Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Odpovědět
DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Recese?

Příspěvek

nevím co je univerzální odborník, znám jen z detektivek univerálního dědice což je vždycky hlavní podezřelý.
Investovat celou hotovost do splašených trubek je blbost, :mrgreen: když přijde krize povozíš místo oběda manželku s děckama na valníku?
Doufám, že krize dlouho ještě nepřijde, ale kdyby přece tak se loučím větou: "Sláva vítězům a čest poraženým!"
úte lis 06, 2018 2:55 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Recese?

Příspěvek

taky mi prijde, ze je toho min, nez bylo loni touto dobou. respektive 2 firmy, pro ktere jezdim na primo nestihaji vyrabet, ale ted jsem po delsi dobe hledal na raalu a nebylo tam skoro nic. spis to ale vypovida o tom, jak jsou ksefty zrovna rozhozene, nez o nejake recesi.
čtv lis 08, 2018 10:50 am

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Recese?

Příspěvek

Máš pravdu, karty jsou asi rozdaný. Dneska už se jen tak ke kšeftu nedostaneš. Jinak bych potřeboval vysvětlit co znamená na raalu v kolonce cena: DOBRÁ, PĚKNÁ, VAŠE, DOHODA. Pokaždý když tam zavolám, tak cenu maj pevně danou, a pěkná rozhodně není. Dohodnout se taky nedá a většinou to je nějaká sra...ka kam by asi nikdo jinak nezavolal
čtv lis 08, 2018 11:59 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Recese?

Příspěvek

raal mě s tím taky sere, že není sto přikázat uvádět do kolonky cena cenu

do inzerce nesmíš napsat že někdo neplatí, zakázaná slova atd, prostě kryjí i darebáky
čtv lis 08, 2018 6:50 pm

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Recese?

Příspěvek

Stale nepocitujete snizeni cen od spedic? Dnes mi 3 spedice rekli, ze mohou dat o 500kc mene, nez za kolik se to jelo minule. Pripadami, ze se o dost snizily prepravy a hlavne ceny
pon lis 26, 2018 8:32 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Recese?

Příspěvek

Volal jsem na nějakou přepravu, mražené maso, cca 1000 km. Cena 800 eur. Říkám paní, že to se nemůže nikomu vyplatit to odjet. A ona na to:" Já to moc dobře vím, myslíte, že mě to baví pořád poslouchat dopravce, jak mi nadávají, že to nejde odjet? Jenomže stejně se nakonec vždycky ozve nějaký polák a veme to." Takže asi tak :-D Zažádej si o test zdarma Trans.eu a uvidíš, tam je tolik krásných přeprav od litevců a poláků třeba přímo do okolí mojeho bydliště do místních firem, že bych po prázdnu nenajel za celý měsíc skoro nic. Ale ty ceny... To prostě nejde vzít.
pon lis 26, 2018 9:12 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Recese?

Příspěvek

Jenom perlička. Kámoš staví barák a instalatér si jen za montáž sanity do koupelen, den a něco práce, naúčtoval 6500 jen za práci. Tak má kilo měsíčně a denně v 5 je doma. :-D Trochu jinej byznys jak doprava. :-D
pon lis 26, 2018 9:18 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Recese?

Příspěvek

Tak to má dobrý že ho vůbec sehnal , dneska je to nedostatkový zboží, kámošovi říkal zitra a trvalo to tyden a když mu volal zě príde tak jesli bude doma že ho uhánej banby a chtěj za práci platit jinak než penězma a nejhorší jsou učitelky :D náročný řemeslo
pon lis 26, 2018 9:57 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Recese?

Příspěvek

Jinak jsem vyslechl od jednoho vývojáře od ww že emise nemaj až tak společnýho s ekologii jako s ochranou trhu aby nás čína nezavalila a měli jsme chráněny trh, a po dnešním rozhodnutím o velkém snízení emisí u naklaďáku a přechodu na elektřinu to bude ještě velmi zajímavé . Po správách o rusku a uk aby se to neposralo po novém roce , furt se to někde musí jebat, ropa klesla ale ceny jsou stale stejné škoda slov
pon lis 26, 2018 10:09 pm

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Recese?

Příspěvek

Zacinaji byt ty prepravy pod naklady. To ze se jezdi import domu za hovno, to vi kazdej. Horsi je to s tim exportem, ze nabizeji sotva za euro a kolikrat uz i min. Vedi ze to nekdo odveze. Pro tu spedici je to za min, nez by byli jeji naklady kdyby to meli jet svym autem. A zakaznikovi se jeste pobreci, ze nejsou auta a ze by potrebovali pridat, by vubec nekoho sehnali
pon lis 26, 2018 11:48 pm

tonyy
Příspěvky: 330
Registrován: pon dub 26, 2010 6:42 pm
Bydliště: jizni morava

Re: Recese?

Příspěvek

bohužel doprava jde čim dal vic do sraček.. každej potřebuje něco převést, handrkuji se s tebou o cene jak dementi a pak stejne zaplati hrubo po splatnosti..

neses riziko za auto, ridice a nic..

jak již někdo psal.. takovej zednik, instalater videla za mesic vic nez kamion a v podstate v tom nema zadny penize utopene..

jen se vzdy najde nejakej vul kterej i tu zasranou prepravu tezce pod cenou odveze.. tak
že s tim stejne nic neudelame..
ridic profesional osvč
iveco eurocargo 75e15 -
daf lf 45
man 8.163
iveco eurocargo

daf xf euro6 510 - navěs + vlek panav 25.25m - bývavalo
úte lis 27, 2018 9:09 am

tonyy
Příspěvky: 330
Registrován: pon dub 26, 2010 6:42 pm
Bydliště: jizni morava

Re: Recese?

Příspěvek

omlouvam se za ty sprostarny, ale uz mi to hlava nebere..
ridic profesional osvč
iveco eurocargo 75e15 -
daf lf 45
man 8.163
iveco eurocargo

daf xf euro6 510 - navěs + vlek panav 25.25m - bývavalo
úte lis 27, 2018 9:09 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Recese?

Příspěvek

No a německý mýto od ledna vesele poskočí. Na km už bude mýtné vycházet dráž než spotřebovaná nafta. Pro naší 4-nápravu (asi nejpostiženější kategorie) to bude téměř o 60% nahoru. Po červencovém rozšíření na bundesky budeme od ledna 2019 platit trojnásobek toho, co letos v červnu. O 30 tis. Kč měsíčně navíc (na jedné soupravě), jen za SRN mýto. Už se těším na to další vyjednávání se zákazníkem... Očekávám, že se okolní státy, vč. ČR, brzo k navýšení mýta přidají také... :-/
úte lis 27, 2018 9:36 am

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Recese?

Příspěvek

To je další věc to zdražení mýta. Zákazníkům to je jedno, záleží ale jenom na dopravcích. Kdyby to každýho trklo, že se musí zdražit, tak tohle nemusíme tady řešit. Jenže auta na operák se blbě nechávají 2 tejdny stát na place, když je mín práce. Takže jedou za cokoliv. Bude prosinec a jde to do háje. Co se bude dít v lednu a únoru?
úte lis 27, 2018 11:08 am

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Recese?

Příspěvek

hoši? V létě stě se váleli s mamkou u moře a teď becite? Připadate mi jak ten co nadává že nemůže v říjnu sehnat kominíka! Já sem makal celé léto, protože dělám silniční autodopravu a teď už budu pomalu parkovat. V prosinci jdu pouštět u kámoše na sjezdovku vlek a večer v baru budu balit baby. Hodně štěstí v mrazu na prochcanem parkovisti :clap: za 0 celé govno.
úte lis 27, 2018 12:26 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů