Od čtyřkolek, přes kombajny po jeřáby apod.:-)

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

:D Šíleným Maxem nenazývám tebe,ale tu tvou speciální ještěrku...U tebe Mě napadá Lubosssatan...si na tebe vždycky vzpomenu u té reklamy,,udělal jsem si to sám,, :D
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř kvě 10, 2017 10:20 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Pipiroha : Zbytek postřikovače je Z8145, ten dávno rozebrali, co potřebovali použili, zbytek rozprodali
Pavle : úplně všechno si sám nedělám, na něco jsou ženské lepší :P
čtv kvě 11, 2017 5:44 am

cerny.jan380
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 10, 2017 8:55 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Ahoj, před rokem jsem koupil HON 053.2 s padlým motorem, udělal GO celého stroje, přečepování výložníku,nápravy, nový motor 7201 a mraky dalších vylepšení,ale potýkám se slabým pojezdem,sotva vyjedu do kopce nebo nabrat lžíci je problém. Měněno bylo pouze dvojité čerpadlo na SPV 22 a válec výkonové regulace, soudím dle barvy. Výrobní rok nakladače je 1989. Ohřál jsem olej na 45°C a změřil jsem tyto tlaky na kontrolních otvorech:

Výkonová regulace měřící otvor u pedálu..........volnoběh 3bar........... plný plyn 24bar
Plnící tlak na SPV 22 na boku........................volnoběh 7bar............plný plyn 15bar
SMF 22 motor plnící tlak z čela .....................volnoběh 6bar...........plný plyn 11bar
SMF 22 motor pracovní tlak pojezd shora..........volnoběh nic...............plný plyn 150bar

Děkuji za každou radu, udajně se SPV 22 a SMF 22 mění spolu dohromady a nejsou úplně levné.
čtv kvě 11, 2017 5:02 pm

pipiroha
Příspěvky: 741
Registrován: úte srp 09, 2011 12:36 pm
Bydliště: ČR

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Fakt Z8145? Měl jsem za to, že to je Z10145, nebo to byl RP6-014? Bohužel, o těchto strojích se dnes cokoliv shání dost těžko...
čtv kvě 11, 2017 8:41 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Předpokládám že olejový filtr pro pojezd máš čistý a v pořádku, a seřizovací šroub v tělese pseudospojky, pod pseudospojkovým pedádem jsi zkoušel přitáhnout.Pak zkontroluj zářezné kroužky před a za filtrem a také na vstupu do plnícího čerpadla , často se stává že po opakováném utažení se zbortí trubka , zářezný kroužek pak netěsní a přisává vzduch , také zkontroluj těsnost hadice která propojuje trubku z filtru a vstup do plničky, je tam všude podtlak, takže ačkoli olej ven neteče, systém je zavzdušněný a nejede. Pokud tohle všechno nepomůže, tak ti nezbývá než odpojit obě krátké trubičky které propojují ovladací válec pod startérem a SPV. Obě šroubení na válci i na SPV zazátkuj, tím vyřádíš zpětnou vazbu mezi válcem a SPV. Pod SPV je regulátor, ze kterého vede ovladací páka táhlem spojená s ovladacím válcem. Táhlo rozpoj , a z drátu průměr 8mm si udělej zkušební táhlo tak, aby jsi při ovládání mohl sedět na levém zadním blatníku. Vezmi si šikovného pomocníka který bude sedět za volantem, s rukou nachystanou na ruční spojce, kdyby byl problém. Pozor!Tahem páky do zadu jede nakladač vpřed. Dojeďte k překážce, pokud bude pojezd stále slabý, máš jistotu že je to SPV + SMF . pokud to bude hrabat a dusit motor, je chyba v silové regulaci
Když tak mi na sebe dej do SZ telefon, ať tě o problému můžu vyzpovídat přesněji
Naposledy upravil(a) lubossss dne čtv kvě 11, 2017 10:26 pm, celkem upraveno 2 x.
čtv kvě 11, 2017 8:46 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Pipiroha možná opravdu 10145, z tohoto stroje mě zajímala vždy jen kabina, a vím že to mělo čtyři válce, jestli i turbo, jsem si nikdy nevšiml, nezajímalo mě to, sorry za dezinformaci :(
čtv kvě 11, 2017 8:48 pm

pipiroha
Příspěvky: 741
Registrován: úte srp 09, 2011 12:36 pm
Bydliště: ČR

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Já taky napsal blbost, nebyl RP6-014, ale RP6-018... Každopádně podle aktuální inzerce měl jak 010, tak 018 podvozek 10145 - tedy turbo :wink: . Já na tetno stroj mám nostalgické vzpomínky z dětství, ale bohužel už jsem ho roky na živo nepotkal, i když snaha kolikrát byla... Nu třeba se na mě ještě usměje štěstí.

:arrow: http://bagry.cz/cze/bazar/nabidky/trakt ... ramena_24m
:arrow: http://www.farmweb.cz/index.php?page=vi ... &gal=13503
čtv kvě 11, 2017 9:24 pm

Uživatelský avatar
Foxer
Příspěvky: 41
Registrován: ned pro 09, 2007 2:15 pm
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Ta kabina je z postřikovače co byl u nás na firmě, byl to RP 6 -010 a podvozek Z 10145 turbo.
Poznávám červené zrcátko a madla a nápis 7245 :-)
Čest práci !
pát kvě 12, 2017 11:06 am

Uživatelský avatar
Luďa
Příspěvky: 1426
Registrován: sob říj 31, 2009 10:24 pm
Bydliště: Nížkov (ZR) - Brno

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Pipiroha : Přijeď do Brna, tam je jeden funkční. Když ho chytnu, tak ťi ho blejsknu.
Když se potíš u polívky - jsi zdravý.
Když se potíš u acylpyrinu - jsi nemocný.
Když se potíš u sexu - jsi starý.
Když se potíš u práce - jsi blbý
pát kvě 12, 2017 12:43 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Lubossss: můžeš aspoň nastínit co máš v plánu s tou kabinou od RP? :D
A ještě malý dotaz, nevíš o nějakém kopřivovém jeřábu IFA ADK125 na rozebrání? Zajímá mne z něj motor 8) , samozřejmě jen pro účely poladění mých zahradních traktorků :lol:

Jinak taky nelením, před týdnem jsem si dovezl čelní nakladač na traktor lehce masívnejší konstrukce, pístnice to má 15cm, tak myslím,že by to mohlo cosi zvedat do 2t 8)
Obrázek
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
ned kvě 14, 2017 10:18 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Tak a hotovo, ruce mě bolí u samé prdele, ještě že ráno beru tatru, a nejmíň týden se budu živit kulatou lopatou

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ned kvě 14, 2017 1:24 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Makačka, klobouk dolů . Tu vrtačku jsi držel v rukách nebo i lešeňovkou ? :clap:
ned kvě 14, 2017 9:05 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Lešeňovkou, a i ta se ohnula, ta vrtačka umí namotat dva chlapy, a dva si tam nemaj kam stoupnout . Ale to vrtání nebylo to nejhorší, horší bylo vyřezat ručně závity do toho ložiska otoče

Pavle kdysi jsem měl dva šestiválcové Ifa motory z řezačky, ale už dávno běhají asi v kombajnech
ned kvě 14, 2017 9:30 pm

poulm
Příspěvky: 1203
Registrován: ned lis 21, 2010 10:24 pm
Bydliště: krnov

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

lubossss: OK,v pohodě,jen se ptám, kdyby náhodou... Co máš teda v úmyslu s tou kabinou od RP? Tvé nápady mne nanejvýš zajímají, jsou přinejmenším vysoce inspirativní :clap: :pray:

Na takové masívní věci k opravám by se už hodilo nějaké pneu-nářadí,rvat to všechno rukama bolí už na obrázku :wacko:
Pak do toho vesele zase posaď nějakého brigoše :lol: :lol: :lol:

A mám ještě dotaz,nevíš o nějakém kopřivovém stavebním kompresoru, co bývaly poháněné motorem tatra 4V nebo 8V? Nebo třeba samotný kompresor? Nějak mi už doma nestačí ani dva Orlíky :( :cry:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří,každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí
pon kvě 15, 2017 7:32 am

kajko
Příspěvky: 112
Registrován: pát čer 15, 2012 8:28 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Ahoj chcel by som sa opýtať lubossss odkial alebo kde kupujes vidly na vaše nakladače? ja som tam mal pozvárane zo 140 Ucka a je to neuveritelne slabé prakticky po roku som ich rozlámal a to som nakladal len rezivo a palety, keby som s tým chcel aj manipulovať guľatinu tak nevydržia ani poldňa.
ned zář 03, 2017 2:29 pm

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika - Traktory, bagry, nadměrná přeprava...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů