Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

v zimě nedělám, s tím jsem tak nějak počítal, ale stabilku za 30Kč/km na solo..kdo ti to dneska dá? Klidně budu postrkovat na vnitru celý rok při nájezdu 4 tis Km/měsíc -já s tím vyžiju. Stabilka u mně nepřipadá v úvahu, mám jen jedno auto a dvě ruce.
úte bře 20, 2018 7:58 am

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Příspěvek

No a to je právě ono, jsme u jádra pudla.
Tobě to stačí, tak to tak budeš dělat a samozřejmě to tím kurvíš ostatním, kteří se chtějí rozrůstat, kupovat nová auta, platit řidiče a myslí to s dopravou vážně. Tebe, když to nebude bavit, tak dáš auto na Mimibazar a dopravo, ty mi vykuř. A co chudáci ti ostatní, kteří jsou pro nás přínosem? Budou pak muset jezdit postrky, protože DriverBrnovi to stačilo.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
úte bře 20, 2018 8:14 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

tak to seš úplně mimo, to vaše hamižnost mít mraky aut a vykořisťovat pitomce to devedla tam kde to je. Kdyby ty velké autodopravy nevysírali, tak by malý Driver nebyl žádná hrozba, možná by si vůbec neškrtl. Teď vám auta stojí a já jsem jen třešinka na dortu. Nesvádějte vaši nenažranost na malé živnostníky.
úte bře 20, 2018 8:51 am

Krocan
Příspěvky: 846
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Co nám stojí?

Příspěvek

Mě nestojí auta, protože nejsem dopravce, mě stojí bambule a jsem na to hrdy. :hvizd:
A ty se nerozčiluj. Je to pravda odvěká, že jak se v segmentu začnou vyskytovat ti, kterým "to stačí", tak ti, kterým to nestačí, jdou srát. Skoro by se mi chtělo napsat, že jsi takový malý Rumun české dopravy.
No ale teď vážně; nic proti Tobě nemám, akorát mě sere, když někdo, kdo má sám másla na hlavě jak hloupej píva, vyčítá ostatním přesně to samé, čeho se on dopouští. Prostě, vadí mi ta absolutní absence sebereflexe. Ale to je dneska takový sprostý standard. A na Tebe jsem vyjel, žes mi ráno přišel první do rány, nic hlubšího za tím není.
No a teď už se nezdržuj, šup šup do auta, ať se točí kola kapitalismu. Na psaní si máš udělat čas v noci, nebo v zimě :hands:
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
úte bře 20, 2018 9:17 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

no já jedu naložit asi za 2 hod. a moc se mi do toho sněhu nechce :evil: ale vytýkat daný stav někomu s jedním autem co se snaží držet nad vodou, je jako vinit chalupáře z krádeže dřeva,když si natahal trochu větví z lesa. Ale to přirovnání k Rumunovi je trefné, protože ten taky za nic nemůže, dělá jen to co se mu umožňuje.
úte bře 20, 2018 9:27 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

některým firmám dělá problém zaplatit 300 za čekání 3h na nakládku, přes leto když není aut tak to zaplatí a poptávají dál moje auta, ale vždycky mimoto hledají přes spedice nějakýho joudu z raalu kterej jim to odveze bez čekaček a za nižší cenu.

kvůli třem stovkám jsou ochotni vyměnit zavedeného dopravce se kterým nikdy neměli problém, za neznámého přes spedici :wall:
úte bře 20, 2018 4:06 pm

tonyy
Příspěvky: 330
Registrován: pon dub 26, 2010 6:42 pm
Bydliště: jizni morava

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

a jen mimo tuto debatu

jakou mate zkušenost když vemete práci přes raal dostane ji zaplacenou tak jak mate splatnost?
Známý má 2dodávky a 1 dvanactitunu s 90% jezdi jen přes raal a všude tvrdi, že si uhádá splatnost 30dní a nejpozdějí 35den ma peníze na účtu. za cele dva roky prý jen jedna firma která zaplatila 50den.

V životě jsem přes raal nejel, mám stále práce, ale toto se mi moc nezdá.

Jakou máte zkušenost? se splatnosti a dodrzovani?

Díky Tony
ridic profesional osvč
iveco eurocargo 75e15 -
daf lf 45
man 8.163
iveco eurocargo

daf xf euro6 510 - navěs + vlek panav 25.25m - bývavalo
úte bře 20, 2018 7:33 pm

Uživatelský avatar
mikunited
Příspěvky: 216
Registrován: ned lis 12, 2006 9:25 pm
Bydliště: Praha

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Věta Krocana "a samozřejmě to tím kurvíš ostatním, kteří se chtějí rozrůstat, kupovat nová auta, platit řidiče a myslí to s dopravou vážně. " tohle je tak hloupá věta že se musím smát. Právě řidič a majitel v jedné osobě ví co ta práce obnáší narozdíl od těch co jsou v kanceláři a kamion viděli jen na kalendáři. V kanclu vezmou přepravu a je jim jedno zda řidič tam lítá okolo návěsu s kurtama v dešti, v horku, v mrazu. Já třeba jsem řidič a majitel jedný soupravy a mě spedice občas nadávají že jsem drahý, že ostatní firmy to jezdí za méně. A teď mi Krocane vysvětli čím dopravci v jedný osobě kteří jezdí podle mě za více nebo za stejný peníze to kazí firmám kteří zaměstnají ucho co podepíše prac. smlouvu na 12 tis. hrubého, dají mu desetileté auto který už je dávno splacené a berou na Raalu všechno co se tam objeví, hlavně ať se kola a řidič nezastaví a je jim jedno zda vezmou dopravu na soupravu za 20 Kč/km, po ukončení přepravy mávnou v kanclu rukou a řeknou si, hm jeli jsme skoro za náklady, nevadí, příště to bude lepší a v excelu ten zisk bude svítit, zmáčknou enter (narozdíl od řidiče co tu práci vodřel) a jedou dál, tihle opravdu se chtějí rozrůstal ale na úkor řidičů a opravdu to s dopravou nemyslí vážně. Můj názor je že kdo to myslí s dopravou vážně a chce být top tak musí zákazníkovi dát nějakou přidanou hodnotu a tyto firmy opravdu nebudou nakupovat na raalu ale spíše jednat přímo se zákazníkem a řidiči opravdu nebudou přiznávat minimálku, pro tyto firmy my nejsme konkurence.
V létě jsem se bavil s jedním důchodcem v kamionu na nakládce, říkal mi že na vnitru najede 8 tis. km a že za to má 25 tis. Kč čistá ruka a nic nepřiznáno aby mu nesáhli na důchod a že mu to stačí že stejně šéf by více nedal, majitel má prý 5 aut a na ostatních autech jsou taky starý pardálové a prý šéf má trvalý bydlište na MÚ- sice se mi to zdá trošku přehnaný ale říkal mi to. Promiň ale ať si myslíš co si myslíš tak takovýmto dopravcům to budu kazit dál a rád, ne z důvodu že zaměstnává důchodce ale prostě že normálně slušně neodmění řidiče.
A nadávat někomu s jedním autem je stejný jako kdyby jsi přišel do malého krámku na ulici a začal v tom krámu nadávat majiteli že tímto podnikáním to kazí Lidlu, Tescu a ostatním řetězcům že tito velký řetězce to narozdíl od něj myslí vážně a chtějí se rozrůstat a zamněstnávat za kasou lidi, že oni to narozdíl od něj to neprodaj na mimibazárku. Zamysli se malinko nad tím.
úte bře 20, 2018 7:51 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

má pravdu předseda, v podstatě sbíráme přepravy co ti větší nějakým způsobem cenově pokřivili a pak už to nechtěl (neměl) kdo odjet, ale slovo sbíráme neznamená pokračujeme v pokurvování. Já už na první cenový návrh nereaguji, dávám svoji cenu, i když se nakonec stejně nedomluvíme. Pokud se domluvíme, v podstatě se takováto přeprava vrací na normální trh, aby to příště zase někdo větší dojebal... a tak to bude pořád dokola, dokud nedojdou šoféři co jim na vnitru těch 25 tis. na ruku nezdaněných bude stačit.
pát bře 23, 2018 6:05 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

něco z inzerce na RAALu (jen tak pro pobavení) :
:D
"Gdo ma na prodej Autojerabi, nabidnete"
sob kvě 05, 2018 7:12 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

dnes jsem slyšel od jednoho dispečera pro mě nový pojem "jednosměrné kolečko". Když jsem oponoval, že cena za ty km v kolečku je míň než poloviční, ta mi řekl, že je to takto naceněné, páč se veze pouze jedním směrem :shock: Takže kdyby někdo nevěděl co je :doh: jednosměrné kolečko, je to normální přeprava, ale můžeš se dobrovolně vrátit za své, a myslet si, že jsi jel kolečko :D :wall:
stř črc 31, 2019 3:25 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

:D
stř črc 31, 2019 6:49 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Dispečer asi čte Trnky brnky nebo jiní humoristický časopis nebo kouří slušný materiál jiné vysvětlení není 😛
Zijte dlouho a blaze.
stř črc 31, 2019 7:11 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

RAAL začíná být velká tragikomedie, spíš soutěž o to kdo dá nižší cenu a kdo to dříve odjede :wall: většina dispečerů jsou pomatenci co nevědí co dělají, (od kdy se vozí traktory pod plachtou na obyčejném valníku?). To máme léto, přeprav je dost ale aut zdá se ještě více. :doh: a blbců za korunu kornout.
úte srp 13, 2019 8:45 am

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: vsuvka k RALLu

Příspěvek

Aut je jak sraček. Mě by pořád zajímalo, co by vozilo těch asi 8000 chybějících řidičů. Když je problém vytížit pár aut, tak aby to dávalo smysl.
úte srp 13, 2019 9:43 am

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů