Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
pilotckalof
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 19, 2016 10:47 am
Bydliště: hodonin

Živnostnik nebo s.r.o.?

Příspěvek

ma nekdo zkusenosti o zalozeni zivnosti jako autodopravce?
úte pro 27, 2016 4:40 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Když jsi sám ,tak osvč! sro je dost problém likvidovat.
stř pro 28, 2016 9:59 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

za to zlikvidovat se jako OSVČ je celkem bez problémů, tady je to samá perla
stř pro 28, 2016 10:05 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Záleží na tom kolik aut chceš mít. Jedno auto sám na sebe nebo jen pár aut, tak určitě OSVČ, nižší daňové zatížení, míň administrativy. Je to takové jednodušší. Ale jestli do budoucna plánuješ víc aut, nebo větší firmu, tak je pak zase lepší s.r.o.

V dnešní době, kdy ti všichni (všechny možné instituce, taky aj řidiči) hází klacky pod nohy, je dost možné, že budeš třeba za 2 roky končit, třeba kvůli druhotné platební neschopnosti (už sem měl taky namále), a je fakt, že u s.r.o.čka je to pak jednodušší to ukončit a nehrozí ti že ti stát pobere i věci v domácnosti.

Jinak u fin. úřadu budeš muset doložit proč chceš být plátcem DPH (když nebudeš plátce, tak nebudeš pro firmy moc zajímavý), budou chtít třeba smlouvy s firmama (aspoň po mě ve Zlíně chtěli). Jinak asi vše ostatní skoro stejné.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
stř pro 28, 2016 10:28 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Myslel jsem když osvč a jsi v + a budeš končit.To je můj případ.To jsem napsal špatně, omluva!
stř pro 28, 2016 10:33 pm

milan.p
Příspěvky: 493
Registrován: úte čer 24, 2008 9:16 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já jsem 21let fyzická, před pár lety mě účetní tlačil do s.r.o., jen kvůli mé lenosti k jednání s úřady jsem to neudělal, před dvěma lety mi řekl že už mě do toho tlačit nebude protože ty výhody kdy u s.r.o. za " nic vlastně neručím" padli, prý si dnes jde založit s.r.o. s 1 korunou vkladu. Nepátral jsem po tom, věřím mu, je to i danový poradce a zatím měl ve všem pravdu.
čtv pro 29, 2016 12:32 am

vojta0202
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 06, 2015 10:07 pm
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Je to tak, minimální výše základního kapitálu už není 200 K jako tomu bylo dřív. Teď stačí koruna. Zase je ale otázka, zda se to vyplatí, když bude dopravce navazovat spolupráci s jinou firmou a ta si jej jen zběžně proklepne na internetu, tak uvidí, že základní kapitál byl třeba ta jedna koruna. A to nebudí moc důvěru.
čtv pro 29, 2016 12:41 am

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Ono Driver podnikat je problém každou á1hod .Pak něco rušit je celkem banální věc!
pát pro 30, 2016 9:45 am

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Jednatel společnosti s.r.o. ručí svým majetkem pouze v případě prokázání nelegální činnosti nebo úmyslu.
Takže pokud budu končit s mínusem, nezaplatím třeba soc. nebo zdrav. poj, nebo třeba DPH nebo nějakou daň, nebo třeba i závazky vůči dodavatelům. Tam mi doma posbírají věci, jen když mi prokážou, že jsem jednal
s úmyslem provést něco špatně. A prý se to hodně blbě prokazuje. Většinou firmy končí kvůli druhotné platební neschopnosti, a to není důvod posbírat majiteli majetek...
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
sob pro 31, 2016 3:04 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

jednoznačně podnikat jako s.r.o, se dívím že o tom někdo v dnešní době polemizuje, V případě, že se chceš s.r.o. zbavit potřebuješ si nechat
50 tis, které dáš právníkovi co uloží s.r.o. do "krematoria" na věčné časy. V opačném případě jako fyz. osoba si můžeš jít do krematoria lehnout sám.
sob pro 31, 2016 10:23 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

DriverBrno: Se moc nediv. :-) Pokud to s podnikáním myslíš férově a vážně, tak OSVČ je i s pár zaměstnanci OK. Pořád ti stačí zajet k účetní jen 4x do roka. S s.r.o. sice můžeš ušetřit na odvodech za vlastní osobu, když si dáš "menší plat", ale to vyvádění peněz/zisku ze společnosti je, jak tady někdo zmínil, komplikovanější a v praxi se to dělá hlavně na základě fiktivních faktur, tedy podvodně... To uložení s.r.o. do krematoria také nemusí být tak jednoduché, poněvadž se samozřejmě bude prověřovat, proč ta s.r.o. jde k ledu. V legislativě existuje slovní spojení "péče řádného hospodáře", což se v důsledku zkoumání pohřbívané s.r.o. může týkat mj. i té tolik propírané ceny Kč/km. Z pohřbu s.r.o. může být nakonec ještě pěkná právní bitka a je otázkou, zda těch 50 tisíc bude stačit... :wink:
sob pro 31, 2016 11:14 am

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Každý průměrný daňový poradce Ti spočítá, že jakmile se obrat v dopravě začne pohybovat v několikamilionových částkách (s tím spojený zisk), OSVČ se daňově (astronomické sociální + zdravotní) absolutně nevyplatí...
sob pro 31, 2016 11:14 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tesi: Na to snad ani nepotřebuješ daňového poradce. Je na každém, kolik peněz je ochotem vložit zpátky do státního rozpočtu a nakolik věří tomu, že jsou to dobře/špatně investované peníze, a že se mu "někdy a nějak" vrátí... První dotaz ve vláknu ale byl, jestli s.r.o nebo OSVČ pro začátečníka s 12-ti tunou, který si zřejmě bude i sám jezdit... Tady první rok možná hrozí milionové obraty, ale dovolím si tipnout, že určitě ne milionové zisky...
sob pro 31, 2016 11:40 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

:-):-) první rok s jednou 12-ti tunou milonové obraty určitě nehrozí, spíš průser a set tisícový dluh, tak hurá do toho jako OSVČ, když s.r.o. máš za 12 tis Kč (notářské poplatky)!
sob pro 31, 2016 2:52 pm

Uživatelský avatar
Hansov
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:40 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

ad vojta0202 - jj přesně tak, každý může zjistit za kolik jsi založil s.r.o. a když ji založíš za 1kč, moc seriozně to zrovna nepůsobí
ad DriverBrno - s 12ti tunou nějaký ten milion je asi možné udělat, ale určitě né zisk, zvlášť pokud budeš mít nějaké starší auto a budeš cpát peníze na opravy nebo nebudeš vydělávat z důvodu času co Ti to bude stát na servisu. Záleží jestli máš hodně práce a taky jak je placená a taky, jestli budeš mít nějaké finance na rozjezd v prvním roku. První půlrok je hodně kritický.
ned led 15, 2017 10:16 am

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů