Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Helena

Příspěvek

Byla jsem se vysprchovat na autohófu Ziesar (A2 kousek od Berlína), cena 1,90 € , vody kolik chcete a pro Irys: jedna výhoda pro nás, dá se to tam vzít do ruky :D .
pát zář 04, 2009 6:46 pm

Helena

Příspěvek

Obrázek Obrázek Obrázek

Tady ten kelímek dostanete na všech parkovištích, kde je restaurace Marché, za jedno éčko plný kafe a ve všech těchle restauracích si můžete do něj koupit zase za éčko kafe. Ale musíte říct, že jste profesionální řidiči.
pát zář 25, 2009 7:45 am

mirasa
Příspěvky: 1361
Registrován: sob kvě 27, 2006 5:11 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Tož to je pěkné, ale už se vidím, jak jim tam svoji plynulou němčinou říkám, že jsem profesional :lol: Ale možná by se slitovali a třeba by mi ho dali zadarmo, jen abych už neprudil :lol: :lol:
Práci čest,rukám klid.
FH 12 420 2000,FH 12 420 2001,FH 13 440 2007,
FH 13 440 2008, Man TGX 440 2009
Teď Béda Trávníček :)
pát zář 25, 2009 12:45 pm

Helena

Příspěvek

Na severním berlínským okruhu parkoviště Seeberg je taky Marché, zeptala jsem se paní, jestli to je i pro cizince. Řekla mi, že samozřejmě, že to i zahraničně mluvícím :D řidičům nabízí, ale oni jí většinou nerozumí a nechápou. Prostě vytáhni řidičák, ukaž jí, že máš na náklaďák a ukaž na ten hrníček a taky by to mělo jít :D .
Jo a ještě mě napadlo, já samozřejmě řidičák na náklaďák nemám, ale vysvětlila jsem paní, že doprovázím nadměry a paní se mě zželelo :D . Pak jsem můj hrníček dala kolegovi. Tak Frank jel včera zase okolo Seebergu, stačilo, že měl na sobě svítivou bundu a dva hrníčky zase dostal.
pát zář 25, 2009 3:47 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Tak jsem víkendovala na Autohofu Wilnsdorf (A45, exit 23, u Siegenu). Nelekněte se názvu MaxiAutohof – má docela normální rozměry, nic megalomanského. Parkování se platí na kase pumpy – lidová cena 5 E za 24 h, přičemž těch 5 E můžete prokonzumovat v místní taverně. Nějaký pohůnek tam možná hlídá, jestl jste těch 24 h nepřekročili, ale za celou neděli jsem ho neviděla, budka zavřená. Plac čistý (asi si každý rozmyslí za pokutu 50 E očůrávat okolí, zas je férové, že WC jsou zdarma. Do sprchy se dostanete za žeton, který stojí skoro 3 E, ale zato je luxusní (pro Helču - není to tam do ruky :D ). Taverna velmi příjemná, dobře vaří a je toho dost. Vybrala jsem si ze stránky Pro malý hlad a nemohla jsem to stlačit, co toho bylo. Wifi tam samozřejmě volná není, je tam internetový koutek, hoďka za 4 E.
pát zář 25, 2009 5:29 pm

Hroch.R420

Příspěvek

Nejakej ten tip pro ty kterym hofy firmy neproplacej:
A38 od Lipska smer Gottingen,jak je nedodelanej kousek dalnice a sjizdi se na soustku tak na tech svetlech se nedat doleva,ale doprava a po 500m doprava je industrialka bez firem,jen udelane silnice,na konci tocna,WC ani sprchy nejsou a kava jen z vlastnich zasob.
A61 mezi Kerpenem a Monchengladbachem,sjezd 17 Bedburg,jedte po soustce smer Grevenbroich a po asi 3km polevu industrialka,mala pumpa kam se da jit na WC a dost mista v tech ulickach na parkovani.
A96 Munchen - Lindau na 30 sjezdu sjedu (smer Lindau),podjedu dalnici a hned za ni doprava a tak 2km podel ni a polevu velkej sterkovej plac,z toho placu 5min pesky jezero Ammersee,v lete skvela koupacka.
stř říj 14, 2009 1:48 am

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Tak nám vyčórovali pár aut a máme hofy povinné, takže budu dávat info.

Nelíbilo se mi včera na Pfaffenhofen - Giegenhausen, A9, exit 66 (nad Mnichovem). Pauza od 3 do 16 hodin je za jedny prachy, tj. 10 E. To zaplatíš v automatu, ten vyplivne jednu kartičku na výjezd a druhou jako účtenku. Tu když dáš servírce v hospodě za konzumaci (hodnotu těch 10 E můžeš projíst a propít), tak ti nezbyde žádné potvrzení pro šéfa, žes platil nějakej autohof, tak bacha! Maximálně ti servírka vystaví účet za to jídlo, což se pochopitelně šéf bude zdráhat proplatit. A aby toho nebylo málo, sprchy a záchody se platí ještě extra. Mě už tam teda neuviděj. :evil:
pát lis 20, 2009 6:18 pm

pope
Příspěvky: 76
Registrován: sob kvě 19, 2007 6:56 pm
Bydliště: Paskov

Příspěvek

A10 obekramer,A24 herzprung jsou gratis :P
pát lis 20, 2009 8:16 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Příspěvek

V pondělí mi na A4 na Aralce u Drážďan prořezali 2 měsíce starou plachtu...
čtv lis 26, 2009 6:35 pm

sob pro 05, 2009 3:13 pm

sob pro 05, 2009 3:15 pm

Helena

Příspěvek

Irys odpověděla:
No jasně, ten odkaz už tu určitě proběhl - jenže mně ty hvězdičky o ničem nevypovídají, jedině ze slovního hodnocení si můžu udělat nějaký obrázek. Taky předpokládám, že jiná kritéria mají třeba Němci a jiná my. :wink:
sob pro 05, 2009 3:16 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

A4 Autohof Bad Hersfeld: kdo natankuje, parkuje ten den zdarma, další den už se připlácí, ale ceny lidové. Taky se za to nic moc nenabízí - taková dost socka mezi Autohofy. WC zdarma, sprcha žádná, pumpa otevřená nonstop, dá se tam i najíst - ale klasická restaurace to není, jen na pumpě. Blízko do města, parkovací plocha slušně osvětlená. Asi bych to zkusila příště dotáhnout jinam, ale na druhou stranu mě nevytočili žádnou zákeřností. :D
pát pro 11, 2009 11:40 pm

majk
Příspěvky: 32
Registrován: úte dub 15, 2008 4:04 pm

Příspěvek

A-61 , sjezd Maria Lach presny sjezd nevim je to asi 4-6 sjezdy pred Brohtalem ve smeru na koln, perfektni na vikend parking zdarma, pumpa shell, wc gratis sprcha 2e, parkovani jen pro cca. 10 lkw nikdy plne, 3 km mesto-aldi, lidl, norma, v lete jezero s plazi, vulkanicke muzeum s 3D kinem, zamek s vybornym jabcakem.
A8- 56 sjezd kersheim, autohof shell, 10 E noc k prozrani, vyborne vari doporucuju veprove koleno-schweineaxe lepsi jsem nejed, kousek mesto, velky market, v sobotu pod mostem blesi trhy atd.
Jo kdyby jste meli v poruri Bochum problem s dochazejicim aetrem da se primo v bochumi na Porschestrasse 2 skvele na noc zaparkovat je to autosalonova industrialka na noc perfektni na parking.
pát pro 18, 2009 7:25 pm

Helena

Příspěvek

Neznáte někdo náhodou nějaký vhodný místo mezi Frankfurtem a Aschaffenburgem na A3, kde by se jenom sjelo kousek z dálnice, nějakou průmyslovou zónu, nebo autohof, kde by mohl udělat pauzu 3,9 m širokej náklad?
pát pro 18, 2009 9:47 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů