Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Helena

Příspěvek

Je tam ale taky napsáno vždy ve čtvrtek :D .

http://de.wikipedia.org/wiki/Fronleichnam
ned čer 07, 2009 10:09 am

Maťas
Příspěvky: 249
Registrován: ned kvě 25, 2008 6:02 am
Bydliště: Carlow(IRL),Brno

Příspěvek

Tak vám sem hodím zakazy jízd 2009jednak v němčině a i v češtině .Mám i pro ostatní země zákazy kdyby někdo potřeboval.

http://www.aisoe.at/fileadmin/download_ ... r-2009.pdf

SPOLKOVÁ Republika Německo


Kategorie vozidel:

Nákladní vozidla s celkovou povolenou hmotností vyšší než 7,5 t a nákladní vozidla s přívěsy.

Území:

Veškerá síť silnic a dálnic.

Období:

Neděle a státní svátky od 00:00 do 22:00 hod.


Dodatečná dopravní omezení (letní období)

Území:

Následující úseky dálnic a hlavních silnic.

Období:

Soboty od 1. července do 31. srpna od 07:00 do 20:00 hod.


Vymezené úseky, na kterých platí zákaz jízdy:

A1 od Köln – západ přes Wuppertal, křižovatku Kamen a Münster do křižovatky v Cloppenburgu a od křižovatky Oyten do křižovatky Horst

A2 od křižovatky Oberhausen do křižovatky Bad Oeynhausen

A3 od křižovatky Oberhausen do křižovatky Cologne – východ, z křižovatky Mönchhof přes křižovatku ve Frankfurtu do křižovatky v Norimberku

A4/ E40 od křižovatky v Herleshausenu do křižovatky v Nossenu

A5 od křižovatky v Darmstadtu přes Karlsruhe do křižovatky v Neuenburgu

A6 od křižovatky Schwetzingen – Hockenheim do křižovatky Nürnberg – jih

A7 od křižovatky Schleswig/ Jagel do křižovatky Hamburg-Schnelsen – sever, od křižovatky Soltau-východ do křižovatky Göttingen – sever; od křižovatky Schweinfurt/ Werneck, křižovatky Biebelried, křižovatky Ulm/ Elchingen a křižovatky Allgäu ke státní hranici ve Füssenu

A8 od křižovatky Karlsruhe do křižovatky Mnichov -západ a od křižovatky Mnichov -Ramersdorf do křižovatky Bad Reichenhall

A9/ E51 berlínský okruh (odbočka Leipzig/ křižovatka Potsdam) do křižovatky Mnichov -Schwabing

A10 berlínský okruh, s výjimkou úseku od křižovatky Berlín - Spandau přes křižovatku Havelland do křižovatky Oranienburg a úseku mezi křižovatkou Spreeau a křižovatkou Werder

A45 od křižovatky Dortmund – jih přes křižovatku Westhof a křižovatku Gambach do křižovatky Seligenstadt

A61 od křižovatky Meckenheim přes křižovatku Koblenz do křižovatky Hockenheim

A81 od křižovatky Weinsberg do křižovatky Gärtringen

A92 od křižovatky Munich-Feldmoching do křižovatky Oberschleissheim a od křižovatky Neufahrn do křižovatky Erding

A93 od křižovatky Inntal do křižovatky Reischnhart

A99 od křižovatky Mnichov -jiho-západ přes křižovatky Mnichov -západ, Mnichov-Allach, Mnichov -Feldmoching, Mnichov -sever, Mnichov -východ, Mnichov-jih a Mnichov / Eschenried

A215 od křižovatky Bordesholm do křižovatky Blumenthal

A831 od křižovatky Stuttgart – Vaihingen do dálniční křižovatky Stuttgart

A980 od křižovatky Allgäu do křižovatky Waltenhofen

A995 od křižovatky Sauerlach do křižovatky Mnichov -jih

B31 od křižovatky Stockach – východ na A98 do křižovatky Sigmarszell na A96 B96/E251 od okruhu Neubrandenburg do Berlína


Výjimky (platné pro obě výše uvedená dopravní omezení):

1. Kombinovaná nákladní doprava železnice/silnice od zasilatele k nejbližšímu nákladovému nádraží nebo z nejbližšího ustanoveného nákladového nádraží k příjemci do vzdálenosti 200 km (během letních zákazů jízd není vzdálenost limitována); také kombinovaná nákladní doprava moře/silnice mezi místem nakládky nebo vykládky a přístavem ležícím do vzdálenosti maximálně150 km (dodávka či nakládka).

2. Dodávky čerstvého mléka a dalších mléčných výrobků, čerstvého masa a čerstvých masných výrobků, čerstvých ryb, živých ryb a čerstvých rybích výrobků a zkazitelných potravin (ovoce a zelenina).

3. Prázdná vozidla jedoucí v návaznosti na dopravní operace uvedené v předchozím bodu.

4. Dopravní operace, při kterých je využíváno vozidel, jež jsou předmětem federálního práva o povinných službách – ve vozidle musí být k dispozici příslušné oprávnění, které je nutno na požádání předložit ke kontrole.

Zákazu nepodléhají také vozidla policie a federální pohraniční stráže, hasičských sborů a pohotovostních služeb, federálních ozbrojených sil a s nimi spolupracujících jednotek.

Pro přepravy, které nespadají pod výše zmíněné výjimky, je nutné získat povolení. Ta však budou vydána pouze v nejnutnějších případech, kdy není možná dodávka jiným druhem dopravy.


Noční dopravní omezení

Na některých trasách v SRN je uplatňováno omezení nočního dopravního provozu. Zákazy jsou vyznačeny dopravními značkami.


Státní svátky 2009

1. ledna Nový rok

10. dubna Velký pátek

13. dubna Velikonoční pondělí

1. května Svátek práce

21. května Nanebevstoupení

1. června Svatodušní pondělí

11. června Tělo Páně (jen ve spolkových zemích Baden-Württemberg, Bayern, Hessen, Nordrhein Westfalen, Rheinland Pfalz a Saarland)

3. října Den sjednocení Německa

31. října Den reformace (jen ve spolkových zemích Brandenburg, Mecklenburg-Vorpommern, Sachsen, Sachsen-Anhalt a Thüringen)

1. listopadu Všech svatých (jen ve spolkových zemích Baden-Wurttemberg, Bayern,Nordrhein Westfalen, Rheinland Pfalz a Saarland)

25. prosince 1. svátek vánoční

26. prosince 2. svátek vánoční


Máte-li zájem o podrobnější informace, kontaktujte prosím Sdružení BGL:

Bundesverband Güterkraftverkehr, Logistik und Entsorgung (BGL) e.V.

Breitenbachstr. 1

D-60487 FRANKFURT-AM-MAIN

Tel: (+49 - 69) 79 19-0

Fax: (+49 - 69) 79 19-227

E-mail: bgl@bgl-ev.de
ned čer 07, 2009 2:52 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

am Sa.,03.10. ist Tag der Deutschen Einheit
gesetzlicher Feiertag (bundesweit)
Bacha na sobotu 3.10. - svátek v celém Německu. :D
úte zář 22, 2009 9:32 am

Uživatelský avatar
x.zdenda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2675
Registrován: úte bře 10, 2009 10:33 pm
Bydliště: Plzeň-JIH

Příspěvek

Irys, dík, já bych se to uřčo dozvěděl zase v pátek před tim. :wink:
pát zář 25, 2009 9:55 am

Helena

Příspěvek

Dneska je v Brandenburku svátek, no ale asi trošku pozdě, nějak jsem na to nemyslela :? .
sob říj 31, 2009 9:01 am

vobtáhlo
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 20, 2008 8:10 pm

Příspěvek

18. listopadu – Den pokání a modliteb
...jsem kdesi našel, platí zákaz jízdy a kde všude?
ned lis 08, 2009 9:15 am

Martoh
Příspěvky: 299
Registrován: pát lis 14, 2008 9:39 pm
Bydliště: Ústecko

Příspěvek

Co jsem našel, tak platí a je jen v Sasku....
ned lis 08, 2009 10:21 am

Helena

Příspěvek

Jj, svatá pravda :D .
ned lis 08, 2009 12:09 pm

Helena

Příspěvek

Tak jsem zavolala dálniční policii v Sasku a sdělili mi, že se ale může jet :shock: .
pát lis 13, 2009 11:15 am

vobtáhlo
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 20, 2008 8:10 pm

Příspěvek

Díky
pát lis 13, 2009 8:33 pm

Uživatelský avatar
Hansov
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:40 am
Bydliště: Ostrava

Re: svátek v Německu

Příspěvek

úte říj 31, 2017 11:55 am

Michal8x8S1
Příspěvky: 89
Registrován: sob zář 17, 2011 9:39 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: svátek v Německu

Příspěvek

Zdravim,

chtěl jsem se zeptat někoho, kdo má více zkušeností se svátkama v D. 6.1 je svátek ve třech spolkových zemích, Bavorsko včetně. Jezdímě stabilku do GB a já se budu z pátka na sobotu vracet skrz říši, vychází to tak v 03:00 na Rozvadově, takže vrchem po A3 i A 6 od Norimberku tvrdě v zákazu. Jak moc to řeší v noci? Prej od Norimberku domů to moc neřeší, v noci vůbec, ale někde na A3 ještě nad Nor. to asi nebude moc ok po 00:00, co? Díky za názory
ned pro 31, 2017 11:50 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4462
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: svátek v Německu

Příspěvek

Zrovna nedávno jsem na vás myslel, zda jste už sehnal spolehlivého řidiče. A koukám, že né, tak se stále po nocích pohybujete po A3 sám. Tak už by jste mohl mít přehled jak je Polizei.de v noci aktivní. Jako každý schopný podnikatel v dopravě by jste mohl mít už kapitál, a nějaký ten štráf vás nemůže vytrhnout, tak bych to neřešil. :hands: :hands: Problémy řešte, až když nastanou. :D :D
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
ned pro 31, 2017 3:36 pm

Michal8x8S1
Příspěvky: 89
Registrován: sob zář 17, 2011 9:39 pm
Bydliště: Královéhradecký kraj

4215

Příspěvek

aaaaaa, zakomplexovaní lidé stále na truck foru,stále ti stejní, stále ti stejní diskutují o penězích, rýpají atd. Přijde mi, že některé vlákna jsou přímo pro tři, čtyři řidiče, kteří stále láteří, rýpají urážejí atd. Neznáte slovo dovolená? To je taková doba, kdy je řidič doma a dostává peníze, tak asi tak. Pokud na mě myslíte, tak už rok a půl mám stále stejného, před Vánoci kamion odstaví a já v lednu jedu tři týdny za něho. Jinak vše funguje, už jsme pořídili i novější auto, tak aby jste měl o čem přemýšlet ! :D :D :D Ještě něco?
ned pro 31, 2017 4:56 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: svátek v Německu

Příspěvek

michal-pletes si zasadni vec.Sobotni,tzv prazdninovy zakaz,nebo zakaz jako svatek.Ten prvni se tyka toho norimberku,pak smer domu uz muzes.Ten druhy je zakaz vsude.Jizda v zakazu 100e,castka z srpna tohoto roku,v D byl zakaz,ja to odstavil,kolega rikal ze to jebe aa ze jeste potahne kousek,u Bautzen bitte folgen,polizei,ne Bag.Osobne si myslim ze kilo zas neni tolik.
Neřeším...
ned pro 31, 2017 5:06 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů