Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
papyk
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 28, 2016 10:23 am
Bydliště: Vsetin

Man TGX montáž neoriginál radia

Příspěvek

Zdravím kolegové, jezdím s tgx r.v.2011 které má origo rádio s navigací a velkým displejem, ten bohužel odešel a zobrazuje šedé pruhy. Šéf mi Teda koupil 2dinove rádio (Číňan s dotykovým displejem, navigace, USB atd) dále ten redukční rámeček na 2dinove rádio a propojovací kabel z koncovky Man na ISO. Na tom kabelu jsou vpravo volné konektory které netušíme kam zapojit,osobně si myslím že je to na měnič z 24 na 12v,ten ale u mě netřeba protože to origo rádio už je na 12v a i jsme to měřili takže si myslím že to stačí jen nějak propojit. Byli jsme s tím i v servisu Man kde nám nejdřív tvrdili že nám zapojí jakékoliv rádio a pak z nich vylezlo že to origo stojí 90tisic a že musí zůstat v autě protože obsahuje řídící jednotku a auto by bez toho házelo chybové hlášení. Tomu ale nevěřím protože jsem jezdil 2tydny bez něho a kámoš se pokoušel ten displej opravit a auto nepsalo nic. To mi potvrdilo i pár elektrikářu že je to blbost aby bylo auto závislé na rádiu a že pokud nám jde z té koncovky 12v tak ten Číňan musí fakcit. Tak se chci zeptat jestli s tímto nemá někdo konkrétní zkušenost a dík za každou radu. A přikládám foto rádia a toho redukčního kabelu.
Obrázek

Obrázek
[/img]
sob črc 02, 2016 6:03 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

tady bys měl najít odpověď, kam co zapojit

Obrázek
ned črc 03, 2016 9:56 am

papyk
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 28, 2016 10:23 am
Bydliště: Vsetin

Příspěvek

Dík, ale to ISO vím, spíš kdyby někdo měl schéma toho Manackeho konce co jde z auta.
ned črc 03, 2016 4:29 pm

Dawson X
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 05, 2015 6:59 am
Bydliště: New Paka City

Příspěvek

Rámeček koupíš na netu za cca. 1700,- přemýšlel jsem taky ze to origo radio vyhodím a dám si neoriginal. Zatim jsem nenašel čas radio vyndat abych viděl jaký tam je konektor. Myslel jsem si že tam bude ISO.
pon pro 05, 2016 6:28 pm

Uživatelský avatar
Doktor-jrstakr
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 13, 2017 5:53 pm

Re: Man TGX montáž neoriginál radia

Příspěvek

Zdravím hoši, povedla se tady někomu výměna rádia na TGXu?

Přemýšlím o výměně, rámečky na 2 DIN jsem našel od 1500Kč, ale redukce na ISO jen drahé s ovládáním na volantu (nad 3000Kč) ... to je mi na nic, rádio které mám připravené (android) dálkové ovládání neumožňuje. Schéma zapojení orig. konektoru jsem na webu nikde nenašel.
Tatra 815 S3 -> Mercedes Actros 3244 -> Man TGX 26.480 - Wielton NJ3 -> Man TGX 18.480 - Nooteboom OSD 4803 -> Man TGX 33.560 - Nooteboom OSD 4803
ned úno 19, 2017 1:51 pm

Uživatelský avatar
Doktor-jrstakr
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 13, 2017 5:53 pm

Re: Man TGX montáž neoriginál radia

Příspěvek

Tak dnes mi bouchly saze s originálním rádiem. Měl jsem už věci na výměnu připravené, takže jsem původní rádio Bosch vyškubal.

Obrázek

Musel jsem překopat původní zapojení měniče 24/12V ... originál měnič se bez zapnutého zapalování neustále vypíná, což by až tak moc nevadilo, jen android radia neudrží bez napětí hodiny a stanice. Hodiny jsou celkem důležité pro GPS, tak jsem tam dal další malý měnič jen pro rádio. Původní zapojení bylo celkem divoké, sice na orig. rádiu byl velký nápis 12V, ale 12V větev byla zapojena jen na spínání, na stálý proud memory bylo napojeno 24V. Pro osvětlení jen 2V.

Rámeček pro 2DIN rádia a přechodku z quadlock konektoru na ISO jsem koupil za cca 1700Kč na německém ebay. Ten rámeček bylo třeba upravit, ořezat okraje. Soudruzi z NDR někde udělali chybu a rámeček byl menší než rozměry 2DIN. Výsledek ale stojí za to ...

Obrázek

Teď mám k dispozici navigaci dle vlastního výběru, BT, WiFi, USB HDD, SD, výstup pro subwoofer, AUX, 2xVideo OUT a všechny vychytávky systému android. Příjmu WiFi jsem se celkem bál, rádio mělo jen malou integrovanou anténu bez možnosti připojit externí výkonnější, ale i tak jsem bez problémů dosáhnul na firemní WiFi 50m od budovy a přes 2 zdi.

Celkové náklady výměny :
Android rádio (čína) : 4500Kč + CLO a DPH (celní správa se nenechala ošálit nápisem "GIFT" na krabici :) )
Rámeček 2DIN, redukce a poštovné : 1700Kč
Měnič 24/12 15A (čína) : 200Kč
Pár hodin práce abych to měl aspoň trochu pěkně udělané.

Nic hrozného na výměně není, i se základními znalostmi elektroinstalací a nějakým nářadím to dokáže kdokoliv. A až vám kluci někde v servise řeknou, že výměna rádia není možná, případně že se s tím palubní komputer nesrovná, pošlete takový servis ke všem čertům. Jen se vás snaží natáhnout. :) ...
Tatra 815 S3 -> Mercedes Actros 3244 -> Man TGX 26.480 - Wielton NJ3 -> Man TGX 18.480 - Nooteboom OSD 4803 -> Man TGX 33.560 - Nooteboom OSD 4803
pon úno 27, 2017 8:43 pm

radomir.lubos
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 02, 2017 2:37 pm

Re: Man TGX montáž neoriginál radia

Příspěvek

Vypadá to dobře Jsi to dělal sám? Co jsem se tak díval po různých montážích (např.: https://www.2din.cz/montaze) tak to vypadá moc složitě, asi bych to nedal...
čtv pro 21, 2017 4:34 pm

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Re: Man TGX montáž neoriginál radia

Příspěvek

Máš to krásne...tiše závidim,ne nezavidim,je mi to lito,že ho nemám taky :mrgreen: Koupil jsem radio 2din do dodávky a vymněnil jsem ho už 3x.Ti činani jsou celkem paka.Ale bylo to na záruku,takže dobrý.Ale popravdě to nejede tak dobře jak kvalitní výrobek.Sem tam je třeba vytahnout pojistku a restart.Ale za ty prachy.Origo by stálo 20000.-Vím ,že to nestoji ani za ty prachy,ale ,když je nemám :housle:
Ani nevím,jestli ty prachy mají cenu,za kterou to všichni děláme
ned pro 24, 2017 8:08 am

Uživatelský avatar
Doktor-jrstakr
Příspěvky: 16
Registrován: pon úno 13, 2017 5:53 pm

Re: Man TGX montáž neoriginál radia

Příspěvek

radomir.lubos : Ano dělal jsem to sám ... vůbec nic na tom není. Pokud máš správný rámeček a přechodku na ISO, není vůbec co řešit. Já řešil na víc jen měnič 24/12 jinak nic. Vše fungovalo na první nahození.

oro : Ten můj čiňan maká už rok bez jedinné závady, asi záleží na kusu. Zvuk není tak propracovaný jako u originálu, na druhou stranu se dá velmi snadno doladit a rádio může být třeba zlaté ale pokud máš jako já jen ty chrastítka ve drveřích není to k ničemu. Já si už pohrál a dokonce jsem si tam vrznul i subwoofer ze starého domácího kina za sedačku spolujezdce. Teď jsem naprosto spokojený. A ještě jednu radu bych měl : Zapojit měnič na bateriák a vypínat měnič i s rádiem pomocí bateriáku. Stanice si sice nezapamatuje, ale není potom třeba žádný restart.
Tatra 815 S3 -> Mercedes Actros 3244 -> Man TGX 26.480 - Wielton NJ3 -> Man TGX 18.480 - Nooteboom OSD 4803 -> Man TGX 33.560 - Nooteboom OSD 4803
stř led 17, 2018 8:23 am

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Re: Man TGX montáž neoriginál radia

Příspěvek

Hoj,mám to na Android a hodil by se nějaký prográmek,ať můžu pouštět z telefonu hudbu...nemáš něco z obchod play?....měl jsem windowsy a normálnš to běhalo,ale Android ne a ne
Ani nevím,jestli ty prachy mají cenu,za kterou to všichni děláme
stř led 24, 2018 7:32 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti