Moderátoři: martin_100, Olda, cuisine

Uživatelský avatar
Zdene
Příspěvky: 211
Registrován: ned črc 09, 2006 12:21 pm
Bydliště: Rosice u Brna

Příspěvek

Nazdárek MagicMisel- taky jsem už párkrát přemýšlel o dodávce, v budoucnu by se mi hodila, nebudu Ti tady nic rozmlouvat, to ne, jen napíšu nějaké mé zkušenosti...

Dost záleží co bude auto vozit a jak dlouhý štreky, co jsem četl, tak 12000Km měsíčně je už dost dávka a tak by to chtělo pro řidiče trochu pohodlí! :wink: :lol: Co bych udělal asi na tvém místě je to, že bych se podíval po dýlerech nových aut v okolí- má to své výhody- mít nové auto a třeba na 100 000Km záruku a nebo koupit ojeté, z našich bazarů bych volil zcela výjimečně, možná dovoz z DE nebo nějakou zkušebku (ale taky pozor- v naší firmě máme MB VITO chlaďák a furt se něco sere)

když se už rozhodneš pro novou flotilu vozidel, obešel bych nějaké předem vybrané prodejce a nechal si udělat nabídku. Taky ceny se dost liší od kraje, my v práci máme 6aut od Daimler-Chrysler Praha, prodávají MB a Mišivbuši ( pro tebe asi nepřipadá Fuso Canter v úvahu- malý, nepohodlný, líný a žereto- nejedeto) :roll:
Šéf zkoušel ještě Hošek motor v Brně, když se už ozvali pražáci, tak chtěl podpořit region a nakoupit auta v Brně, bohužel dealer od Hoška měl kopr dojet 20Km a tak nabídku poslal mejlem, stejně cena byla mimo a tak auta bereme z Práglu. Dokonce MB byli levnější jak Renault (Mascot) a Iveco (Daily). Menší auta nechtěli (tenkrát)
Udělej to taky tak, že zkus více prodejců i od jedné značky, budeš třeba mile překvapen a drzé čelo je taky docela + vytáhneš z nich třeba lepší výbavu a nebo lepší cenu. No jak se říká- "Lína huba holé neštěstí!!!"

No každopádně přeji hodně štěstí, budeš je potřebovat i pevné nervy při nákupu vozidel.
Jo a ještě dotaz- co máš v plánu vozit, pokud to není tajný- nějakej express, nebo léky, chladící doprava???

Kdyžtak se pro další info ozvi, ve firmě jsme kupovali auta a trvalo to celkem dlouho, sám sem se na tom podílel, takže sem něco málo pochytil... :wink: Čau Z.
stř říj 29, 2008 3:25 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

díky za radu!prave to jak rikas obejit vice prodejcu je pravda!kor ted kdyz se kazdy predhani co v nejlepsi vybave nebo cene kvuli krizy v prodeji!nejvic by se mi libyl asi sprinter ale nevim jak cenove!kazdopadne ta dodavka bude nova!hodne se to vyplati!a hned po liezingu ji prodat a koupit zas novou!jj pohodli je potreba!bud se bude spat na sedackach nebo nakou nastavbu !!to se musim optat pri nabydce jak to delaji!ja sam sem v dodavce moc nejezdil jen v kamionech!jezdil sem jen z dailinou ale byla to silena mrdka! budu mit kseft vozit naky díly na auta nebo ne dily ale polotovary a jeste po nemecku rozvazet rule z igelitama!treba 7 vykladek po nemecku!jinak na ty leky myslis ze by se sehnal naky kseft??to neni spatnej napad!nevis kontakt na nakou spedici nebo na nekoho kdo se leky zabíva???jeste by me zajimal nazor jakou by si volil dodavku ty z hledicka kvality !!ja z dodavkama nemam zkusenosti moc!díky
stř říj 29, 2008 10:18 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ze starších...co jsem měl možnost se krapet seznámit (Ford Transit, Iveco Daily a VW LT 35) by to u mě vyhrálo VW.

Takže mě napadá....proč ne Craftera...ale radši Sprintera?
stř říj 29, 2008 10:24 pm

Helena

Příspěvek

ObrázekObrázek ObrázekObrázek

Moje zkušenosti s tímhle: univerzální vozítko, bere kolem 7 litrů, 9 míst, když se vyndají lavice, tak místo na 3 palety. Rok výroby myslím že 2004, dodnes žádný větší opravy a dáváme mu zabrat.
stř říj 29, 2008 10:38 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

david píše:Ze starších...co jsem měl možnost se krapet seznámit (Ford Transit, Iveco Daily a VW LT 35) by to u mě vyhrálo VW.

Takže mě napadá....proč ne Craftera...ale radši Sprintera?
nevim proc!asi jen kvuli tomu ze je to medak a libi se mi!ale necham si poradit tady od vas na foru a pak vyberu!hodne bude hrat roli cena a splatky liezingu vybava atd atd !co sem zatim koukal ceny sou hodne podobny!sem zvedavi na dalsi nazory!díky
stř říj 29, 2008 11:11 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

Helena píše: Moje zkušenosti s tímhle: univerzální vozítko, bere kolem 7 litrů, 9 míst, když se vyndají lavice, tak místo na 3 palety. Rok výroby myslím že 2004, dodnes žádný větší opravy a dáváme mu zabrat.
kolik na nem je najeto??jake zavady??díky
stř říj 29, 2008 11:13 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Crafter a Sprinter maj hoooodně společnýho, stejnou kastli, nápravy...a liší se asi jen motorem a interiérem. Ale hlavně cenově budou identický, jsou si nejbližší konkurenti.
Neber můj názor jako objektivní, prostě mě mercedes nikdy nevoněl. Třeba kvůli ceně servisu? Nemám to potvrzené, ale zdroj jedna paní povídala, že na MB je tak o 30 až 50% dražší servis.

Pokud budeš zkoušet Sprintera, strč sem za kolik a co ti nabídli :wink:
stř říj 29, 2008 11:25 pm

Helena

Příspěvek

MagicMisel píše:kolik na nem je najeto??jake zavady??díky
Tak ještě je to mlaďoch, 233 tisíc, ale fakt si nepamatuju, že by jsme kromě výměny žárovky měli nějaký závady. Když už to musí bejt, nechá se něco vyměnit, jako třeba řemen (každých 120 tis.) a tak. Vozili jsme s tím pivo, kvůli tomu jsme si ho vlastně pořídili, a většinou jsem byla přeložená, to jsem byla ráda, že na hranicích v Rumburku nefungovala váha :D . A protože má 9 míst, dělali si z nás známí srandu, že si můžeme pořídit ještě 3 děti :D .
čtv říj 30, 2008 2:18 pm

Uživatelský avatar
Zdene
Příspěvky: 211
Registrován: ned črc 09, 2006 12:21 pm
Bydliště: Rosice u Brna

Příspěvek

MagicMisel- rozhodně to vyzkoušej obejít více prodejců, beru, že máš názor zkusit více značek a taky nakoupit funglovky, pořádně je promasíruj a jak sem napsal, musíš se nebát promluvit!

Pokud jde o MB, je pravda Davide, že servis je fakt dražší, ale zase máš supr auto ( já jezdím už s druhým Sprinterem a oba v pohodě) , jede to kopec nekopec- třeba s 3tunama masa a uzenin to po dálnici jede 120. Zajel jsem si to sám a taky mám spotřebu kolem 13-14Litrů!!! Kolega na tom samím má spotřebu kolem 17 když tomu dá i 19, zajížděl to jinej kolega a moooc to šetřil a jezdil jak posranej, na tom taky záleží, ale to je známá věc, nic novýho.
Co pozoruju, tak i jeden rozvozce co vozí chladírenskou přepravu má vcelku slušnou flotilu Sprintíků (taky dobrej kšeft !!)

VW se mi taky líbí, jeden místní dopravce má dva (jeden zkušebka z D za good peníz) , pokusím se kluků optat na pumpě kde taky tankují jak jsou spokojení. Jinak potkávám jednoho knedlařa na trase a je to strašná mrdka, má funglovku a furt v servise, včera sem ho potkal a něco mu tam šíleně řachtalo, takže asi jak se kápne na kus...

Renault NEBRAT, ikdyž je to pěkné auto, jeden máme ve firmě, chytří šéfové si nenechali poradit a koupili Mastera s náhonem na předek (po dvou letech usoudili, že šlápli mimo), když tam kolega hodí víc jak tunu, tak si to sedne na prdel a v kopcích to hrabe, sranda je to, že i na suchu... :lol: Navíc servis ve Vel. Meziříčí- firma Malec stojí za velký h.... takový lemply sem nezažil. Kámoši s tím taky jezdili na rozvoz po Rakousku a je to strašně tvrdý a nepohodlný auto, ale záleží na vkusu, zvyku...

Ty léky vozí dalšího kolegy švara a prý je to dost dobrej byznys, ale těžko se k tomu dostává, ale dobře platí, jezdí na živnost a už má druhou dodávku, samože funglovku buď Boxer, nebo Jumper, teď nevím.

A kdyby ses přece jenom rozhodl pro MB můžu Ti sehnat tel. číslo prodejce z Prahy co nám Sprintery dodává.
čtv říj 30, 2008 5:06 pm

Lubo
Příspěvky: 1336
Registrován: ned srp 06, 2006 4:09 pm
Bydliště: Košice - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ja vravím aj keď ma tu všetci pomaly zabijú Iveco Daily

Ja viem že tu 90% ľudí nemá rado made in italy výrobky ale je to nezmar !!!! Otec jazdi Dailynkou ( plošina ma váhu 2,6 t takže váha ako by bol naložený stále na plno ) to auto jazdi bez zavad a to iste platilo aj u firmi kde som brigadoval .
Pohodlne vzduchové sedadlo ,dosť miesta , perfektný motor ( 3,0 150-ps )

Tak ako druhé by som odporúčal trojicu Jumper, Boxer alebo Ducato a motor 2,3 alebo 3,0 oba sú Fiat-acke ( tie čo su aj v Daily-nke )

No a k Renaultu to je to tak ako aj z Ital autami : (ukážka) Renault nebrat kup radšej JAPONCA alebo NEMCA !!!!! OÚ FAKT ??? ako vravím!!! Renault nie je auto !!!! TAK JA SI LEN PREDSA KUPIM RADšEJ JAPONCA ALEBO NEMCA / tak tak Nissan Interstar alebo Opel Movano to je predsa iná káva ako nejaký Renault Master

Podotýkam že to nie je len vymyslená kravina ale to som počul na vlastne uši !!!!!!!!!!!!!!!

alebo : Alebo hlaška jedného majiteľa Nissanu Interstar ::: rozhodoval som sa medzi Ducatom a Interstarom oba maly 3 L motory ale Japonec je Japonec vieš japonsky motor výdrži 3 –krát toľko :pray: :pray: :pray:
čtv říj 30, 2008 10:08 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

díky moc za rady!budu rad za dalsi!jeste mam 2 dotazy!jakej nazor mate na renault midlum??mam praci i na vetsi auta!a muze 20 ti letej zamestnanec jet do nemecka z autem do 12 tun??nebo aji 12 tun je od 21let???a na auto do 12 tun je v nemecku znamka jako tady ze??díky
pát říj 31, 2008 10:47 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

jeste mam dotaz!co udelat nejakej seznam spedic se kterymi jste (byli) spokojeni a se kterymi ne ,ktere neplatili atd?jako zacinajici autodopravce mam z tohoto docela strach!praci pro 3 auta mam jistou ,pro tu spedici co budu jezdit jezdi znamej a je snimi spokojenej!ale nechci zustat u 3 aut tak se pohlizim i nekde jindeale o jinych spedicich zadne reference neznam!kamarad ma autodopravu a skoro ho to polozilo kdyz mu nezaplatili!
sob lis 01, 2008 4:18 pm

MagicMisel
Příspěvky: 306
Registrován: sob zář 09, 2006 10:36 pm

Příspěvek

S Ducatama nemate nikdo zkušenosti??treba na www.autorecenze.cz je chvali
sob lis 01, 2008 4:59 pm

dskuba
Příspěvky: 166
Registrován: čtv zář 04, 2008 1:44 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Myslim ze Ducata sou dobry,znamej ho mel a nestezoval si a ty novy dobre vypadaji :) a pro jakou spedici jezdis?
pát lis 21, 2008 11:04 pm

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 135
Registrován: pon bře 03, 2008 10:35 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

ahoj jak to dopadlo proco ses rozhodnul?? a jsi spokojeny?? taky tak nejek onecem uvazuju ale zatim nejsou ksefty na zlinsku jeto slabota.
stř pro 03, 2008 10:11 pm

Odpovědět

Zpět na „Užitkové vozy do 3,5 tuny - dodávky, offroady,...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů