Od čtyřkolek, přes kombajny po jeřáby apod.:-)

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine

Odpovědět
awech
Příspěvky: 57
Registrován: pát srp 27, 2010 5:42 pm
Bydliště: Mor.Krumlov

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

např. z Matesa mi smrad nevadil , ale liazka to byla hrůza . když jsem měl 110 HR tak jsem si koupil 5 metrů hadice na výfuk a při skládání jsem to dával co nejdál po větru :lol:
úte kvě 07, 2019 7:09 pm

Primus
Příspěvky: 16
Registrován: čtv čer 14, 2012 6:59 pm
Bydliště: doma

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

LIAZ Avia a balkancar ty vždycky smrděj. Zetor nesmrdí, vyčistit dát nový trysky a udělat čerpadlo. Bude to pak uplne jinde
stř kvě 08, 2019 10:47 am

koprkam
Příspěvky: 317
Registrován: čtv říj 27, 2016 8:08 pm
Bydliště: Buková

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Mohu jenom potvrdit. Matesa natočím a má takovou poměrně neotravnou naftovou vůni, liazku by si mohli půjčovat do koncentráku, ta by zabíjela. To je fakt hrůza. Jinak s žádným zetorem nemám problém teda vyjma DHčka, který kouří mimo vejfuku i oddechem motoru zhruba stejně jako z motoru a hodně se ztrácí olej. Paradoxem je, že ten motor když nespadne nafta startuje, jako pánbíček a má suprovej pravidelnej chod. Asi hude prasklej píst, nebo nevím, ale říkám ten motor jede fakt suprově.
Jenom se zeptám nemáte někdo typ jak na hlínu v motoru? Má takovej jako jemnej bordel připomínající hlínu v UNC v Liazce taky a myslím si, že DH na tom nebude líp. A poslední věc. Používali jste někdo, nebo viděli jste u někoho na DHčku adaptér na mimoosý kopání? Jde mi o to, že potřebuju vyrejpat díru na základ plotku, ale přemýšlím jestli shánět podkop na UNC, nebo tendle adaptér na DH.
ned kvě 12, 2019 5:47 am

ned kvě 12, 2019 9:01 am

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Nechci kecat,ale na DH ten mimoos byla jiná ta základní část ramene,nejenom adaptér,měl to tady pán původně od sús na čistění příkopů...je fakt,že už jsem to pár let neviděl...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned kvě 12, 2019 9:32 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Koprkam - tu nedaleko od nas predava pan dhcko s mimoosim ramenom, drapakom na uhlie a takou tou skosenou lyzicou na rygoli, cena kolo 75000kc. bol som ho obzerat a motor zechcany od oleja a pomedzi hlavy valila voda.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
ned kvě 12, 2019 11:38 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Pavel815
Jestli myslíš Frantu Kordyjovskýho, tak to říkáš správně. Tam je jiné rameno...
pon kvě 13, 2019 6:39 am

red.bill
Příspěvky: 193
Registrován: sob dub 12, 2014 6:55 pm
Bydliště: Mrklov

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

K tomu smradu u liazek, když u nich teče převodovka kolem řazení kape to hezky na výfuk a krásně se ten převoďák na něm škvaří...
pon kvě 13, 2019 6:18 pm

kajko
Příspěvky: 112
Registrován: pát čer 15, 2012 8:28 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ako náročné je prerobiť pojazd na UN 053, na Lubossssov spôsob? čo všetko treba upraviť, vyhodiť? okruh silovej regulácie sa asi musí zrušiť, ďalej servoventil na spv... Dá sa to takto vôbec vysvetliť alebo treba vidieť naživo.
Máme UN 053.2 od roku 2014 a už mi dochádza trpezlivosť s tým, včera sa mi prískokom podarilo rozbiť liatinovú skracovačku z roku 63. Nehovorím že to originálne riešenie je zlé, na nakladanie s lyžicu alebo hrubú manipuláciu s kliešťami to beriem, ale naložiť vidlami kamion rezivom to je trápenie, a ešte šofer vyskočí na korbu a "daj ešte 10cm k bočnici"...
Niekto mi radil kúpiť Destu, nevýhoda je že musí nakladať auto z oboch strán, a na to tam nieje miesto, a ani točňa kde by sa kamion otočil a tak musí cúvať z hlavnej cesty.
úte čer 11, 2019 9:40 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Kajko VZV na pilách je ještě horší trápení než HON s origo pojezdem, když jsem ještě jezdil s plachtovaným návěsem, párkrát jsem si to užil. Jak budu mít náladu a čas, zkusím sem sepsat postup prací, Pár kluků to už po mém vzoru zvládlo, ale Ti všichni byli u mě na dílně, najel jsem nakladačem na rampu a vše jim vysvětlil, zbytek jsme dolaďovali po telefonu.
stř čer 12, 2019 7:41 pm

Uživatelský avatar
Hanys
RC-TRUCKER
Příspěvky: 467
Registrován: čtv bře 23, 2006 11:32 pm
Bydliště: Kósek na sever vod Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Kajko: byl jsem u Luboše a celou dobu v údivu, hlavně nad tím jak HON poslouchá i na jemné drbnutí prstem do pedálu a to ani Luboš neseděl uvnitř!
Mám spoustu fotek a plnou hlavu informací, výkres rozvodů hydrauliky a chuť se do přestavby pustit. Jen sem zatím nenašel čas, protože nakladač pořád potřebuju aspoň chvilku za den...
stř čer 12, 2019 10:43 pm

kajko
Příspěvky: 112
Registrován: pát čer 15, 2012 8:28 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Diki moc chlapi, Luboš ak by ti to nevadilo prišiel by som sa pozrieť k tebe, ale až tak koncom roka teraz nestíham nič. Hanys mne to vrta v hlave odkedy som videl to Lubošove video, ty používaš honku načo?
čtv čer 13, 2019 10:20 pm

Uživatelský avatar
Hanys
RC-TRUCKER
Příspěvky: 467
Registrován: čtv bře 23, 2006 11:32 pm
Bydliště: Kósek na sever vod Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Kajko: stavím si domek - roubenku - bude pak i garáž a dílna, taky z masivu.

Obrázek

Zatím jen "na sucho" a pak ho rozeberu a odvezu na pozemek se základovou deskou. A zase s Honkou poskládám na hotovo.

Obrázek
sob čer 15, 2019 8:50 am

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Obrázek Obrázek
pát čer 21, 2019 11:07 pm

kajko
Příspěvky: 112
Registrován: pát čer 15, 2012 8:28 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Nakladače HON, Detvan, ZTS...

Příspěvek

Luboš z čoho je to motor, vyzerá to ako spv čerpadlo na ňom. Asi pôjde do tatry?
ned čer 23, 2019 8:35 pm

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika - Traktory, bagry, nadměrná přeprava...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů