Od čtyřkolek, přes kombajny po jeřáby apod.:-)

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine

Odpovědět
un053.2
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 29, 2019 7:11 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Teraz som rozobral to čerpadlo ale tie 3 dierky sú čisté aj celkovo dnu nieje nič poškodené alebo znecistene
pát pro 25, 2020 3:28 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Vlastně jsem se úplně zapomněl zeptat na triviální věc, když v tom sedím je to podvědomé. Když se Ti na místě nedaří zatočit koly, jde Ti otáčet volantem lehce, nebo vůbec ?
sob pro 26, 2020 12:38 am

un053.2
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 29, 2019 7:11 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Teraz keď je vonku okolo +5 tak ide točiť volantom ľahko ale len do polovici vytocenia kolies potom na dotazy už ide veľmi ťažko. Ked bolo pod nulou tak išlo ťažko hneď
sob pro 26, 2020 8:13 am

un053.2
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 29, 2019 7:11 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Neviem ako to má ísť v hone v inom som nikdy nesedel ale na starej deste aj na traktore kde je orbitrol ide točiť ľahko pokiaľ tam je olej
sob pro 26, 2020 8:20 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Buď už máš opotřebené olejové čerpadlo a nedá potřebný tlak, a nebo jsou unavené pružiny v regulátoru tlaku a regulátor otevře moc brzo. Je to řešitelné v každé prodejně náhradních dílů pro náklaďáky které prodávají i repasované díly. To čerpadlo je shodné s trambusy a liazkami. (Možná víš ve svém okolí o trambusu nebo liazce určené do kovošrotu, šlo by to z nich vymontovat) Trochu by Ti mělo pomoct zkontrolovat ložiska svislých čepů a opakovaně je důkladně promazat. Také můžeš mít hydraulickou pístnici menšího průměru než tam patří bůhví kdo s tím kdy co dělal. . Za studena to půjde vždy tíž, to je konstrukční vada, dělalo mi to na tatře co má vepředu balony, dá se to vyřešit ale je to složitější.
sob pro 26, 2020 10:49 am

un053.2
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 29, 2019 7:11 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Liaziek tu mám narozberanich plno akurát sa mi nechce každé jedno čerpadlo zakladať do Hona a skúšať či bude lepšie ako to povodne, a po oprave= umyté a vymalovane, zvysle cepy by mali byt ok všetky 4 ložiská sú nové to chodí lahko a servo valec je originál vyrábal som do neho novú piestnicu to má práve štve že hon bol rozobratý rok zožral veľmi veľa peňazí a toto nefunguje ako by som chcel ostáva mi už asi len pomerať tlaky
sob pro 26, 2020 3:18 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Ty máš liazky na rozebírání? To mě hodně zajímá Něco už jsem posháněl , hodila by se mi ještě aspoň jedna nehnaná přední náprava, pokud možno včetně pér, a rychlý diferák v opravitelném stavu. Jo a vlastně ještě rám z 110 valník, nebo ještě raději rám 151 lanový konťas ten náš už jsem vařil tolikrát že je tam víc sváru než původní oceli.
sob pro 26, 2020 7:53 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Nejjednodušší a nejlevnější řešení pro Tebe je hydraulický válec s o cca 10mm větší světlostí, ale budeš mít víc otáček na volantě. Jestli že jsi technicky zdatný natolik že zvládáš si vyrobit hůlku a píst, umíš si do něj spočítat hloubku a šířku drážek pro manžety zvládneš celý válec.
sob pro 26, 2020 7:59 pm

un053.2
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 29, 2019 7:11 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Liazky máme v robote ja robím len motory Liaz Tatra atď, Líza sa kúpi len kôli motoru na súčiastky a zvyšok sa buď rozpredá alebo ide do šrotu predná náprava tam je jedna perá sú už dole ale sú, diferak nebude valník sme ani nemali, vetsinou sú to 151 a rám je teraz len z Liaz agro je dlhší ako obyčajná sklopka ale rozdiel od kontajnerky neviem
sob pro 26, 2020 10:39 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Aktuálně mě nejvíc zajímá ten rychlý diferák, já v tom naštěstí sedím jedenkrát za rok , když s tím jedu na STK, ale teda tenhle hučí a píská asi nejvíc ze všech 4x4 v ČR . Dvě z potřebných tří předních náprav leží za dílnou, a ten rám si upravím, ale musí být stejně dlouhý nebo delší než lanový konťák, a to ten z agrovky bohužel není ta má krátký rozvor.
ned pro 27, 2020 8:54 pm

Uživatelský avatar
Hanys
RC-TRUCKER
Příspěvky: 467
Registrován: čtv bře 23, 2006 11:32 pm
Bydliště: Kósek na sever vod Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

lubossss píše:
čtv pro 24, 2020 12:20 am
Hanyš, fotku nemám, a dokud není sníh a led nehodlám se s tím nasazovat. Máme to jen na khaki ""destě"" co jsem kdysi posvařoval na podkladu staré padesátky, myslím že jsi u ní tehdy stál. Snad Ti bude stačit neandrtálský nákres.
Díky Luboši za nákres
Ještě jsem hledal na netu rozměry řetězů a nakonec koupil na bazoši jedny starší jak jsi psal. Zkusil je nasadit a pasují jako pr*del na hrnec :dance:
Jezdím po place i do kopce, i teď na sněhu, jako pán.
Obrázek
Rozměr řetězů 13x28
Obrázek
stř led 06, 2021 6:22 pm

Tech2
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 11, 2021 8:27 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Zdravím příznivce Honů, máme doma Un 053.2, pojezd už předěláný jak to má Luboš ( tímto díky za inspiraci). Teď ale řeším kola, chtěl bych dát co největší, aby se tolik nebořil. Dopředu už jsem sehnal 21,3-24, ty budou fajn, ale na zadek nevím. Byl tu příspěvek že se vejdou 16-20. To by bylo super, máte to tak někdo? Tenhle rozměr se i dobře shání. Fotky našeho stroje vložím, nějaké úpravy už taky má. :D
úte led 12, 2021 9:27 am

Michal(zetor)
Příspěvky: 84
Registrován: stř čer 29, 2016 10:43 pm
Bydliště: Dolní Ředice

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Ahoj zdravím chci dát na Hona tuhle žhavicí spíralu. Jenom že není tolik místa od sacího potrubí k fitru a tak nevím jestli bych to tam dokázal vložit. Tu origo sací gumy bych chtěl zachovat. Takže tu bych vyndal a třeba z těch silikonových hadic (kolen) bych to tam zkusil naroubovat jestli by to šlo. A nebo myslíte že je blbé to dát nahoru na fitr? Sníží se tím hodně učínost přez vzduchoví filtr? Je jasný že čím blíž k sání je lepší no....Co si o tom myslíte? Jako dá to neuvěřitelný teplo ta spírala....

Obrázek
úte led 12, 2021 9:44 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Tech2 No upřímně tichá voda břehy mele. Příjemně jsi překvapil, Díky Tobě se počet mých tuzíngových pojezdů zvýšil na celkem 22kusů v ČR a dle včerejší návštěvy u mě na dílně je vysoký předpoklad že to velmi brzo bude 23 . Nicméně zvládl jsi to tudíž nejsi žádné ořezávátko. Jak tu překopávku hodnotíš?

Michal(zetor) Míšo při vší úctě: co tu řešíš? Žhavení sání? Teplé sání je fajn ale teplý celý motor je někde diametrálně kuwa jinde.
stř led 13, 2021 3:02 am

Tech2
Příspěvky: 7
Registrován: pon led 11, 2021 8:27 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Předělávku pojezdu si nemůžeme vynachválit. Chodí to výborně. Hona používáme kolem baráku na různé práce a manipulace, na to je to úplně bez chyby. Na nakládání to chce trochu si zvyknout aby se neudusil motor a pak to jde taky krásně. Nikdy bych neřekl že Hon může jet tak rychle( jen ty kopce ). :mrgreen: .

Ještě plánuju předělat blolaci zadní nápravy. Chtěl bych ji udělat na tlačítko, když by byla někdy potřeba, rušit to nechci. Ta automatika je naprd a dostává to zabrat když hon jezdí po třech s otočneným ramenem. Už se mi i odlomila pístnice z nápravy.
stř led 13, 2021 9:15 am

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika - Traktory, bagry, nadměrná přeprava...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů