Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Měl bys zdroj nebo tak? Já jen ukázal tu edici páč vypadá dobře, vím že ten maskovanej je jinej :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned říj 20, 2019 1:12 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: MAN TGX

Příspěvek

To už si nepamatuju ale nejakej časopis myslím. Doprava a silnice, trucker nebo ten co vydává cesmad. A na 40ton tuším sem viděl i fotky. Mělo by to být jak scania s rovnou podlahou a taky to mělo kamery místo zrcátek.

Edice vypadá dobře zvenku. Vnitřek je humus ta nálepka karbonova je něco strašného. O té rucce ani nemluvím, půl kabiny v prdeli kvůli jedné páce. Volič už dali naštěstí na palubku. Ten volant. To sou věci co by mě na MANu srali.
ned říj 20, 2019 7:01 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Něco sem taky zahlídl ale polsky nevládnu :shock: Má to svoje vady ta kabina někde z přelomu tisíciletí potřebuje víc než facelift ale hlavně aby to nebylo na škodu. Když koukneš do nový slípky(jeden koncern) tak je tam taky pár much a to je to nový. Já bych třeba uvítal v základu nezávislou(a normální ať neklimuje nohy) ,volant do klína, palubák co něco umí(váhy a s tím měchy všude, ukazatel na kde co) a zásuvky!!. Tak vydrž, ještě dva tři facelifty a daj ručku elektronickou :wall: :lol:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon říj 21, 2019 9:25 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: MAN TGX

Příspěvek

Novou slipku mám a nějak tu není nic by mi vadilo. Nejlepší co sem kdy řídil a to jsem byl od začátku volvista
úte říj 22, 2019 9:11 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Neřídil jsem jen koukl narychlo S-ko a třeba čudlík na polohování pod volantem mě štve aj na Manu, když to koupil VW tak sem se těšil že to sjednotěj trochu víc než že si jen vymění lampy a převodovku.. třeba první e6 motory to byl horor jak to nejelo(440,480) tuším že to byly uplně zkraja aj 10.5litry a pak ty první 12litry. Třeba detroit v merku to byl rozdíl třídy když to vemes pod 1000ot, ostatní mrtvý.. po 50tis se mi umrtvil man, vodspod nic až tak 1500ot.. servis, druhej pořád nic, měnili filtry a SW. Sem si jednou všim že mi za studena letí trochu vzduch pod kabinou, tak sem tam vlezl a u turba ventil na ovládání, tak sem vzal mechoša za ručičku dotáhl ho k tomu, dvě hodiny se radili že jim to PC neříká pak to teda udělali at to nefučí a letěl zas jak z praku. Za 50tis znova a znova sem jim to musel ukázat :roll: mechoš říkal že je to biturbo, a že to malí pak nešlo.. no já tam dvě turbíny neviděl teda :doh:

Tady mám pěknou závadu z léta, hulí to bíle jak dyž žere vodu a jede normálně, bez poruchy, pak Stop Servis PDF a todle výsledek. Sekal to ven majzlem a prej závada AdBlue, teď tam jedu s tím samím podruhý :wall:
Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte říj 22, 2019 10:06 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Takže 10.ledna 2020 ukážou novýho MANa..

https://iepieleaks.nl/new-man-in-2020/

Píšou doslova že dostal novou střechu, nějaký změny v interiéru a exteriéru, uvádí větší okna :shock: No a rok na to dostanem nový 13 litrový motory společně se Scandiávií :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv říj 31, 2019 9:14 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: MAN TGX

Příspěvek

Na Facebooku MANu sem to četl minuly týden. No to přední okno by měli udělat ještě vetsi :roll:
sob lis 02, 2019 6:38 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

wckr se směješ ale s posledním faceliftem snížili přední masku tak, že vylezly stěrače a opticky to okno o 10cm zvětšili :lol: Kdo jezdí bez navi podle hvězd ideál :idea: Jedno malí vylepšení, kus plastu a černá izolačka na plachty a kdyby někdo chtěl bejt echt pünktlich, tak si nalepí pruh ešte nahoru na okno a už mu do očí nezasvítí(bacha na technický jim to ale vadí na tom skle) :arrow:
Obrázek

Máte kluci už někdo ty nový 430/470/510? Jak to jede proti předchozím?
Se nemůžu už dočkat na nový, mám 460 2017 mezityp se starou lednicí atd. ale už vevnitř béžovej, sedadla, volant z pofaceliftu a chce to změnu.. Teď ve 330tis sem jel s bílím dýmem na servis a ukázalo se že už asi rok jezdím se zaseklím EGR ventilem a aby to kompenzovalo emise, tak to tam chčilo tolik AdBlue, že mi to prvně zacpalo filtr pevnejch částic a teďka zas :lol: No tak vyměnili půl motoru(Egr) a je :D Močku už to nežere jak voteklí ale hlavně že mi to furt svítilo a snad čtyřikrát se dušovali že je to jen zmatený :doh:

Sem tady vyhrabal, nějaký vemeno, asi v pátek montovalo nebo co, špatně složený křídla za kabinou. Když sem lez za kabinu tak sem si, byť v rukavicích, málem ucvak malíček. Jak ty křídla nejdou, tak sem za to raf a už sem to měl z vobou stran přes rukaviče až na kost, teda koukal sem jak jezdí po kosti šlachy :shock: Past jak sviňa tak bacha.
Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř lis 06, 2019 11:19 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Takže ty nový motory nikdo nic? Brácha mi teď říkal, že jim do toho starej nalil bio a prej neujel ani 1000km.. V servisu pojeb, že to tam nesmí :shock: Tak nevím jestli vobjednali blbý verze, bo normálně sou spešl filtry na bio, nebo to tam nesmí???
Za rok maj přijít scaniácký 13l motory a scania dělá snad do 500 všechno pro normál nebo pro bio jak si řekneš :think:

Jinak kdo má problém s káblama za kabinou, tak už leta to řeším na Manu, že provlíknu červenou a žlutou zezadu vokolo držáku. Tím to mám vo 20cm na stranu a zaboha se to nezamotá :wink: Když seženeš na světla "jednokábl" tak seš vůbec vklidu.. Jo a kabinu můžes sklápět jak chceš..inspiration:
Obrázek
Takhle sem to odcvak po 3500km.. jak z příručky:
Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned lis 24, 2019 12:02 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: MAN TGX

Příspěvek

Obrázek

Řešení existuje, stejně jako řešení proti ledu na střeše návěsů. Jen to někdo musí zaplatit
úte lis 26, 2019 4:28 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

No já ti nevím, někam na sklopku, cisternu snad, ale u friga, nebo když máš muldu, jolodu by ti to mlátilo do boudy :think: sklápění taky nevidím dobře, na Volvu mi urvali obě hadice mechoši, na Manu je to navíc zadarmo a celkem funkční, ale koukám :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte lis 26, 2019 6:41 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Ráno sem v servisu stál v předklonu vedle TGX 470, taky mu vrtali v motoru a můžu říct, že ten motor má celej novej vršek, nic tam nebylo stejný oproti mýmu 460, ani převodovka neměla stejnej obal, ale nevím co to bylo za skříň.. no uvidíme..
A koukal sem na netu po tom novým co má přijít v únoru(původně prej v lednu), a němci psali,že to má být nová generace :!:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 28, 2019 11:18 am

Uživatelský avatar
kasty
Příspěvky: 137
Registrován: úte led 05, 2010 5:56 pm
Bydliště: Olomoucko

Re: MAN TGX

Příspěvek

Prouza88: Prosím tě, co to je to modré vzadu na kabině nad výfukem? Já tam mám jen zaslepenou hadičku, jejíž druhý konec vede někam do míst, kde byla druhá nádrž.
Nedělám za kolik, ale tak, aby se měl můj šéf dobře. :lol:
MAN TGX 18.480 - r.v. 2014
ZVVZ NCD45 - r.v. 2018
ex. ZVVZ NCD45 - r.v. 2013
ex. MAN TGA 18.430 - r.v. 2006
čtv lis 28, 2019 1:35 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MAN TGX

Příspěvek

Nádrž na topení přece, teda že tam máš hadičku, ale ne nádrž, to koukám, je to na objednání kdo jezdí na BIODIESEL.. ten druhej konec vede k čerpadýlku, to bejvalo napravo v rámu pod roštem na chození, asi půl metru od pravý nádrže z který to sálo. Nevím jak na těchhle 2017 a novějších, ale dřív sme to přepojovali když se jezdilo na čistou aby člověk nemusel dolejvat, všechno tam bylo :idea: Zkus hledat po sluchu :wink:

Tady sem cosi psal..
viewtopic.php?f=66&t=17480&start=210
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 28, 2019 6:54 pm

Uživatelský avatar
kasty
Příspěvky: 137
Registrován: úte led 05, 2010 5:56 pm
Bydliště: Olomoucko

Re: MAN TGX

Příspěvek

To auto jsme koupili po ukončeným operáku. A jelikož tahám cisternu s moukou, tak mi pravou nádrž museli demontovat kvůli dmýchadlu. Tak asi i rovnou demontovali i tu bufíkovou nádrž a čerpadlo. Jo vede to pod rošt, tak jsem myslel, že to šlo do té pravé velké nádrže. My jezdíme na čistou, tak už to mám přepojené. Díky.
Nedělám za kolik, ale tak, aby se měl můj šéf dobře. :lol:
MAN TGX 18.480 - r.v. 2014
ZVVZ NCD45 - r.v. 2018
ex. ZVVZ NCD45 - r.v. 2013
ex. MAN TGA 18.430 - r.v. 2006
sob lis 30, 2019 1:05 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů