Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Uživatelský avatar
Johnny_P
Příspěvky: 2092
Registrován: ned srp 09, 2009 12:56 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

HAD: jsem si vzpoměl jak se tu jednou řešila rychlost :D
Dokonce jsem to našel: strana 150 a 151 viz. http://www.truck-forum.cz/forum/viewtop ... start=2235
Scania R streamline Topline E6 (2015) + plachta Krone(2015) lowdeck
Mými životními vzory jsou Kentán z Montargi, Bender a Homer Simpson
ned črc 28, 2013 7:23 pm

HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Příspěvek

ty w housenko to je sen. četl jsi alespoň někdy tu vyhlášku??? tohle se už leta nemění. Když ti někdo řekne abys vyskočil z vokna že se to může tak skočíš?
to že to je po celý evropě tolerovaný je úplně jiná věc, ale jak pro pána jána svatýho můžeš vůbec... no ten instruktor asi taky bude materiál
to je hnus velebnosti. pak to na těch silnicích má k něčemu vypadat

to že instruktor neumí s návěsem bych ještě pochopil, ale že ti řekne totok? a ty mu na to skočíš? neřikám nic, ale čekám, že zřejmě bude brzy v sekci aetr od tebe nějakej dotaz či nářek a vzápětí zřejmě taky u nějakýho dopravce jak s tebou vyjebal. Bodejď by ne taky.

Jediný co tě ctí je, že ses alespoň zeptal, ale dyť tohle je absolutní základ!!! Máš vůbec nějakej pocit zodpovědnosti, když vlezeš do kamionu, sic bez zkušeností (nějak je nabrat musíš), ale když neznáš ani předpisy???
ned črc 28, 2013 11:38 pm

Housenka
Příspěvky: 24
Registrován: čtv čer 27, 2013 12:32 am
Bydliště: Teplice

Příspěvek

Heleď všechno ovládám perfektně,ale na tohle jsem se zeptal hlavně skrz německo a to že jsem se dozvěděl,že se i na dálnici jezdí 80km/h,tak jsem jedině rád a tvoje keci když ti někdo řekne skoč a .... jsou trochu mimo mísu...To je úplně to stejný jako když si se učil ve škole 2+2,tak jsi si to taky ověřoval?!asi ne...ale abych tu nebyl za blbce,jako že už jsem,tak ano je to jen a jen moje chyba... :?
pon črc 29, 2013 7:54 pm

jirka382

Housenka

Příspěvek

no mně to mimo mísu teda nepřišlo, jako sory, ale tohle byla fakt silná káva a když už tě nezajímá HADův názor, tak ve slově kecI se píše Y jestli vše ovládáš perfektně, tak o tom pochybuji
pon črc 29, 2013 9:54 pm

trucker rob
Příspěvky: 306
Registrován: čtv čer 23, 2011 9:53 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Nic proti chlapi,ale za chvíli aby se tady člověk bál na něco zeptat.Za slušně položený dotaz je tady chudák pomalu pranýřován.Každý z nás nějak začínal a martin440 myslím,podal dostatečnou odpověď.Ten zbytek tady je už o ničem.
A mimochodem tyhle stránky snad nejsou o českém pravopisu :?
řidičem se nestaneš,tím se musíš narodit
Scania R 420 Topline r.v.2011 minulost
Volvo FH 420 r.v.2015
pon črc 29, 2013 11:45 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

trucker rob

Příspěvek

no já z češtyni skoro propadal :smich: tak taky sem se kolikrát divil, na co se někteří ptají, ale dneska se nedivím ničemu .... příprava řidiče -tkzv profíka prosím v autoškolách je ve většině případů ... no katastrofální ---zažil sem i vysvětlení "dyť to má kotoučovky-to se zchladí" no nevim jak komu ...... když někdo opravdu začíná od 0 a má zájem -je do toho zápalenej jako někteří i zde , musí mít trošku-spíš hodně štěstí, aby narazili na toho správnýho "guru" .... v tomhle směru je to naprostá katastrofa-příprava kádrů -jejich vyškolení v praxi :!: :!: :!: :!: :!: vše je o prachách a při situaci jaká je dnes a asi dlouho bude-páč už skoro není kde brát a šetřit se toho asi moc nezmění....čím dál, tím víc firem se pohybuje na hranici rentability , kdy jedna proražená bota vinou šofera ale i obecně stáhne konkrétní auto do červených čísel na měsíc i víc -nehledě na servis, který by ta kára měla mít ,ale nedostane ho , protože na něj prostě nezbude :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte črc 30, 2013 12:05 am

Bender 86
Příspěvky: 424
Registrován: stř úno 02, 2011 10:25 pm
Bydliště: Ledeč na Sázavou

Příspěvek

Co chcete, nám na poslednim školení vysvětloval, jak nasadit kolečko na jehly, aby to sedělo s časem.
Takže ta úroveň autoškol opravdu neni moc dobrá
úte črc 30, 2013 8:40 am

Karlos007543
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 13, 2013 11:45 am
Bydliště: Teplice

Příspěvek

Kluci, borec se tu správně zeptal a někteří z vás ho odkazujete na autoškolu? Jel jsem po bundesce 90 a stálo mě to 90€ od tej doby - Bundeska 65 max a dálnice 85 - 90 max. s ADR 80 -85 max.!!!!! A dokonce mají územní zákaz jízdy s ADR za kalamitního počasí. Resp. slovy pana polizei POKUD JE NA DÁLNICI SOUVISLÁ VRSTVA SNĚHU VÍCE JAK 50 METRŮ jsi povinen odstavit auto na nejbližším parkovišti. Mmj o tomhle moc lidí neví, v čr na školení nic takového neříkají, mě to stálo 165€
Jezděme ohleduplněji a neporušujme AETR :-)
úte črc 30, 2013 9:26 am

jirka382

Karlos007543

Příspěvek

proč sem motáš ADR- to je snad na jiné téma, ale když ti šofer kamionu řekne, že 80-ka je blbost, když je to po celej evropě, tak asi fakt tu vyhlášku ani neviděl
úte črc 30, 2013 10:03 am

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

v SK je třeba pro kamiony 90.Je to tak,někdo se tady na něco zeptá a pak mu každý hned nadá.Jakože nevím,ale jako nováček má právo na to,zeptat se na uplnou kravinu a mělo by mu být odpovězeno slušně,ale to už nění,protože každý je velký king a když začínal,tak hned vše uměl.A pak se nadává,že nějaký mladý nezkušený udělal to a pak tam to.A jak je to možné a kde si co si.Ani se nedivím,protože než se jít zeptat něco slušně a pak dostat výsměch a urážky,tak si to taky raději udělám po svojem a potom už platí jen a jen chybama se člověk učí.
úte črc 30, 2013 11:28 am

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

a jirko nevím ale ve vyhlášce je jen čr,takže nevím kde máš psanou celou evropu.A že sem píše o ADR tak to proto aby uvedl případ,že v autoškole ví prd a na školení taky.To je vše na co chtěl poukázat.Místo toho aby tady byli rádi,že napíše zkušenost za ADR,tak ne e.Ale vlastně proč jooo?Já nemám ADR a tak mě to nezajímá a téma je o dodávkách.Toto téma je uplně o ničem,každý víme jak jezdí na dodávkách,jezdí taky hodně lidí z důvodu,že nemají C a E a běž si ho dneska zaplatit.Já třeba nemám na kontě 50 tisíc navíc a když to člověka baví,jezdí aspoň na dodávce.S tím jak jezdí nesouhlasím,ale jde o jejich život a zdraví.Výhodu mají,že nejsou omezováni zákazy atd.Takže my stojíme od baráku 50km a nemůžem a on 500 a dojede to pokud chce.
úte črc 30, 2013 11:35 am

Housenka
Příspěvky: 24
Registrován: čtv čer 27, 2013 12:32 am
Bydliště: Teplice

Příspěvek

jirko,zase bych to nepřekrucoval...řekl jsem že na dálnici je 80km/h blbost...logické odůvodnění ode mne je,že min. je 80km/h a max. taky,tak proto jsem i věřil instruktorovi,ale jestli ti to vadí jakože asi jo,stejnak tak i Hadovi,tak s prominutím,ale nikdo vás nepřemlouval sem psát...asi vás ze začátku taky někdo buzeroval a z trapňoval...ještě že existujou lidi,kteří se umí zastat a povzbudit...díky...a za tu jednu hrubku se doopravdy strašně moc omlouvám,tak tedy za 2... :D :D :D
úte črc 30, 2013 10:08 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů