Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

nejjednoduší je zřídit pojitění finanční způsobilosti, stojí to kolem 3 tis Kč (Česká pojišťovna) a fertig, než se obsírat s DP a prokazováním obratu či co.
čtv pro 29, 2016 1:08 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

taky to tak mam a za dalsi auto sem jen doplatil nejalkou adekvatni cast
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
čtv pro 29, 2016 1:10 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nejlevnější a nejjednodušší je ta "účetní uzávěrka" od účetní... Ta je totiž zdarma (u té mojí)...
Ona to totiž není ani tak účetní uzávěrka jako prosté čestné prohlášení, že účetnictví bylo zkontrolováno a majetek nebo obrat ve firmě pro finanční způsobilost dostačuje. A i nadále k těmto dokumentům přikládáme "postaru" kopii tabulky D z daňového přiznání...
Kdepak mrhání penězi na obchodníky se strachem (rozuměj pojišťováky)... :wink:
čtv pro 29, 2016 8:02 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

ATW service
Asi byla myšlena způsobilost pro začínajícího dopravce i podnikatele v jednom, to pak nemáš co ukázat...
čtv pro 29, 2016 8:10 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak na to stačí i ta z nosu vytažená "zahajovací rozvaha", jak zmínil vojta0202 a nemusíš nic ukazovat...
čtv pro 29, 2016 8:16 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

schvalne zitra zavolam na urad a poptam se co jim bude stacit na nasledujici rok. pokud se teda dovolam
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
čtv pro 29, 2016 9:04 pm

Writeon
Příspěvky: 22
Registrován: úte dub 15, 2014 9:37 am
Bydliště: Šternberk

Příspěvek

Já se ptal též co je potřeba a paní na úřadě řeklaí ať mi účetní napíše tu rozvahu a to mi stačí na prokázání finanční způsobilosti.
stř led 04, 2017 9:34 am

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

celý téma jsem kluci nečetl ale odbor dopravy se opět vrátil k tomu že fin.způsobilost se nechá prokázat DP kde se vede jednoduché účetnictví, před cca.dvěma lety se muselo z jednoduchého přejít kvůli fin.způsobilosti na podvojné, pokud tak dopravce neučinil musel to řešit jiným způsobem. Já to třeba řeším tak že rakouská spedice pro kterou jezdím po mě chce pojištění CMR na 10mil.Kč, tato pojistka mi zároveň kryje právě onu fin.způsobilost.
sob led 07, 2017 10:42 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Můžu pro zajímavost cenu pojistky na těch 10 míčů? Klidne do SZ
sob led 07, 2017 10:58 pm

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Dám to klidně sem, mám to za cca. 21tis.Kč / rok. Hodně záleží jak si to člověk poskládá, jak moc drahé náklady vozí, jak moc velké ADR zboží vozí, přeprava trajekt/rola, parkování, kam jezdí, apod. Já má defakto takový standart, cena pojistek se hodně liší i v rámci pojišťoven, chce to oběhat více společností, třeba Kooperativa chce za to samé co mám já cca.48tis Kč / rok, já jsem u ČPP, tak to vyšlo nejlíp jak na peníze tak na oboustrannou důvěru :wink:
sob led 07, 2017 11:52 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

Informace pro dopravce k finanční způsobilosti pro rok 2017
Pro rok 2017 byl v souladu s vyhlášenými směnnými kurzy ECB (2016/C 365/03) stanoven kurz –
1 euro = 27,021 Kč
V návaznosti na výše uvedený kurz je dopravce povinen prokázat kapitál nebo rezervy ve výši nejméně:
243 189 Kč pro první vozidlo a
135 105 Kč pro každé další vozidlo.

V souladu se „Stanoviskem Ministerstva dopravy k prokazování a uznávání finanční způsobilosti“ se pro rok 2017 rozšiřuje možnost pro doložení splnění požadovaného finančního limitu opět i o předložení „Daňového přiznání k dani z příjmu fyzických osob, vč. současného doložení jeho Přílohy č. 1 – Tabulky D“. Tímto krokem se rozšiřují pro fyzické podnikající osoby (OSVČ) možnosti jak splnit tuto každoroční povinnost. Nutnou podmínkou pro akceptaci Daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob je, aby Příloha č. 1 (tabulka „D“) byla vždy opatřena ověřovací doložkou příslušného správce daně, tj. úředním razítkem finančního úřadu nebo aby toto učinila jiná „oprávněná osoba“, tj. auditor, účetní či daňový poradce.
Prokázat finanční způsobilosti může každý dopravce dle své volby:
Roční účetní závěrkou za uplynulé období, ověřenou auditorem, daňovým poradcem nebo účetním;
Daňovým přiznáním k dani z příjmu fyzických osob, vč. jeho Přílohy č. 1, opatřené ověřovací doložkou příslušného správce daně, tj. finančním úřadem, auditorem, daňovým poradcem nebo účetním;
Bankovní zárukou;
Pojištěním finanční způsobilosti nebo Pojištěním odpovědnosti za škodu při výkonu povolání dopravce (Neakceptovatelné je Pojištění za škodu na přepravovaném nákladu – CMR)
Bližší informace k uvedené problematice obdržíte na Odboru dopravy a SH Krajského úřadu Olomouckého kraje u příslušných pracovníků Oddělení silniční dopravy, viz článek „Sdělení změny kontaktních osob“ níže.

https://www.kr-olomoucky.cz/silnicni-doprava-cl-33.html
úte led 10, 2017 1:57 pm

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

(Neakceptovatelné je Pojištění za škodu na přepravovaném nákladu – CMR)

A toto je jako co, jakože jiný kraj jiný mrav / pravidla ???
stř led 11, 2017 11:00 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

Znovu stačí daňové přiznání tak jak to bývávalo takže za mě je to ok ta změna.
čtv led 12, 2017 4:51 am

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Ptám se na to proč píšeš pojištění cmr neakceptovatelne a u nás na odboru dopravy zrovna tato varianta neni žádný problém, sam fin.způsobilost tímto pojištěním řeším.
čtv led 12, 2017 8:10 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

co se diviš...seš v čechách, každej si dělá co chce i uředníci.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
čtv led 12, 2017 11:59 am

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti