Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
Miro1
Příspěvky: 53
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:23 pm
Bydliště: Bratislava

Spojka na VW/ MAN 8.150

Příspěvek

Zdravím všetkých.Chlapi poraďte kto vie,včera mi začal padať pedál spojky a k fajrontu som odišiel iba silou vôle.Prvé čo mi napadlo bolo pozrieť na hladinu kvapaliny-netratila sa,potom som dnes ráno pozeral úniky tiež žiadne.Začal som výmenou hlavného valčeka,nemal som po ruke originál tak som dal náhradu,ale nový.Na jar som ho pretesňoval tak mi napadlo,že je vadný.Po výmene nového valčeka som začal odvzdušňovať spojku a minul som asi 0,5l kapaliny.Všimol som si,že spojka ide raz tvrdo raz mäkko.Keď ide na tvrdo tak sa dá zaradiť aj preraďovať.Hneď zase ide na mäkko a už je problém lebo sa nedá rozbehnúť a ani poriadne preradiť čo je logické v tomto prípade.Nejde mi len do hlavy prečo začne pedál z ničoho nič padať a o chvíľu je zase tvrdý jak kameň.Keď som pozeral na pätku na spojke(je vidieť),tak pri mäkšom pedáli chodí málo pri tvrdom chodí dosť.Nechápem to.Nemôže byť problém so samotnou spojkou,alebo mekánom?Poraďte kto vie,lebo už dosť kolabujem a robota a prachy stoja.Dík Majo.
sob zář 06, 2014 9:20 pm

Miro1
Příspěvky: 53
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:23 pm
Bydliště: Bratislava

.

Příspěvek

Tak záhada vyriešená.Zdemontoval som pomocný valček,rukou som ho stlačil na doraz a súčasne povolil ventil.Kvapalina vyšla aj so vzduchom von potom treba dotiahnúť ventil a valček rukou povoliť.Valček si sám natiahne čistú kvapalinu.Pre istotu som to dvakrát zopakoval.Valček som namontoval a nič ďaľšie som už neodvzdušňoval.Je to troška krkolomný boj,ale chvalabohu vyšlo to.Spojku som hodinu skúšal nepovoľuje,drží.Tak možno bude niekto robiť niečo podobné tak tu má návod.Majo.
ned zář 07, 2014 10:13 am

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů