Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
dag1972
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 18
Registrován: sob srp 10, 2013 8:04 pm
Bydliště: Hornická 4111

přídavky

Příspěvek

Čau. Od 2.3. nastupuju jako řidič do firmy v Norimberku. Mám připravenou smlouvu k podpisu a odjíždím. Poradí někdo, kdo už má nástup do Německa za sebou, jak vyřídit přídavky na děti, popř. nějakého daňového poradce? Slyšel jsem něco o pendlergeldu. Dá se nějak při daňovém přiznání cestování do práce (cca 280km) zahrnout k odpočtu? Díky. :think:
sob úno 21, 2015 6:48 am

dag1972
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 18
Registrován: sob srp 10, 2013 8:04 pm
Bydliště: Hornická 4111

RE

Příspěvek

Fakt si to nikdo nevyběhával?
ned úno 22, 2015 7:42 pm

Bigas Jiri
Příspěvky: 87
Registrován: sob pro 19, 2009 8:18 pm
Bydliště: sestajovice

Příspěvek

Ahoj děláš přímo pro firmu nebo přes agenturu?Agentura ti pomuže s přídavky na děti a některé měsíčně vyplácí cestovné do práce.Pokud jsi na přímo u firmy tak cestovné
až si budeš dělat danové přiznání za rok.Když to bude dobrá firma tak ti s přídavky na děti pomůže.
stř bře 04, 2015 1:54 pm

dag1972
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 18
Registrován: sob srp 10, 2013 8:04 pm
Bydliště: Hornická 4111

Příspěvek

Diky. Primo do firmy. Uz se na tom pracuje...
čtv bře 05, 2015 8:01 pm

jardamoto
Příspěvky: 124
Registrován: úte zář 15, 2009 12:58 pm
Bydliště: český krumlov

Příspěvek

Pánové slyšel sem že pro pedlery zruší přídavky prý jen ti co maj v D trvalák budou brát nevíte co je na tom pravdy.
pon dub 20, 2015 2:38 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

No jestli si ten kindergeld budeš vyřizovat sám, tak si trénuj nervy. Všechny auslandery řeší jenom jedna pobočka (PL,CZ,,SK,H.....) a jsou totálně přetížení. Mi to trvalo od prvního podání až po vyplacení rok a půl :? Katastrofa! Odešleš jim veškeré žádosti, potvrzení atd. a pul roku se s tebou nikdo nebaví. Nevíš jestli to vůbec někdo řeší nebo ne. Nedovoláš se nikde, max. na nejakou centrálu kde ví hovno a jediné co ti řeknou že máš čekat. Až když jsme tam poslali dopis, že to předáváme německému právnímu zastupci, se to začlo trochu hýbat. Ale to zas už musíš vyřídit další potvrzení, ptz to staré už prošlo a furt dokola. No zmatek chaos panika...
Od jiných jsem slyšel že jim to vyřizovali nemci ze steuerhilfe a za měsíc měli prachy na kontě. No uvidíš sám. Třeba už se polepšili. Pak dej vědět.
Mě by ještě zajímalo, jak je to s tím proplácením při dojíždění do prace. Jakou formou, na kolik máš nárok, kde máš žádat... atd. Tak jestli to má někdo zmáklé, prosím o info.
pon kvě 04, 2015 9:29 pm

Emaen
Příspěvky: 29
Registrován: ned srp 25, 2013 9:12 am
Bydliště: Plzeňský kraj

14 měsíců.

Příspěvek

S kindergeldem je to divný,ale těch famillienkasse je víc. Někdo to má za tři měsíce, někdo za 14 měsíců. Že ho zruší pro cizince se říká už čtyři roky v D rádiu vždycky v dubnu. Kilometry do práce řeší účetní,takže to je automaticky.
sob kvě 16, 2015 10:26 am

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů