Moderátoři: martin_100, Olda, cuisine

Odpovědět
Kateřinka

Řidíčský průkaz na vícemístné vozy

Příspěvek

Dobrý den, pánové, prosím o radu:
Jsme pěstounská rodina s 5ti dětmi ( 3 postižené)a do roka počítáme že jich asi bude 9. Tím pádem potřebujeme větší auto a 9 místné se jeví jako nedostačující.
Zjistila jsem, že VW Transporter může mít 9- 12 sedadel.Máte nějaký nápad, jak s takovým autem jezdit se sk.B? Jsme tři řidiči v rodině a řidičák na autobus u nás přijde na 3x 25 000 Kč, což jení reálné. Budeme rádi, když seženeme na nějakou slušnou ojetinu.
Díky za radu. Kateřina
stř zář 06, 2006 1:53 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

No tak to je jediná možnost jezdit v devíti lidech.
Teda nevím jak to je s tím jak to bývalo že děti do váhy ale to asi neplatí s nástupem povinnosti používat dětskou autosedačku :roll:
stř zář 06, 2006 1:57 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Kateřino, to se opravdu obávám, že asi nezbude nic jiného, než si ten řidičák udělat. Vám by ale stačilo oprávnění skupiny D1:
Řidičské oprávnění podskupiny D1 opravňuje k řízení motorových vozidel určených pro přepravu osob s více než 8 místy k sezení, kromě místa řidiče, avšak ne s více než 16 místy k sezení, kromě místa řidiče; k tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo, jehož maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 750 kg.
Co se týká vozidla...zatím jsem neviděl Transportera, který by měl 12 míst.
stř zář 06, 2006 2:22 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

no já to vidím taky na to D1 ... jinak pak ještě jet 2 autíky
stř zář 06, 2006 2:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Užitkové vozy do 3,5 tuny - dodávky, offroady,...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů