Moderátoři: martin_100, Olda, cuisine

Uživatelský avatar
MB318CDI
Vašek
Příspěvky: 114
Registrován: úte úno 10, 2009 6:05 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

chichi...myslím že těch cca 80tis.km za rok co najedeš zase není tak moc,znám borce co dokážou nalítat dvojnásobek a jejich hodnocení je,že
všechny auta (značky) jsou na hov...,ale tím jejich zacházením se ani nedivím,že se jim pořád něco ser.... :roll:
Tak a také Ti můžu ukázat Sprintera 316 rok 2000 najeto 600 000 a pouze provozní servis! A provozní náklady? No dokud jsme jezdili do značkového
servisu MB tak to byla hrůza (to nejsou opraváři,ale měniči dílů),ale u neznačkového máme náklady třetinové a myslím že už to proti Fordu nebude dražší...

Je pravda že já osobně měl Transita r.v.1995 a to byla hrůza děs,ale není fér ho porovnávat s CDI Sprinterem,věřím že i Ford udělal pokrok :wink:

No a závody v rozjezdu si asi dávat nebudeme,má 318 CDI / má o 50 kW více než ty,to by asi někde znát bylo.... :D

(co je to za akci ta kamionshow?)
pon kvě 18, 2009 3:17 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Copa použít funkci "hledat" a nebo prostě jen číst? :wink:
http://liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=3272
pon kvě 18, 2009 6:22 pm

Vario612
Příspěvky: 282
Registrován: pon lis 03, 2008 7:45 pm
Bydliště: Lom bei Brüx

Příspěvek

já už po několikáte říkám po mých zkušenostech jedině Mercedes Sprinter a Globe známí má Mb Sprinter 312Td a najeto 1 200 000 tisic kilometrů !! a to auto je pořád ve skvělé formě konkrétně v něm vozí 2,5 tuny a za ním 2,5 tuny na kouli a to auto by nechtěl za nic vyměnit..

A MB318CDI : to auto co máš ty ti jednoduše závidím.. je to skvělé auto a máš tu největší velikost dodávky??
Iveco Eurocargo je už jen na fotce teď jedině Sprinter !
pon kvě 18, 2009 6:41 pm

Uživatelský avatar
MB318CDI
Vašek
Příspěvky: 114
Registrován: úte úno 10, 2009 6:05 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

:oops: hmmm tak to jsem teda vo pár dní propásnul a zrovna jsem se o víkendu tááák nudil :wink:
Jsem mohl vzít bráchu s profi aparatůrou,projekcí a laserem ať furt nedělá jen ty uřvaný techno párty :lol:
Tak za rok se snad proberu dříve :wink:
pon kvě 18, 2009 6:46 pm

Uživatelský avatar
MB318CDI
Vašek
Příspěvky: 114
Registrován: úte úno 10, 2009 6:05 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

to Vario612:
ne mám středního,zkusím dát fotku,ale koukám že tu mám jen zimní :roll:
Obrázek
pon kvě 18, 2009 6:59 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

Me je jasny ze kazdej chvali svyho kone, jen jsem chtel oponovat tem chytrakum co tu vykrikujou ze "transita nikdy" atd. :)

a co se tyce servisu, jeste pred rokem jsme ho taky davali do autorizovanyho... pak se zaclo jezdit ke garaznikum.. .a asi holt mame smulu na garazniky, ale je mozny, ze se zase k autorizovanym servisum vratime :))

Jinak, mam otazku pro ty z vas, kteri jezdej na dodavkach mezinarodku.. jak tam resite spani? napric na sedackach? na nakladu?
pon kvě 18, 2009 7:09 pm

Uživatelský avatar
x.zdenda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2675
Registrován: úte bře 10, 2009 10:33 pm
Bydliště: Plzeň-JIH

Příspěvek

Já když jsem v 19ti na dodávkách začínal tak pro mího tehdejšího šéfa bylo nejlepší abych nespal vůbec. Ale jinak by měl být asi účet za hotel ne?
pon kvě 18, 2009 7:20 pm

Uživatelský avatar
MB318CDI
Vašek
Příspěvky: 114
Registrován: úte úno 10, 2009 6:05 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

no já nejdál jezdím do CH a na kontrolbůch takže to píšu tak aby to vyšlo :wink:
Dříve jsem spal v autě,ale od loňska jsem vyhádal hotel.
Když je nejhůř tak to zvládnu i v autě na sedačkách.....
pon kvě 18, 2009 7:39 pm

Vario612
Příspěvky: 282
Registrován: pon lis 03, 2008 7:45 pm
Bydliště: Lom bei Brüx

Příspěvek

To MB318CDI : O.K. je to karasavec už z dálky zdravím z bílého Mb Sprinter 312 ˇmaxi- chalaďák. A spaní jednoduše jsme si udělali v autě za sedačkama jak v náklaďáku. Ve Variu je to nejlepší vlezeš si do spací kabiny pustíš si v zimě nezávislí a super.
Iveco Eurocargo je už jen na fotce teď jedině Sprinter !
pon kvě 18, 2009 8:21 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Njn,každý kope za to svoje,u mně je zkrátka transit jednička,neříkám že je tichý,rychlý ,nebo pohodlný,to rozhodně není,má slabý motor,a hlučnost je v něm taky vysoká,navíc celkme rychle hnije,ale je to držák k neutahání.

Jinak,já jsem 3,5Tuny nikdy do transita nenaložil,nejsem prase,ale jeden člověk který má transita,a dělá v rozvozovém centru,kam jezdím,ten to do něj naložil :roll: .A jak říkám,jelo to,zatáčelo,akorát nebrzdilo.Jinak měli i sprintera,i ducato i renolta,ale jediný transit to všechno vydržel:-)
Renault se rozpadl prakticky hned,ducato drželo,ale nakonec umřelo na korozi,a uštvání motoru,sprinter padl za vlast na motoru-uštván,a uvařen,ale transit ne a ne chcípnout,zhnilý je fest,v tragickém stavu,kilometrů nepočítaně,ale pořád jede,což ostatní dodávky nevydrží :twisted: Bavíme se o starém střepu 2,5D 1996 dlouhý vysoký.

Jinak,viděl jsem taky nedávno transita,najeto poctivých 1 500 000km,hrůza auto,neštěstí,zhnilý,zanedbaný,hulí jak továrna,na podlaze má přehazovačku z kola ,kterou dělá sytič aby nastartoval,na dveřích přinýtované linoleum,aby nebyly vidět díry,je to opět 2,5D rok 1993,a opět JEDE :D Opravdu,to zacházení by žádný sprinter nepřežil. :lol:
Tím netvrdím že sprinter není lepší v jízdě.pohodlí atd...
Ale pokud někdo chce spolehlivost,neuvěřitelnou výdrž,a malé provozní náklady,a je mu u prdele pohodlí,ekologie,hlučnost či cokoliv jiného,tak toto splní jedině starý transit,moderní dodávky bohužel ne.


P.S:Mercedesy mám taky rád,jinak bych v té mojí plečce nemohl jezdit,pohodlí už taky moc nemám,zadní náprava ječí jak blázen,převodovka je už dávno bez synchronů,ale nevadí,jedeme dál.
Horší je že ty novější mercedesy prý stojí za hoven,firma od které jsme před drahnými lety brali našeho medvěda měla jedno atego,a největší sráč,pořád v servisu,sralo se to,věčné poruchy,nic to nevydrží.
Navíc ty medvědy bývají strašné zanedbané,bohužel,takže se jen děsím až medvěd doslouží,a já dostanu nějaké iveco ,ale je fakt že i to iveco by bylo pohodlnější a tišší. :wink: Možná tak man by mohl mít kvalitu mercedesu dodnes,ale bohužel tomu nevěřím.
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
čtv kvě 21, 2009 12:53 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Starý daily jsou taky nesmrtelný a poctivý stroje.
BES - běs
čtv kvě 21, 2009 5:19 pm

Uživatelský avatar
Banicek
Příspěvky: 195
Registrován: čtv říj 09, 2008 6:14 pm
Bydliště: Dobřany

Příspěvek

Globe:Byl jsem teď ve Švedsku.A spaní? Trojsedačka,spacak a anatomickej polštářek. :lol: :lol:Stará dobrá armádní mumie,srovná nějakou tu anatomickou nerovnost sedaček :lol:
------------------------------------------------
pát kvě 22, 2009 12:35 pm

Helena

Příspěvek

Někdo mi říkal, že by ti policajti mohli neuznat pauzu, kdyby viděli, že spíš přes sedačky a nemáš postel. Nevíte někdo, co na tom je? Já teda spím přes sedačky dobře.
pát kvě 22, 2009 1:20 pm

Uživatelský avatar
Mykesh
Příspěvky: 1259
Registrován: stř zář 19, 2007 12:40 pm
Bydliště: Praha/Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Banicek: Zkus zatlacit na firmu at ti koupi spani na strese, to uz je preci jenom pohodlnejsi a v tyhle kombinaci sprintera by to slo. Ale je mi jasny, ze budou remcat, ze nejsou penize apod :roll:
AIRBAG NEPOTŘEBUJI, UMÍRÁM JAKO CHLAP !!!
pát kvě 22, 2009 2:07 pm

dskuba
Příspěvky: 166
Registrován: čtv zář 04, 2008 1:44 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Uznat by to správně neměli, spráně se může dělat odpočinek jen v autě který má lehátko...
sob kvě 23, 2009 5:49 pm

Odpovědět

Zpět na „Užitkové vozy do 3,5 tuny - dodávky, offroady,...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů