Dotazy o legislativě v dopravě, koncesích, zákazech jízd apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

heh, tohle co popisujes by nefungovalo ani za komunistu, natoz dneska :D
pát čer 26, 2009 11:55 am

jenicek32
Příspěvky: 78
Registrován: čtv led 22, 2009 8:33 pm

Příspěvek

teda vy mi dáváte kapky.Všichni říkáte že to nejde ale pořád nikdo nevysvětlil proč to nejde. to je to co by mne zajímalo.
pát čer 26, 2009 6:25 pm

Uživatelský avatar
Mykesh
Příspěvky: 1259
Registrován: stř zář 19, 2007 12:40 pm
Bydliště: Praha/Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ja nerikal, ze to nejde, samozrejme ze to jde. Ale priprav se na to, ze se stejne jednou najde kdokoliv s tvych "kamosu/kolegu" kdo da tomu dispovi vic aby mel ty lepsi ksefty :lol:

Ale jde to, proc by to neslo...
AIRBAG NEPOTŘEBUJI, UMÍRÁM JAKO CHLAP !!!
pát čer 26, 2009 6:47 pm

Uživatelský avatar
homer
Příspěvky: 1100
Registrován: ned zář 21, 2008 10:15 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

přesně, myšlenka řekl bych pohádková.... :wink:
pát čer 26, 2009 6:52 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

Nejde to proste z principu :D na svete nenajdes deset lidi, ktery by se dobrovolne delili o praci = penize s nekym dalsim, nedej boze obcas nekomu dalsimu prenechali nejakej lepsi job.... ono to neni ani ekonomicky moc prinosny, hlavnim poslanim podnikatele by melo bejt predevsim vydelat, a ne se z dobryho srdce delit :) a dokud nebude doba, ze se doprava bude delat pro zabavu a z dobryho srdce, bude to proste takhle (ne)fungovat 8)
pát čer 26, 2009 10:23 pm

Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 27, 2010 9:11 pm

Příspěvek

Milí chlapci,
podnikání s vlastním dispečerem je možné, ale chce to něco třeba jako rodinný klan, kde všichni táhnou jedním směrem a většinou je potřeba i nějaký vůdce, stařešina který má absolutní rozhodovací právo. Práce se rozdělí podle schopností a ta nejukecanější ženská se posadí k PC a bude shánět kšefty.
Tohle téma se mi dotklo a proto vám k němu něco napíši.
Podnikám od 93etího, ale teď se něco podělalo a v hlavním oboru končím. Zákazníci neplatí a tak přecházím s Transitem na dopravu. Už 14 dní sedím na netu a koukám kde co. Taky jsem odmeiloval na jednu nabídku, kde mi jedno děvče, asi na mateřské nabízelo dělat dispečera. Vypadalo to velice slibně, už prý se v tom vyzná, žádné prázdné cesty a sazby na Km kolem 14Kč. Jen jí koupím Raal a ona už práci sežene. Vše bylo krásné ale když jsme se dostali k tomu co za to, dlouho trvalo než z ní vylezlo že chce bez ohledu na moji vytíženost a ziskovost 10 tisíc měsíčně. Tak jsem z toho rychle vycouvat, vezmu si PC do auta a uvidíme. Holka má dobrý nápad, sežene si dva až tři šoféry s auty a má třicítku jako vedlejšák k mateřský, a to je ta platba bez dokladu.
A poučení? Než někam vlezete, sedněte k netu a sežeňte si informací co to jen jde. Dnes je v módě dělat na někoho a pokud se vám to bude líbit, nic proti tomu.
Dalibor.
ned bře 28, 2010 3:25 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Proč platba bez dokladu???? bych si na to nechal od ní vystavit faktůru a dal si jí do nákladů.
ned bře 28, 2010 8:12 pm

Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 27, 2010 9:11 pm

Podnikání v dopravě

Příspěvek

Tak to mi vysvětlila tak že jako mamča na mateřské nemůže mít zákoně jiné příjmy tak že bych vlastně dával dar ze svého.
Ale to nech koňovy, někdo to umí a někdo jen čumí.
ned bře 28, 2010 8:32 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

může akorát že by přišla o mateřskou a to asi děvče nechtělo klasickej podvod.
ned bře 28, 2010 8:34 pm

Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 27, 2010 9:11 pm

Příspěvek

Re: Pegos.
Tady ale jde o něco jiného. Pokud na svoji práci navěsíš řadu vyžírků kteří se s tebou dělí o zisk, můžeš toho rovnou nechat. Vezmi třeba ty programy jako je RAAL. Dáš na vstup 8000.- Kč a měsíčně dalších 800.- Kč. Nikdo ti ale nezaručí že se u nich chytneš a vyděláš. Prolezl jsem asi dvacet podobných nabídek a ceny mají skoro stejné, asi se dohodli. Potom potřebuješ pojištění nákladu, pro mne to dělá zhruba 7000.- Kč, něco do servisu a na naftu a pořád riskuješ na silnicích. Být mladší tak tý mojí taky zařídím mateřskou a seženu jí co deset, ale dvacet šoférů a já budu na gauči koukat jak kmitá u PC. A ode všech na ruku a bez dokladu, tomu se říká čistý zisk a bez rizika. Nezajistí toho moc ale peníze má jisté.
Ano, nejsem nejmladší ale PC jsem si už ochočil a předpokládám že na cestách si práci taky dokážu sehnat. Jen nevím jak budu v autě přijímat a odesílat objednávky faxem. Nad chladičem mám takovou hezkou šqíru, tam se papír akorát vejde, ale jestli to přes vrtuli chladiče dojde adresátovy to nevím.
ned bře 28, 2010 9:01 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

Dalibor.. FAX?? taky přes net ne? :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned bře 28, 2010 10:59 pm

Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 27, 2010 9:11 pm

Příspěvek

Tak to si od tebe nechám poradit. Přijde mi meilem papír, třeba smlouva o přepravě. Já to přečtu, vytisknu, podepíšu a orazítkuji, potom oskenuji a pošlu jako přílohu meilu. Že v PC je někde funkce faxu to vím, ale pochybuji že měnič na 220v co mám mi utáhne notbuka a tiskárnu se skenerem. Nebo mám sebou vozit centrálu ?
ned bře 28, 2010 11:15 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

na "note a tiskárnu" ti stačí měnič na 300W nebo kup ne 500 a máš klid uplně v poho teda nevim co máš za auto -kvuli baterkám
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon bře 29, 2010 2:08 am

Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 27, 2010 9:11 pm

Příspěvek

Díky, to jsem potřeboval vědět. Mněnič mám ale nevím už jakej, a s těma baterkama to udělám tak že pod spolujezdcem je místa dost tak tam přijde druhá a odpojitelná, díky za ty Waty.
pon bře 29, 2010 2:30 pm

Uživatelský avatar
Dalibor
Příspěvky: 43
Registrován: sob bře 27, 2010 9:11 pm

Příspěvek

Funguje to!
Tak jsem vzal nabitou 70ti AH baterii a připojil notbuk a tiskárnu. Mám 300 watový mněnič, v pohodě to všechno utáhne a za dva přehrané filmy, cca tři hodiny není znát žádný pokles napětí. Tak že 300watů bohatě stačí a běžná baterka to na spotřebě ani nepozná.
Jen jsem zvědavý jak se s "kanceláří" vejdu na dvě sedačky v Tranzitu. Vzadu je přepážka a nákladní prostor.
pon bře 29, 2010 7:33 pm

Odpovědět

Zpět na „Podnikání v dopravě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů