Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
Miro1
Příspěvky: 53
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:23 pm
Bydliště: Bratislava

MAN 8.223 r.v.1996 šesťvalec turbo,šesťkvalt.

Příspěvek

Zdravím.Chlapi zvažujem kúpu tohto auta a chcel by som Vaše názory a postrehy.Dík Majo.
pát kvě 29, 2015 11:39 pm

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Na tyhle MANy mám jen nejlepší vzpomínky, poctivej dělník. Míval jsem dvě 8.224 a bez problémů. Jen je to docela těžký na předek, na silnici to nevadí,ale na kontejnerák to bylo na prd. Do vleku super. S agregátem jsem nikdy neměl sebemenší problém, jen pravidelná údržba, všechno na tom uděláš sám, žádná elektronika. Pozor na zadní kotoučové brzdy, když jsou vyběhané třmeny,tak to hodně žere kotouče( dojdou destičky, oddělají a rozlámou kotouč a poztrácíš takovou železnou vymezovací destičku a štelování z pístků,které nejde koupit)
sob kvě 30, 2015 10:41 am

Miro1
Příspěvky: 53
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:23 pm
Bydliště: Bratislava

Příspěvek

Zdravím.No práve,že to je kontajner,ale má motor 6871 šesťvalec,ktorý mám na terajšom man-e a je veľmi spoľahlivý.A to mám motor bez turba,tento čo chcem kúpiť je aj s turbom čo mi teda moc nevyhovuje...predsa je tam väčšia možnosť poruchy.Čo by som sa chcel ešte opýtať na jednu vec...keď som otvoril olejové viečkotak troška dýchal a to pri mojom starom man-e vôbec nerobí.Auto som samozrejme vyskúšal,motoricky ide dobre,nedymí,nehreje sa a tlak oleja drží(2atm voľnobeh,4atm plyn).Tak neviem či náhodou nie je niektorý-é valce zapečené.Km sa nedajú overiť tak neviem....
sob kvě 30, 2015 5:48 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pomalu 20 let starej stroj má nárok trochu si dejchnout :lol: ten toho ještě najezdí.
sob kvě 30, 2015 10:18 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů