Od čtyřkolek, přes kombajny po jeřáby apod.:-)

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine

Odpovědět
odborník
Příspěvky: 119
Registrován: ned říj 12, 2008 8:24 am
Bydliště: doma

Příspěvek

ještě jsem na to koukal a ta spojka by měla mít stejné otáčky jako motor 1700 ot/min
technik
pon kvě 19, 2014 12:46 pm

dušanek
Příspěvky: 16
Registrován: sob kvě 10, 2014 11:42 pm
Bydliště: Česká republika

Příspěvek

Uvidim jak to pujde dneska jsem sehnal hydrocerpadlo tak se tomu vyvodu mozna vyhnu.ale prvni to musim dat do kupy a alespon to nejak zprovoznit protoze musim zajistit STK ale jelikoz to je vsude banda debilu tak na mne čumi jako na vola ze si vubec dovolim prijet s kirovcem na tk. Dohonim nejake vule a poresim brzdy a necham se prekvapit
úte kvě 20, 2014 11:28 pm

zaverecny
Příspěvky: 488
Registrován: úte led 27, 2009 10:28 pm

pochvala

Příspěvek

Ahoj, Dušánku, jsi statečnej, a máš pochvalu. Držím ti palce. Kdyby STK nevyšlo (tedy že bys málo namazal...), tak asi náhradní řešení jsou veteránské papíry. Ten naviják z osmsettřináctky by byl super. Stometrový lano, přes kladku má sílu. Jediná závada, můžeš střihnout šrouby, ale když bys ho na Kirovce umístil nějak rozumně, tak aby ses k nim dostal, nebudeš mít problém. Já bych možná ještě uvažoval o hydraulickém navijáku. Ačkoliv na co tobě bude naviják? Kirovec prostě z principu zapadnout nemůže. Jedině do Macochy :-). Řešíš brzdy? tak to jsme kolegové :-). Taky mám takový ruský traktůrek, a odešel mi posilovač, tak jedu zítra dát brzdový píst na honování a tvrdochrom. Tak hodně štěstí.
úte kvě 20, 2014 11:41 pm

odborník
Příspěvky: 119
Registrován: ned říj 12, 2008 8:24 am
Bydliště: doma

Příspěvek

s STK jsem problem neměl,brzdy mají membránové válce a ty brzdí jak dˇas a na emisích se chlap divil jak malou to má kouřivost.
STK jsem dělal oficiálně bez mazání :)
technik
stř kvě 21, 2014 10:07 am

dušanek
Příspěvky: 16
Registrován: sob kvě 10, 2014 11:42 pm
Bydliště: Česká republika

Příspěvek

Předem děkuji za pochvalu stava se mi to malo kdy že někdo pochvalí. s STK takovy strah nemam ale nedokažu si představit co vlastně na tom chtěji zkoušet a hlavně v tom toho technika necham pěkně vymachat kdyz chce zkoušet at si zkouší.A navijak teoreticky nepotřebuji k ničemu ale když už mi ten drobeček je skoro k ničemu tak alespon ten navijak je pěkny a třeba ho alespon jednou použiji takže ho mam jako takovou rezervu a mužu tak nějak s klidnym svědomim říct "KDO HO MA" a ted nejak řeším čim to pohanět sehnal sem si průmyslové čerpadlo axialní pístové a po dnešní radě s odbornikem špatna volba.Takže musím hledat znovu a prolést jine kůlny a garaže.Hodilo by se mi tak 60litrove pístové čerpadlo a ideatni dvoučinne třeba jak je na UKT 7045-7745 videl jsem dnes jeho učinost a bylo by to parada :D .
stř kvě 21, 2014 10:52 pm

dušanek
Příspěvky: 16
Registrován: sob kvě 10, 2014 11:42 pm
Bydliště: Česká republika

dnesni dotahovani čepu rizeni

Příspěvek

Obrázek
stř kvě 21, 2014 10:56 pm

zaverecny
Příspěvky: 488
Registrován: úte led 27, 2009 10:28 pm

brzdy

Příspěvek

Ahoj, tak ať se ti zadaří s tím pohonem navijáku. Hlavně aby tě to moc nestálo. Já si jednou dával žádost o kalkulaci na montáž navijáku do Tatry, a cena byla devadesát. A to jsem měl naviják svůj vlastní. Za montáž ruky chtěli stopade. Taky jsem měl svou vlastní.

Brzdy. Brzdovej válec z traktrůrku začal propouštět brzdovku. Ve Slaným rozdělali celý to zařízení, vlastně celý brzdový posilovač. Tak jsem si odvezl tenhle bazmek. Potřebuju ho zevnitř vybrousit a nachromovat a ještě nějak zrepasovat ten váleček. Sháněl jsem galvanizování, ale ty nedělají tvrdochrom, a poniklování by prý nevydrželo dlouho. Prej je něco v Bakově. No když jsem gůglil, tak jsem našel stránky Novexu, a právě ve Slaným, mají dělat tvrdochrom. Tak zítra uvidím, jestli by s tím něco dokázali... Jak na potvoru začaly brzdy zlobit, zrovna když jsem měl objednanou přepravu ze Slanýho do Prahy na tuhle sobotu. Tak se mi moc nechce sjíždět z podvalu bez brzd :-)


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
čtv kvě 22, 2014 12:01 am

odborník
Příspěvky: 119
Registrován: ned říj 12, 2008 8:24 am
Bydliště: doma

Příspěvek

co je to za traktůrek?
technik
čtv kvě 22, 2014 8:16 am

zaverecny
Příspěvky: 488
Registrován: úte led 27, 2009 10:28 pm

tvrdochrom

Příspěvek

To Odborník: Ale takovej starej ruskej, zemědělsko - vojenskej.
Tak tvrdochrom je asi nesehnatelná služba :-(. Ve Slaným to dělají ale nemají čas, a ještě bych si nejdřív musel sehnat brusiče. V Bakově možná, ale prý ne na šedou litinu. Takže ani neumím zjistit, jestli se má vnitřek toho válce nachromovat, nebo by stačilo to vyhonovat?
čtv kvě 22, 2014 9:23 am

odborník
Příspěvky: 119
Registrován: ned říj 12, 2008 8:24 am
Bydliště: doma

Příspěvek

vyhonovat a dát větší manžety :wink:
technik
čtv kvě 22, 2014 10:13 pm

zaverecny
Příspěvky: 488
Registrován: úte led 27, 2009 10:28 pm

návod Kirovec

Příspěvek

To Dušánek: Ahoj, psal jsi, že máš návod, to jsi myslel tenhle?

Obrázek

Koukal jsem na ty fotky toho tvého krasavce. Je neskutečně zachovalý, jako nový. Takový podobný jsem viděl před rokem za Libercem u pumpy, parkuje tam.

To Odborník: Díky díky, skvělá rada! Mě totiž radili, že to mám vevnitř nechat natvrdochromovat. Takže už se honuje.
stř kvě 28, 2014 9:15 pm

dušanek
Příspěvky: 16
Registrován: sob kvě 10, 2014 11:42 pm
Bydliště: Česká republika

Příspěvek

Zaverecny: tak takovou peknou asi nemam ja mam nejakou takovou prirucku a nic k obsluze nemam.Tak prvni otazka je hned na svete jak je mozne se dostat k takove pekne a urcite chytre knizce. A hned ti dam i odpoved ano drobecek stal na pumpe u chrastavy puvodni majitel s tim jezdil uklizet snih a tahat odpadliky. A jelikoz to bylo nejbliz memu domovu tak to byla jasna volba.domu jsem s nim jel po svych a 60 km zvladnul jako prd
Obrázek
pát kvě 30, 2014 9:54 pm

zaverecny
Příspěvky: 488
Registrován: úte led 27, 2009 10:28 pm

příručka

Příspěvek

To: Dušánek. Po svých! Hej hej hej! Tady je asi nový hrdina! Po svých jsem jel z Bazaru Kalvoda Roudnice, když jsem u něj koupil ZIL135LM. Od té doby vím, že pan Kalvoda je mimořádně slušný člověk, který se snaží svým zákazníkům vyjít vstříc maximálně za všech okolností. Zila připravil bezvadně, a tak jen díky panu Kalvodovi jsem (také "po svých"), zvládl celou cestu z Roudnice až do Prahy. Nicméně jsi frajer. Hluboká úcta.
Příručka? Tuhle asi neseženeš. Ale když mi pošleš mejl, zkusím se podívat, jestli bych ještě nedohledal třeba nějaké další informace..... To je z doby, kdy jsem si ho šíleně přál, ale nikde nebyl, anebo za cenu, že jsem na to zaBoha neměl :-(.
Tak jsem si před dvěma lety pořídil jiného ruského Mazlíka. Včera jsem ho převezl, pár fotek je vedle u sousedů na Obludách :-). Nezlob se, Dušánku, nic proti Kirovcům, ale pro ně by se tedy název (a možná i vlákno) ...a jiné Obludy, docela hodil :-).
Tak, ať žijí sovětští inženýři, kteří dokázali vytvářet tak úžasné stroje!
sob kvě 31, 2014 11:00 pm

dušanek
Příspěvky: 16
Registrován: sob kvě 10, 2014 11:42 pm
Bydliště: Česká republika

Příspěvek

tak poklona nepatří mě ale ještě puvodnimu majiteli protože byl takovej frajer že mi to odvezl poněvadž kdybych to vezl ja tak jedu ještě dneska. Ja jsem se šel svest druhy den a moje první cesta byla do pangejtu páááč jsem nestihl zatočit tak si vubec nedovedu představit že bych si jel sam. a založit tema obludy CCCP by nevadilo a mozna by to bylo slušne tema a možna na dlouho.Nez jsem si pořidil drobka tak sen muj a meho kamarada byl KRAZ 255B v jakekoliv variantě ale nadlidsky vykon dostat to na placky a vubec celkovy provoz at už TK a nebo nejake povolení k jizdě.Volali jsme technickou a dokonce i ministerstvo dopravy všude špatny takže posledni šance jak ziskat rusky stroj na plackach tak aby byl velky a mohutny byl pravě tohle moje jasná volba.
sob kvě 31, 2014 11:28 pm

zaverecny
Příspěvky: 488
Registrován: úte led 27, 2009 10:28 pm

nápad :-)

Příspěvek

Tak když máš Dušánku takového Krasavce, tak co chceš dát dozadu? Já bych měl nápad :-)

http://stroje.bazos.cz/inzerat/35806276 ... BTZ-55.php

Tím bys ho jednak skvěle vyvážil, a druhak - Kirovec má sílu jako prase, ten by si s touhle radlicí pohrával jako kočka s myší, a udělal by spoustu práce, ke které se nevyplatí objednávat přepravu pásového buldozeru. Je to blbej nebo dobrej nápad, co myslíte vy ostatní...?
úte čer 03, 2014 4:59 pm

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika - Traktory, bagry, nadměrná přeprava...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů