Nabídky i poptávky volných pracovních míst. POUZE INZERÁTY, NIKOLIV DISKUZE.

Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Pavel Bíteš, david, mili

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

hymnu ne, ale budou po tobě chtít udělat řidičák... a dále viz co psala myška
pát úno 08, 2013 8:09 am

cassuci
Příspěvky: 17
Registrován: čtv říj 27, 2011 12:18 am
Bydliště: England

Prace v UK a v Kanade

Příspěvek

Zdravim vas vsechny
Precetl jsem si vase prispevky ohledne prace v zahranici, respektive UK a Canada. Jelikoz jsem jiz 8 rokem ridicem v UK a o praci v Kanade jsem se tez zajimal, musim reagovat a opravit par " nesmyslu"
Pro: Myska - v Tve anglictine mas dost velke gramaticke chyby, to zaprve. Za druhe anglicani umeji akorat mluvit anglicky. Jejich znalosti jejich vlastni gramatiky jsou primo zalostne a ja osobne jsem musel anglicanum dost casto opravovat jejich gramatiku. Anglickou gramatiku ovladaji akorat lide s vysokou skolou na manazerskych postech.
Co je na anglicanech ovsem okouzlujici je jejich vstricnost a ohleduplnost. Nikdo na vas totiz nebude koukat pres prsty ( jako cesi ) , pokud neco reknete blbe. Hlavni je, aby jste rozumeli jim a oni rozumeli vam co chcete zdelit.
Co se tyce anglickych platu ridice : cca 450liber tydne + - , overtime, priplatek za nocni a praci o vikendu. Nocni se plati 20-24liber a sobota ci nedele 100liber. Pokud nekdo uvazuje o tom jezdit v Anglii, mel by myslet na to, ze to co se nabizi na internetu neni zrovna to nejlepsi. Skoro vsude budou chtit assessment - vstupni pohovor. Driv tomu tak nebylo, ale vzhledem k masivnimu prilivu polaku, kteri sotva umi rict dobry den anglicky se ten pohovor vyzaduje. Navic se tu pripravuje zakon, ktery bude jasne rikat, ze pokud neumite anglicky, nemuzete zde pracovat. ( celkem pochopitelny ) To jen tak na lehce na uvod.¨
Dalsi vec je realita. Kdyz si tu najdete praci a vas prijem budem cca 1800liber, budete potrabovat bydleni, stravu a dalsi naklady na zivot coz je cca 600liber. Podotykam, ze kdo je zvykly na vysoky cesky standart v otazce bydleni, bude v Anglii tezce zklaman. Nazacatku. Pak az se rozkoukka, najde si neco lepsiho, ale priplati si.
A ted Canada. Par mych anglickych pratel se pro tuto zemi rozhodlo a kazdy byl nadsen. Sice se vratili zpet domu do Anglie po 2-3 letech, ale to bylo z osobnich duvodu. Pokud nekdo uvazuje o Kanade, mel by spise byt pripraven na to, ze tam zustane zit. Pak to ma smysl. Neni tezke, nebo nemozne se tam dostat a dokonce se tady po Anglii poradaji nabory na ridice a mechaniky do Kanady. Je jich tam nedostatek! Trva to cca 6mesicu, nez vam agentura, nebo firma, nebo vy sami vyridi potrebne doklady a povoleni. Ovsem anglicky umet musite ! To je zaklad ! Nemusite byt rodily mluvci, ale musite prokazat, ze se dorozumite. Delaji se na to testy. Budte ovsem pripraveni na to, ze v Kanade zustanete v aute 2-3 mesice v kuse a bud budete jezdit " jen " po Kanade ( je minimalne 2krat vetsi, nez Evropa, ne.li vic!! ) , nebo budete jezdit mezi USA a Kanadou. ( coz jsou jeste vetsi dalky ) Na nejaky soukromy zivot zapomente. Pokud to je ovsem vas sen - smele do toho! Na druhou stranu truckstopy v Kanade jsou uplne o necem jinem, nez v Evrope. Je to dobre placena prace, ale moc lidi ji delat nechce, proto taky hledaj ridice v Evrope.

A ted ciste muj osobni nazor !!!
Anglie je ostrov a jsou tu uplne jine zvyky a pristup. Nikdo na vas nebude rvat, ci vam nadavat, ze jste udelali chybu. Chybuje kazdy. Budou se k vam chovat hezky. Vzdy s usmevem. Tak a ted reknu takove male tajemstvi : kazdy cech, kazdy prumerny cech, ktery se dostane do zahranici ma daleko lepsi a vetsi sance se prosadit, nez mistni lide. Za prve bude mit vetsi motivaci a za druhe bude mit daleko vetsi vseobecne znalosti!!! My cesi sice porad na neco nadavame, ale ve skutecnosti umime prezivat v tvrdych podminkach a umime si poradit se vsim at se to tyka cehokoliv !!! Neznam cecha, ktery pokud zacal v Anglii se za kratko nevysplhal na vysluni v kazde firme !! Zkratka jsme jednicky :D Ale co se tyce socialniho citeni ci chovani se k sobe a k druhym jsme z doby kamene !!! Prikladem je toho prispevek Mysky, ktera namisto, aby motivovala a poradila, okamzite uzemnila neci sen a dala mu do hlavy seminko neuspechu. Tohle je typicky priklad cestvi ! Pokud nekdo chcete vycestovat do zahranici a zkusit si tam zit a pracovat, nikdy to nikomu nerikejte a nikoho neposlouchejte ! Pokud to nekomu zdelite, vzapeti vam vysype nekolik moznych katastrofickych a hlavne neexistujicich scenaru z rukavu, ze se sveho snu vzdate, nebo zacnete mit pochyby !
Proste jdete a udelejte to :wink:

Ja osobne to v Alnglii balim a jedu domu. Co se tyce penez, budute na tom stejne, jakoby jste jezdili doma. Vydelate tady 55tisic, ale 20tis tu v pohode nechate. Leda by jste bydleli v kamionu a setrili uplne na vsem. Ale jaky hodnotny zivot tohle je ....? :wink:

Vsem preju jen to nejlepsi a hodne uspechu v praci a hlavne v zivote.
sob úno 09, 2013 1:01 pm

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

.

Příspěvek

Konečně pozitivní ve své podstatě příspěvek trefil jsi to přesně :thumbud: hlavně mentalitu čecháčku....já to skoro nedal tak ty už vubec ne :lol: viz myška :lol:
sob úno 09, 2013 4:06 pm

Myška
Příspěvky: 222
Registrován: úte led 01, 2008 5:07 pm

Cassuci

Příspěvek

....:
Naposledy upravil(a) Myška dne stř úno 13, 2013 7:04 pm, celkem upraveno 1 x.
sob úno 09, 2013 4:18 pm

Myška
Příspěvky: 222
Registrován: úte led 01, 2008 5:07 pm

to Cassuci:

Příspěvek

jeste poslední otázka - Ty jsi někdy byl v Kanadě a dělal jsi tam řidičák Class I? Nebo to máš z ruky "jedna paní povídala" od kamošu truckerů?
sob úno 09, 2013 4:30 pm

STIWRX
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 24, 2012 5:05 pm
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek

cassuci:

Diky za tvuj prispevek prave se to ve mne zlomilo a hned sem odeslal nekolik emailu na doucovani anglictiny o vikendech. Je mi 31 takze do 32nejpozdeji chci jet do anglie a od tama nejpozdeji do 34 -35 vycestovat do Kanady. A ano jsem presne tenhle typ ktery tohle vyhledava. Prakticky zadny osobni zivot jen si tak uzivam ve svem volnem case kdyz naky je. A ano chci jezdit ty silene dalky po Kanade a US uz ted mam z mym dispecerem tichou dohodu ze bezne mam trasy 1600km a vic. Parkrat semi povedlo i 2800km. Taky sem se docetl na nakem foru o jednom cehovi kteri si po 6 letech v anglii zaridil obcanstvi v UK. Vyrizoval to pul roku a pak mu ho dali. A tim semu samozrejme otevrela cesta do kanady diky bezvizove povinosti pro anglicany. A tak s UK se nahlasil nake firme ktera mu zaplatila letenku a ridicaky na kamion v kanade a ted jezdi od mexika po kanadu a brazdi ameriku u te firmy. Jediny problem je ze cechy takhle nevemou prave kvuli vizove povinosti. Takze se te chci zeptat jak dlouho clovek musi byt v UK aby mohl ziskat jejich obcanstvi. Ted mi vlastne doslo ze kdyby semi to povedlo tak mi klidne muze byt i 36 a i tak jit do CA protoze bych nepotreboval Holiday vizum ktere je jen do 35let pro cechy :D
sob úno 09, 2013 4:56 pm

Uživatelský avatar
Icewinter
Příspěvky: 1114
Registrován: stř říj 07, 2009 11:37 am
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Příspěvek

Myško me přijde že z toho děláš hrozný drama udělat tam papíry.. v Česku je udělam taky když se naučim zakony a porozumim jim, a to samý je v Kanadě.
sob úno 09, 2013 5:51 pm

cassuci
Příspěvky: 17
Registrován: čtv říj 27, 2011 12:18 am
Bydliště: England

Příspěvek

Diky za reakci

Pro Mysku ( a vsechny ostatni ) : Hlavne si nic neber osobne ! :wink: Oba mame pravo na nazor. A ted k tomu testu na ridicak v CA : zalezi pouze na tom dotycnem cloveku, jak ten test zvladne. Pro Tebe to mohla byt tvoje nocni mura a pro nekoho to bude vyzva. Pro Tebe zrovna tenhle test byl tezkej, jinej ho zvladne a uspesne. Tak nemuzes tvrdit, ze dotycny test je " prilis " tezky. Treba je, ale ma to svuj ucel, zadatel musi prokazat, ze umi anglicky a ze na to ma tam jezdit. Oni tim nemysli nic spatneho. Ale treba jsi na to sla jinou cestou. Tady v Anglii jsou agentury, ktere za Tebe potrebne dokumenty vyridi a pokud te firma v CA bude chtit, pomohou ti sami.
Ja jsem ridicak v CA nedelal, ale co mi rikali kluci, tak zas narocnej nebyl. Ovsem jsou to anglani.
Jinak jsem nemiril nic proti Tobe. Ten kluk se tam chce dostat, tak ho nemuzem strasit, ale musime ho podporit :wink: Nekdo se nauci anglicky za rok, nekdo se to nenauci ani za 5 let. Je to o osobnim pristupu a vnitrni motivaci dotycneho.

Osobne jsem se o to jeden cas zajimal tam odjet taky. A porad o tom uvazuju. Ale zmenil jsem pohled na zivot a to co v zivote chci, tak to prestalo byt pro me prioritou.
Canada ohromi kazdeho svou prirodni krasou a pristupem tamnich lidi. Neznam nikoho, kdo by rekl na Canadu spatny slovo. Nikoho.
Ale vse je o pohledu na realitu. Jedno misto muze byt pro 100 lidi nadhernym mistem a pro jednoho jedineho to muze byt peklem. A pokud se zacnem vyptavat ostatnich lidi, muze se snadno stat, ze narazime na toho, pro koho to znamena peklo. A takhle tu funguje ve vsem !

Pro STIWRX : Kdyz jsem pred 8 lety odjizdel do Anglie, udelal jsem tu chybu, ze jsem o tom zacal mluvit. Co myslis, ze jsem si vyslech ? - " to se ti nepodari " , " davam ti max. pul roku a jsi zpatky" , " neco se ti tam stane " atd. :lol: Nastesti jsem mel tenkrat jen asi 2 dny na rozhodnuti a je se rozhodoval rychle a odjel jsem.
Zacatky v cizim prostredi nemusi byt zrovinka lehke. Vse bude pro Tebe nove a hlavne uplne jinak, nez jsi zvyklej. Vic povidat nebudu :wink: Stesti si kazdy tvorime sam. Tim jak myslime.
Mam v Londyne zname, co jsou tu uz 2 roky a anglicky neumi. Porad rikaj jak nemaj cas, jak je to tezky, jak to nejde a ze se jim deje tohle a tohle atd. Vymluvy a vymluvy :wink:
Ja umel za 2 roky dobre anglicky a jedinej rozdil je v tom - ze jsem chtel umet ! Anglie bude pro Tebe slusnej vodpich a zelezi ciste jen na tobe, jak dlouho Ti bude trvat se do Canady dostat :wink:
Jednou jako asi 20ti letej jsem se bavil s jednim cechem co zije uz leta v Australii. Tenkrat jsem tam moc chtel a tak jsem zjistoval a zjistoval a zrovna jeho se vyptaval na co nejvic detailu a co vsechno musim zvladnout atd. Rekl mi jednu uzasnou vetu - " vem si 3 tricka, 2 jeans a jed " . Osobne ti muzu dat jednu radu - pokud tam jedes kvuli penezum, nebudes mit tak kvalitni zivot, jako kdyz to vezmes, ze tam budes zit a uzivat si tam zivota naplno. Snadno si tam vydelas na dum, dobry auto a ostatni " potrebnosti " .
Ja bych to dnes tak udelal, protoze az umrem a pujdem tim tunelem k nebezky brane, tak to posledni na co se nas budou ptat bude, kolik mas penez, jakej mas dum, nebo jakou si udelal skolu. Jedinny na co se nas zeptaj je to, nakolik jsme se naucili milovat a co dobreho jsme ostatnim v zivote prinesli :wink:

Ze srdce Ti preju uspech a nejen tobe. Vsem ! I Mysce. Neznam Te, ale i tak Te mam rad :wink: A klidne prispivej dal, kazdy mame co rict, je to prece diskuzni forum, ne ? :wink:

p.s. Az odjedes do Anglie, vyhybej se vsem cechum velkym obloukem !!! Nevyhledavej ceskou spolecnost :wink:
sob úno 09, 2013 6:16 pm

northenflicker
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 03, 2013 9:02 am
Bydliště:

Kanada

Příspěvek

Docela Myšku lituji, jak do ní rejpete. Přečetl jsem celý její blog psaný o Kanadě a musím podotknout "klobouk dolů", že to tam všechno dala. Už ji neřešte, myslím že je tak znechucená tímto forem a partou českých blbců - truckerů, kteří neví jak to chodí za humnama, že bych se divil, kdyby ještě něco napsala ... Řešte toho frajera, který se na tomto vláknu naivně ptá a neví co chce, jen tu nejrychlejší a nejlehčí cestu se dostat někam do ciziny - no kdyby to bylo tak lehké, jak si představuje, asi by byla celá Kanada i UK zaplavená českými řidiči nemyslíte? :clap: Tobě WXF nebo jakou máš přezdívku přeji, aby ses našel a došel ke svému cíli a svému snu.
sob úno 09, 2013 6:21 pm

cassuci
Příspěvky: 17
Registrován: čtv říj 27, 2011 12:18 am
Bydliště: England

Příspěvek

Co se ty Canady tyce. Sance maji vsichni a nedavno jsem videl v novinach inzerat, ze agentury vyhledavaj ridice z cele EU !!! Ne jen z UK !
sob úno 09, 2013 6:27 pm

vašík
Příspěvky: 139
Registrován: stř úno 25, 2009 9:31 pm
Bydliště: kousek od Jaroměře

Příspěvek

Taky trošku přidám.Byl jsem 1/2roku v cizí zemi ve společností dalších 2 čechů,řeči jsem se moc nenaučil.Vždy jsme se nějak dohodli.Pak jsem byl poslán pracovat sám a hle najednou jsen byl nucen se učit abych se domluvil.Než jsem odjel tak jsem se dost naučil.
Tak jsem vyměnil volant za důchod :hvizd:
sob úno 09, 2013 7:16 pm

STIWRX
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 24, 2012 5:05 pm
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek

northenflicker

Ne nemyslim vetsina jen placa do vetru u piva ale je lina neco obetovat a jit si za svym snem. To je ale jejich problem a nebud tak zahorkly a zkus si splnit naky sen a ne jen o nem mluvit a pak byt nastvany kdyz se nahodou nekdo o neco snazi. Vis co je sranda? Ze vsichni lidi co mi rikali ze sem najivni tak nikdy nic nedokazali. Sila mysleni je neuveritelna. Kdyz si reknes nemam na to tak tvuj mozek na to okamzite odpovi OK NENI PROBLEM KDYZ TO TAK CHES.

Mimochodem je to STIWRX kdyz to prehodis vznikne WRX STI. A to je jedno auto coz urcite vis. Subaru WRX STi. Taky mi "kamaradi" rikali ze ho nikdy nebudu mit kdyz sem rikal ze ho chci a ze je to muj sen. A vis co? Kdyz sem si ho koupil tak sem hned prisel o par kamaradu nemohli to rozdychat taky jen suse placali do vetru ale kdyz sem jim nabizel at se do neceho dame a byl sem ochotny je vse naucit tak jen rekli to nemuze vyjit to nebude fungovat.. OK NENI PROBLEM :D
sob úno 09, 2013 9:54 pm

cassuci
Příspěvky: 17
Registrován: čtv říj 27, 2011 12:18 am
Bydliště: England

Příspěvek

Jo, jdi do toho ! Jsi dobre naslaplej a vic co chces :wink: Ja mel vzdy nejvetsi uspechy prave v takovych pripadech, kdy mi ostatni rikali - to nedokazes! A ja se pak otocil a rek - tak se divej :wink:
Proto Ti nebudu psat o Anglii. Napisu ti veci, ktere se mi zrovna na Anglii nelibi a pro Tebe prave budou uplne uzasny.
sob úno 09, 2013 10:36 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro STIWRX:
Máš to v SZ a zbytek je jen a jen v Tvých rukou. Good Luck
ned úno 10, 2013 9:40 pm

Lino
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 13, 2013 2:52 pm
Bydliště: Sleeper

Příspěvek

Absolutně souhlasím s cassucim,
15let zpátky jsem takhle odjížděl do USA.Vízum,taška přes rameno a chuť změnit vše od základu.
Nejprve pár let na stavbě,pak americký CDL a už to jelo..po sedmi letech už snad nebyla v US cesta,po které bych někdy nejel,sen splněn,jedeme dál..
Teď jsem v Čechách a chystám se na cestu znova,tentokrát Evropa..jednodušší je to v tom,že už je nějaká angličtina,zkušenosti z předešlého truckerskeho života,ale opět jdu do nových věcí..a i tom je myslím život,teda můj určitě.

Takže kašli na všechny ty myšky a jdi si za svým!
Přeju moc úspěchu.
Lino
.
stř bře 13, 2013 11:01 pm

Odpovědět

Zpět na „Volná místa“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů