Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
milanf22
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 20, 2013 11:07 pm
Bydliště: hlučín

Re: MAN TGA

Příspěvek

Prej dostal menší jedničku 😕a předkem potkal zábradlí
Obrázek

Obrázek
čtv bře 22, 2018 2:24 pm

pon bře 26, 2018 8:31 pm

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Re: MAN TGA

Příspěvek

Vadí to moc, toto EGR opatření?
ObrázekObrázek
sob bře 31, 2018 6:28 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGA

Příspěvek

Motoru to určitě vadit nebude
sob bře 31, 2018 8:27 pm

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Re: MAN TGA

Příspěvek

Emisařovi to taky nevadilo, jednotka nic nepráskla. Emise hluboko pod limitem.
sob bře 31, 2018 8:33 pm

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: MAN TGA

Příspěvek

Hledal jsem řídící jednotku ABS na vlek Panav, mám jí po smrti, a mimochodem našel, že nejčastější příčina závady řídící jednotky na TGA je zalití olejem, mám ho chvíli, ještě jsem to moc neprolézal, kde ta jednotka je a odkud do ní vlítne olej, dá se tomu předejít, vyměnit dřív těsnění, nebo tak něco ? mám tga automat 338 kw
úte dub 03, 2018 8:40 am

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGA

Příspěvek

Jestli máš motor 430 nebo 440 .480 ( hlava v celku)tak tam to hrozí a je potreba na to občas mrknout. Ze strany od řidiče jde pod výkem ventilů na motoru svazek kabelů a asi po 20 centimetrech jde do řídíci jednotky motoru . Občas je potreba kabel odpojit a skontrolovat zdali kabelama neprosakuje olej. Když trochu jo , tak vystříkat čističem a objednat novej svazek cca 4 tis a samozřejmě namontovat. Když to budeš mít na salámu tak časem olej tu řídíci jednotku odďelá.
úte dub 03, 2018 7:02 pm

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: MAN TGA

Příspěvek

Dík, podle TP je to typ motoru D2876LF02, má 338 kw. Až zvednou boudu tak okounu hlavu, zatím to stojí v depozitu a dělám vlek. A u toho zvedání boudy...... nenašel jsem žádnej dekl na měrku od oleje, to pokaždý heverujete boudu, abyste mrkli na měrku oleje ?

A pak začátečnický dotaz, já jezdil s náklaďákem ještě dobách Tater a Líz a to jsme měli většinou čtyřícítky závěsy, pak jsem si dal pauzu a teď se učím, tady je automatickej závěs padesátka a vede k němu slabá hadička (doufám že to není káblik) to je nějaký vzduchový sichr ?
stř dub 04, 2018 8:08 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: MAN TGA

Příspěvek

Honza - nieje to skor hadicka z centralneho mazania? :wink: A pokial mas ovladanie capu z boku auta pakou (nahoru odistit, dole zaistit ) tak by to mal byt privod vzduchu.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř dub 04, 2018 10:16 pm

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: MAN TGA

Příspěvek

Jo centrální mazání mě napadlo, chtěl jsem závěs namazat a není tam žádná maznička. Vlevo je červený kolíček signalizace správného zajištění a vpravo páka nahoru odpojeno dolu zapojeno. Pokud by tam bylo centrální mazání, pak musí být někde nádobka, nebo odkud si to bere ? Je to veterán 2001, jo a ta hadička je slabá, tak 6 mm bych tipoval. Zkusím sundat ten plastovej dekl nahoře a snad něco uvidím. :o
čtv dub 05, 2018 7:49 am

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: MAN TGA

Příspěvek

Omlouvám se blbě jsem to přečetl, ovládání čepu mám z boku závěsu, ne z boku auta. Vzduch by tedy otvíral, teda zvedal čep ? Ten co mi to prodal, tak to odpřahal pákou na závěsu. Spíš mi jde o to, že na vleku je všechno zarezlý, čepy o doje vydřený, od per taky, kde jsou mazničky je rez, na autě jsem nenašel mazničku ani na kardance, potřebuju to rozchodit a namazat všude kde je třeba a kde to jde, pojedu s tím až na žně, ale pak potřebuju aby to jezdilo. Včera jsem hodinu mlátil do čepu na oji vyrazil jsem jeden, druhý se rozhodl v oji setrvat další století, hýbalo se to v těch krajních pouzdrech, ne v oji, jak jinak bez vazelíny ....
čtv dub 05, 2018 8:00 am

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Re: MAN TGA

Příspěvek

Já mám centrální mazání vpravo dole u motoru. Kardany mazničku nemají. Ložiska brzdového klíče mám na centrál a páku samostavu na mazničku.
čtv dub 05, 2018 8:20 am

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: MAN TGA

Příspěvek

Dík tak aspoň vím kam a na co koukat.
čtv dub 05, 2018 9:10 am

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: MAN TGA

Příspěvek

Máš ještě starej motor tam tě ten olej zajímat nemusí, hlavně si namaž svisláky na přední nápravě, kdybys je nenašel tak jsou mazničky pod plechovejma pokličkama ty vydloubni ven. Centrál máš pod pravejma schudkama a jestli máš vsude kotouče tak ti maže akorát ten závěs. Ty futra když to nejdou kladivem se odřežou frigem , hlavně si na žně vyfoukni chladiče a koukni na plochej řemen jestli neni spukřelej a hoď sem foto tvý kary :D
čtv dub 05, 2018 4:24 pm

Honza Karela
Příspěvky: 127
Registrován: čtv bře 29, 2018 7:44 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: MAN TGA

Příspěvek

Dík, jo foto udělám, ještě jsem k tomu foťák nevzal, flexa už zavrčela oj je venku, to už známe z minula, napůl vyoperovaný zátěžáky, dělám u toho jinou práci, tak jak je čas, si hraju, ještě půjdou dolů bubny a uvidím co mě čeká, pak by životní funkce u vleku měli být ok :D
pát dub 06, 2018 3:12 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů