Od čtyřkolek, přes kombajny po jeřáby apod.:-)

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

mařka: Super, toho jsme potkali v létě v Mohelničáku. Zajímavý, že firma na webovkách nemá ani zmíňku, že tuhle Scanii má :shock:
Obrázek
sob led 08, 2011 12:02 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

parkuje u Zrůsta v Chrudimi
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
sob led 08, 2011 12:12 pm

davidkralik
Příspěvky: 624
Registrován: ned čer 07, 2009 2:08 pm
Bydliště: Mšené-lázně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Obrázek Obrázek
Fotografie a videa nejen nadměrných nákladů - www.davidkralik.cz nebo www.youtube.com/c/davidkralik1979
sob led 08, 2011 1:10 pm

Uživatelský avatar
misiak
Příspěvky: 738
Registrován: pát dub 10, 2009 12:17 am
Bydliště: Banska Bystrica SK

Příspěvek

jedna pekna 700stovka
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
sob led 08, 2011 9:28 pm

mařka
Příspěvky: 644
Registrován: ned srp 15, 2010 8:48 pm
Bydliště: mistrin

Příspěvek

CErin:jj dik ja sem ho blejsknul kousek od brna u mekdonaldu taky sem se díval na tu firmu 8)
sob led 08, 2011 11:03 pm

Uživatelský avatar
klon
Příspěvky: 512
Registrován: stř čer 14, 2006 12:33 pm
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek

Pánové, když jsem koukal na odkaz který vložil liebherr, tak mě napadla jedna otázka, používáte nějaké kamery pro kontrolu bočního prostoru kolem nákladu? Když se vozí např listy k větrným elektrárnám tak to ještě pochopím, ale když je náklad cca 5m? V zrcátkách toho asi moc vidět není, stačí, když se klasický návěs malinko zlomí, tak už vidět není bez přídavných zrcátek.
ned led 09, 2011 2:25 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

vezl sem nejvíc 4.90 a díky doprovodu v pohodě. akorát jednu značku sem vytěžil ale byla to reklamní tabule...zrcátka nastavený trochu jinak než normálně,ale kdo tak nejezdí často je to divnej pocit.
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
ned led 09, 2011 2:37 pm

Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

Tak cca do 4 m jsem kdysi viděl rozšíření na zrcátka na kozla, něco podobného, jak když za autem vlečeš karavan. Bylo tam myslím i širokoúhlé zrcátko. No a jinak máš na to doprovoda a taky vlastní cit+zkušenost, jak říkaj ostatní nemůže to jezdit každý :) .

Kamera dle mě nepokryje celý prostor, který potřebuješ vidět tj. někdy sloupek, někdy desku značky apod.

To pak jedině ručku CB a ven, trochu se "projít"
ned led 09, 2011 2:49 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

on se to dá,ale je třeba jet hlavou podle nákladu a ne podle auta :D ,al ejak říká cerin někdy se musí ven. na druhou stranu ty silnice většinou tu šířku mají, sem tam nějaká větvička upadne a tak. chce to mít dobře vybranou a schválenou trasu a pak někoho vzadu,protože ty zrcátka stejěn zkreslujou
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
ned led 09, 2011 3:03 pm

Uživatelský avatar
klon
Příspěvky: 512
Registrován: stř čer 14, 2006 12:33 pm
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek

Je pravda, že asi když je někdo vzadu s vysílačkou tak to takový problém není, ale myslím, že kdyby byla na předních horních rozích nákladu šikovně umístěna kamera(samozřejmě chráněná proti větvím a tak) tak by to mohlo být asi lepší, když jsem viděl projíždět ty kruháče...Mám zkušenosti s kombajnem, který je necelé 4m a po chvilce cviku už se jezdí pomalu bez zrcátek, prostě musí být trošku odhad, to asi jo. Pravda že s tím nemůže jezdit každý, jsou tací, kteří nepoužívají hlavu ani při řízené OA, natož takového kolosu. :)
ned led 09, 2011 3:22 pm

Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

klon: ale je to zajímavé téma. Akorát potíž je v tom, že každej náklad je jinej, pokud se nevozí nějaká stabilka a šplhat se někam a řešit napájení bezdrát. kamery - no nevím. Navíc po pár km na D1 by byla stejně kamera v pangejtu, popř. jak píše mates první větev, nebo limitní viadukt...

Zastávám názor, že kvalitní doprovod Ti ohlídá vše, o čem ví, že může bejt problém... Ale vždy je co vylepšovat, to vidím i na sobě :lol:
ned led 09, 2011 4:18 pm

mařka
Příspěvky: 644
Registrován: ned srp 15, 2010 8:48 pm
Bydliště: mistrin

Příspěvek

:P krasavec
Obrázek


Obrázek :wub:
ned led 09, 2011 8:28 pm

Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

Obrázek
pon led 10, 2011 7:11 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Ještě k těm kamerám.Ono to je sice pěkná věc,že ti to ohlídá ''okolí'' nákladu,ale na šíři podvalníku(kola) to není.To by jsi musel mít okamerovanou celou soupravu.Vidět na kola je pro mě důležité při průjezdu kruháčem, někde mezi obrubníky nebo během jízdy při krajnici.Už jsem vyměnil mnoho pneumatik rozpáraných z boku.Zbytek Ti ohlídá doprovod(jak který),nebo musíš stále vylejzat a koukat.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
stř led 12, 2011 9:43 am

Uživatelský avatar
klon
Příspěvky: 512
Registrován: stř čer 14, 2006 12:33 pm
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek

Díky všem za objasnění. :) Určitě to není sranda v úzkých uličkách, hlavně když je každý náklad jiný, pokud je to stále stejné tak si člověk zvykne (třeba s tím kombajnem), ale jinak klobouk dolů před Vámi kdo s tím jezdí. S těmi kamerami jsem si na to vzpoměnl když jsme se bavili o vysílačkách a těchto kamerách na zemědělské technice, ale z trochu jiného důvodu. Není t až tak drahé, samozřejmě chápu že umístění je problematické, možná tak magnetické, ale jsou určitě i dřevěnné bedny, kde by to nepomohlo... A větvičky jsou zrádné, taky si občas říkám, to je slabá větvička, to mi zrcátko nesklopí a už je to hotové, zastavit, slézt dolů, po kole vyšplhat k zrcátku, vrátit zpět a jedeme dál, pak na mě zezadu troubí co tam dělám a doprovod si myslí že se někde válím v příkopě. :D
čtv led 13, 2011 12:25 am

Odpovědět

Zpět na „Ostatní technika - Traktory, bagry, nadměrná přeprava...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů