Od čtyřkolek, přes kombajny po jeřáby apod.:-)

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Já ty Ifový rozdal klukům tady z fóra bylo jich tehdy přes 20. Byla to legrace, krom jiných se u mě na dvoře setkali Ifoví srdcaři Poulm a Jirka Novák, já byl u sebe na place navíc. :D :D :D
pon led 18, 2021 9:15 pm

Toom-as
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 25, 2021 5:12 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Zdravím vás všechny. Asi 4 měsíce jsem hrdým majitelem traktorbagru uzs 050. Jestli jsem správně pročítal různé manuály a články tak nejvíce společné techniky má s nakladači hon.

Měl bych otázku ohledně tlaku v ovládacím systému (joysticky).. Podle manuálu k rozvaděčům rs16 je ovládací tlak max 30 barů. Dnes jsem napojil tlakomer 40 barů a okamžitě jsem ho pretoci.

A Navic hledám závadu že otoč podkopu jde na jednu stranu velmi pomalu, tak přemýšlím jestli to spolu nesouvisí a jestli třeba vysoký ovládací tlak neposkodil rozvaděč.
pát úno 26, 2021 8:08 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Tom-as - zdravím ťa a blahoželám, mal som s otočnou stejny problém, kukni ako sú zapojené hadice a zdá na jednej ( ta strana ktorá ide pomalšie) nieje daný skrtiaci ventil, potom sa to hada, a nemaka to tak jak ma.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob úno 27, 2021 11:56 am

Toom-as
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 25, 2021 5:12 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Tak na vedení od pistnici do rozvaděče nic není. Každopádně dnes jsem v ovládacím okruhu naměřili 100barů takže už mám redukční ventil na ponku. Vypadá to že se v něm někdo hrabal a byl špatně složený. Kdyby někdo měl nějaký výkres k ventilu vr2 10-10 nebo vr3 10-10 byl bych rád.
úte bře 02, 2021 10:08 pm

Pajtyi
Příspěvky: 50
Registrován: pát dub 05, 2019 12:54 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Zdravim borci.Prosim vedel by mi niekto poradit? Mam hona UN053.Problem je s pojazdom nasledovny.horko tazko som nastavil neutral na tycke medzi servoventilom a vykonnostnym valcom.Problem je v tom ze akonahle prepnem packu dopredu alebo dozadu tak stroj sa rozbehne aj na volnobehu bez pridania plynu.Ak stlacim pracovnu spojku tak ani vtedy sa stroj nezastavi.Na co sa treba zamerat?Spatny vykonnostny valec? Servoventil? Alebo kocka pracovnej spojky?
úte bře 16, 2021 2:38 pm

pele81
Příspěvky: 618
Registrován: pát říj 30, 2009 8:14 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Skusil si pozret v tej kocke na lavu nohu brzdoskrtny ventyl ci tam nieje zlomena pruzina? Alebo vysoky tlak.
stř bře 17, 2021 10:30 pm

Pajtyi
Příspěvky: 50
Registrován: pát dub 05, 2019 12:54 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Nie este som nic nerozobral.Chcel som si najprv nechat poradit ze na co by som sa mal zamerat aby som nerozoberal zbytocne pol stroja.
čtv bře 18, 2021 9:10 am

Pajtyi
Příspěvky: 50
Registrován: pát dub 05, 2019 12:54 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Pele81 teraz sa stym hram.Ta pruzina by mala byt v tej komore odkial sa zasuva ta tycka ktoru tlaci pedal?Pedal riadne kladie odpor ako treba a vracia sa do nevytlacenej polohy.V druhej komore pod tym valcekom je nastavovacia skrutka s poistnou maticou.Lubossss mi poradil aby som skusil povolit a vytacanim by sa stroj mal pohnut az na vyssich otackach.Ale akonahle mam prepnutu tu packu dopredu alebo dozadu tak hned sa stroj pohne a na uplne malom volnobehu.Nastavovanim tej skrutky mi vobec nereaguje.Vybral som tu nastavovaciu skrutku.Je to akoby supatko a je na nej O kruzok.Ak ten kruzok prepusta olej tak nemoze mi to sposobovat tuto poruchu?
úte bře 23, 2021 3:59 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Twl Pajtyi dnes mi dvakrát po slohové maturitní práci systém odpověděl : Eror. Už to znovu psát nebudu pod článek dávám exktrémě zjednodušený systém pojezdů a do sz Ti dám telefon. zavolej mi.
Obrázek
úte bře 23, 2021 11:00 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Bez ladu a skladu, jen jsem vysypal foťák


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sob bře 27, 2021 8:21 am

Uživatelský avatar
Hanys
RC-TRUCKER
Příspěvky: 467
Registrován: čtv bře 23, 2006 11:32 pm
Bydliště: Kósek na sever vod Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Pánové, prosím o radu:
Když zapnu čerpadlo na HONu, tak se ozývá takový nezdravý rachtavý zvuk. Zvuk se mění v závislosti na otáčkách. Všechno jinak funguje jak má.
Co se děje? Hydraulický olej tam je...
čtv dub 08, 2021 12:37 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Jak zapneš čerpadlo? Které čerpadlo? Všechny čtyři jsou na čerpadlové převodovce a dají se vypnout jen všechny současně zvednutím páky spojky.
čtv dub 08, 2021 10:11 pm

Uživatelský avatar
Hanys
RC-TRUCKER
Příspěvky: 467
Registrován: čtv bře 23, 2006 11:32 pm
Bydliště: Kósek na sever vod Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Páku pravo vedle sedačky pootočím a spustím dolu. A začne to rachtat. Když ji vytáhnu nahoru a zajistím, běží motor sám a v klidu...
pát dub 09, 2021 8:57 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Hanyš a olej v převodovce čerpadel je?
pát dub 09, 2021 10:33 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Konečně jsem se dostal k tomu splnit slib dávno daný Michimu, Není to doslova rychloupínák, přesto je přehození nářadí docela snadné a rychlé.



https://www.youtube.com/watch?v=HvS3o3WJ1qg




Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pát dub 09, 2021 10:39 pm

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika - Traktory, bagry, nadměrná přeprava...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů