Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-

Odpovědět
drtikol 77
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 09, 2018 5:26 pm

ráno mám problém nastartovat

Příspěvek

Zdravím vespolek.Zdědil jsem vozidlo Man solo tga 410 xxl kabina po bývalém kolegovi. Po dvou letech mám problém s ranním startem.Již jsme vyměnily žhavící svíčku a relé vše ještě původní. Auto ale stále jako kdyby padala nafta,jenže potom celý den je vše při startu vpořádku. Man je ročník 2002 a má najeto 630 600km nevím zda bylo provedeno seřízení vstřiků na 400000 km prý se to dělá. Jednou se stalo že se to hodilo do nouzáku nešlo turbo a nejelo to .Po napíchnuti házel chybu první vstřik který dává info do řídící jednotky ale pak to přestalo. Momentálně sleduji rapidní navýšení spotřeby.Předem děkuji za brzké rady co stím nebo jak na to . Oprava Vstřiků nebo nákup nových je darda.Tak zatím a díky 8)
sob lis 10, 2018 3:01 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: ráno mám problém nastartovat

Příspěvek

Vstriky na F2000 jsem nikdy neměnil kromě 1 řídíciho a to házelo chybu, skusil bych před startem napumpovat, tyhle auta chytaly na drc, skusil bych napumpovat aby tam byla nafta a vrzal ventilek na čerpadle , pro jistotu bych ho vyšrouboval a skusil jestli kulička těsní a potom bych to řešil dál.
ned lis 11, 2018 8:07 pm

drtikol 77
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 09, 2018 5:26 pm

Re: ráno mám problém nastartovat

Příspěvek

Děkuji za odpověd a díky za tip.Určitě to vyzkouším a dám vědět.Máš pravdu že auto jinak funguje na škrtnuti, řekl bych že je jinak spolehlivé na ty roky jo je to jěště poctivá práce.Tak zatím ahoj.
pon lis 12, 2018 7:01 pm

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Re: ráno mám problém nastartovat

Příspěvek

Já mám problemek s volnoběhem...není uplně v poho, sem tam tarokuje....měl jsem problém s hrubým sitkem...musím ho fakt dotáhnout, aby těsnilo, po výměně všech filtru jsem zůstal stát,a dal jsem větší gumičku,aby to jelo,ale jen za studena...potom celý den v pohodě, a to s větší gumičkou, myslím ,že 50x3,15 , možná by šlo 3,40 mm...přesto to není ono, ale chyta a jezdí na drc,jen to nemám rád, když to tak kucká a múže se to ,kdykoli změnit a jsem v pasti...má někdo radu....jestli dírka v jemném filtru nebo kulička?
Ani nevím,jestli ty prachy mají cenu,za kterou to všichni děláme
čtv pro 06, 2018 7:15 pm

Odpovědět

Zpět na „MAN“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů