Moderátoři: martin_100, Olda, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
andy-zmrzlík
Příspěvky: 617
Registrován: úte bře 21, 2006 9:49 pm
Bydliště: Kostelec n/Č.L.

Příspěvek

Mám Mastera z r. 98, mrazák, takže oproti plechovce je jak furt naloženej. Spotřeba 10-11 litříků. (Dailyna nám žrala 15 a víc... ) Novější typ je už CommonRail, ten má nižší spotřebu :wink:
Jinak s tím fofrem z kopce, Renda z kopce taky víceméně brzdí. Po výměně gum za jiné frčí ostošest. Ale ty gumy tak ouplně na dodávku nepatří... nejsou to klasické vanšpalky :lol:
ned kvě 04, 2008 1:41 pm

Helena

Příspěvek

No díky vám všem za rady. Vojto, já to vyzkouším s těma brzdama, ale začínám pomalu věřit, že asi spíš to druhý auto extrémně málo žere a asi budu na něj extra hodná :D
pon kvě 05, 2008 10:30 am

Vojta
Příspěvky: 524
Registrován: ned črc 16, 2006 10:37 am
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

No uvidíš. Mě tohle třeba udělalo v zimě kdy byla na silnici voda, sůl a špína, a po 100 km sem šáhl na pravý přední a bylo teplý a možná že auto i malilinko táhlo doprava. Pak ale jak se to zas promyje tak je vše ok.
TATRA The off-road king!
pon kvě 05, 2008 1:44 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Taky mi malinko přibrždujou kotouče vepředu ...levej trochu víctakže sem na to dneska koukal.
Budu muset koupit WD40 nebo podobný mazadlo s aplikační trubičkou a rozhejbat pístky. :wink:
čtv kvě 08, 2008 5:56 pm

Uživatelský avatar
Mykesh
Příspěvky: 1259
Registrován: stř zář 19, 2007 12:40 pm
Bydliště: Praha/Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Martin_100 : Mirne Off-Topic: Ad mazani brzd, jsem si vzpomnel, kdyz jsme byli jeste mlady a blby, tak prisel kamarad ze mu na hundrtce strasne piskaji brzdy a co prej s tim. Tak jsme mu bezelstne poradili, ze to musi promazat, ale at se vykasle na nejaky vazeliny, ze nejlepsi je "mazlak" (mazlave mydlo - urcite znate z vojny). :twisted: :twisted:
No a kdyz jsme ho potkali za tyden s rozbitym cumakem, tak nam docvaklo, ze on to magor doopravdy udelal :roll:

Ale to sem doopravdy nepatri :wink:
AIRBAG NEPOTŘEBUJI, UMÍRÁM JAKO CHLAP !!!
pát kvě 09, 2008 1:24 pm

Uživatelský avatar
Actros1880
Příspěvky: 255
Registrován: ned čer 17, 2007 4:54 pm
Bydliště: Slovenia

Příspěvek

Obrázek
SLO A-D-B-NL-HR-BIH - SLO
sob srp 09, 2008 6:04 pm

Helena

Příspěvek

Takže: před asi třema měsícema najednou nešel zařadit první stupeň, tak jsme to rozjížděli na dvojku, ale musela se tam držet násilím, protože se jí to nelíbilo. Náš oblíbenej opravář nám řekl, že to nevydrží dlouho a určitě se to brzo rozsype. Asi celej rok byly ložiska v háji, protože to auto při jízdě dost řvalo, což jsme poznali až po opravě (jízda je klidnější), olej v převodovce prej byl na zblití a spojku taky vyměnil. Dále seřídil geometrii a čerpadlo. A nám klesla spotřeba pod 10. Opravy asi za 2000 éček, takže až po ujetých 100.000,-km můžu říci, opravy se ušetřenou naftou vyplatily :? .
pát zář 26, 2008 1:18 pm

Helena

Příspěvek

Jela jsem doprovod do Chemnitzu, myslela jsem, skočím si k Martinovi do Milína, aby se mi podíval na vysílačku a jaký bylo moje překvapení, když mi před hranicema začala svítit kontrolka s baterií a otáčkoměr byl na nule, i když auto jelo. A protože jsem neměla vůbec ponětí (teď se chlapi budou smát), co to jako znamená, zavolala jsem první pomoc - manžela. No manžel je kliďas, řekl, že mám jít spát a ráno hledat servis. Teď vím, že když začne svítit tahle blbá kontrolka, že se může jet ještě několik set km a že to bude další újma na penězích :? . (trochu přeháním, samozřejmě jsem si nechala vysvětlit, co se podělalo)
pát říj 10, 2008 8:00 pm

Helena

Příspěvek

Tak prosím vás, poraďte mi, co všechno se mi na tomhle autě ještě může s prominutím posrat? Ve čtvrtek na Venlu jsem si zajela k rybáři pro rybu a jak jedu nazpátek na parkoviště, něco mi upadlo a začala zase svítit ta blbá kontrolka s baterií. Tak to už jsem věděla, že za tmy s rozsvíceným světlem daleko nedojedu. Jako správná zoufalá ženská jsem začala volat do vysílačky, jestli někdo neví, co by to mohlo být, samozřejmě jsem všechny přítomné čechy pobavila. Ale jednomu slovákovi se mě zželelo, mrknul se na to a tak jsem manželovi do telefonu aspoň mohla říct, co se mi rozbilo. Tomu slovenskýmu kolegovi bych chtěla poděkovat, jestli to tu někdy bude číst. Tak já nevím, nemohl by mi někdo napsat něco jako seznam náhradních dílů, který by bylo dobrý mít sebou? Ta oprava byla totiž za 15 minut hotová, ale 3 hodiny jsme čekali na náhradní díl.
sob úno 14, 2009 9:58 am

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Hele je úplně fuk co sebou povežeš páč se ti vždycky podělá to co sebou nemáš :wink:

Já vozim na téčku jen klíňák, jednu takovou blbou hadici a nějaký kusy drátu, hujery, pár šroubů a matek a lepenku. (pojistky a žárovky sou snad samozřejmost)
No a k tomu všemu běžnej vercajk ... když jedu dál tak golu.
sob úno 14, 2009 7:37 pm

Helena

Příspěvek

Martine, dovolíš mi, abych si tenhle výrok dala do podpisu? Napíšu i, že jsi autorem, jo? :D

Hele je úplně fuk co sebou povežeš páč se ti vždycky podělá to co sebou nemáš
sob úno 14, 2009 10:41 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Heleno...a co se ti to teda rozbilo naposled, jak Ti na to přišel ten slovák???
ned úno 15, 2009 11:45 am

Helena

Příspěvek

Ten slovák, jmenoval se Mino, se šel hned podívat na klínovej řemen. Byl toho názoru, že mi upadla nějaká blbá napínací kladka a koukali jsme na to spolu, ten řemen byl opravdu volnej. Ale v opravně se ukázalo, že upadnulo víc, já nevím, jak se to řekne česky, německy je to Umlenkrolle. A jenom ten díl stál 140 éček :roll: . A já jsem měla bobky to jít hledat, tam kde mi to upadlo, protože tam byl velkej provoz a naproti stála holandská policie.
ned úno 15, 2009 12:24 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Umlenkrolle je vodící kladka.Napínací kladka je stavitelná a tím napínáš řemen.Vodící kladka je vlastně vedení řemene mezi jednotlivýma řemenicema.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
ned úno 15, 2009 12:55 pm

Helena

Příspěvek

Díky. Já jsem tátovi říkala, když dělal na jeho škodovce, že bych chtěla s ním, že mě to zajímá, ale on nechtěl, určitě protože jsem ženská :cry: .
ned úno 15, 2009 1:41 pm

Odpovědět

Zpět na „Užitkové vozy do 3,5 tuny - dodávky, offroady,...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů