sob črc 25, 2009 9:45 pm
Bydliště: Přívory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

nebo stačí uplně když neumí ovládat mikrofon a neumí vyhlašování přednastavených kodů využívat. jako nedávno jak jeden na celou prahu řekl že má poruchu dál nejede ať si vystoupí. akorát jsem otvíral dveře a už byl prázdnej bus. jen jedna duše měla odvahu se zeptat jestli si maj vystoupit. tak jsem jim řekl, že sem to nebyl já, že dál pokračujeme. :)
stř čer 06, 2012 7:44 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

jirko moc si nefandi .. s tou mojí hláškou o tom že jsi to vystihnul .. byla totiž napsána s notnou dávkou ironie :lol: :lol:
čtv čer 07, 2012 1:59 am

Jirkaa
Příspěvky: 321
Registrován: ned říj 30, 2011 4:52 pm

petersen

Příspěvek

Abych pravdu řekl, tak jsi mi naprosto ukradenej :lol: :lol:
čtv čer 07, 2012 6:22 pm

Odpovědět

Zpět na „AUTOBUSY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti