Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Hansov: Není se co divit, provoz těch terminálů stojí prachy a tam, kde se využívají minimálně, je ruší... Jestli jezdíš do D tak málo, že se nevyplatí pořídit krabici, pak ideálně aplikace do telefonu/tabletu... Doma si to zadávání natrénuješ a pak už je to sranda... Řeším tak mýto, když jedu třeba nakoupit ojetinu...
pon úno 24, 2020 9:43 am

Uživatelský avatar
Hansov
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:40 am
Bydliště: Ostrava

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Hm, tam se asi zadává číslo karty, koukal jsem přímo na jejich stránky. Právě tomu jsem se chtěl vyhnout aby někdo nevybilil účet. Ani bankovnictví nedělám přes telefon. Pokud nechají ty automaty kde se hodně využívají tak zatím to nebudu řešit, maximálně kouknu na krabičku s mýtem na víc států kde jí nemusíš jezdit instalovat do servisu.
pon úno 24, 2020 11:36 am

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Přesně tohle se mi stalo když jsem jel pro podval do triptisu.u nás na benzince za ustím 3 nefunkční terminaly , tak mi obsluha řekla ať jedu dál ze si to koupím na benzince a že mi to bagouni budou tolerovat. Po 100 km a 3 nebo 4 benzinkách po terminálu ani vidu, tak jsem se ptal a jedině pres apku, tak jsem si stahnul aplikaci toll collect , další problém byl že jsem neměl nastavenej limit na placení kartou, tak po tel nastavení limitu a pokecu se slečnou to slo , teď už pohoda ale byli to trošku nervy a možná prijde pozdrav :D jo v telefonu potom přijde potvrzení. (jo ten limit si muzeš nastavit treba do 3 tis po telefonu nebo v nastavení ) ono ve 2 hod rano se to blbě řeší ( špatná příprava )
pon úno 24, 2020 6:50 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

To je tak když někam vyjede dispečer(zde i řidič v jednom) :D To doplácení zpětně sem tudle řešil, na silnici sem s tím nic neudělal, paní po mě chtěla přihlašovací PIN, kterej má vedení firmy :think: Upozornil sem vedení a vedení upozornilo mne, že doplacení není možné :doh: Tak sem je při tom nechal, je to tuším 120€ + Maut :wall: Se budu stekat..
Ale když je dneska appka, tak naco terminály.. BeNeLux sem taky řešil online, ani sem nemusel přibrzdit, to dycky byly xichty na vykládce, že sem zapoměl :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon úno 24, 2020 9:48 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

jel jsem do Nemec s tahacem pro naves a mel jsem nastavene 2 napravy na tollcolectu a jak jinak-po zaprazeni navesu jsem to uz nenastavil zpet a ujel mnoho km s navesem jen na dve napravy,co ted s tim?Jak se to da doplatit zpetne?Na firme rikaji, at to neresim,ze se uvidi...
Jde to jen prez tu aplikaci?
...rád se svezu s čímkoliv...
stř úno 26, 2020 7:37 am

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

No dyť ti píšu.. Jako tobě, mi firma řekla ať to nechám, že se uvidí, občas to projde, já nelenil, volal na tu jejich linku, ale tam po tobě chtěj heslo, který má jen ten co ten maut má na sebe(firma, šéf). Takže sem nepořídil, když tam ale zavolaj z firmy, možnost doplatit tam je, nevím už do kdy(8hodin?) To jde bez pokuty nebo jak.. to sem zase pohledal na polským fóru.. Jenže firma na to prdí, bo se s nima nedomluví, tak ti pak přinde něco přes kilo.. Na ně tlač ať tam zavčas zavolaj, nebo vám pak někde podrží auto, než to zaplatíte.. číslo nemám, je to už rok a dal mi ho borec z Asfinagu, když sem doplácel ja rakousko :mrgreen: Byl ochotnej..

https://www.toll-collect.de/de/toll_col ... _info.html
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 26, 2020 8:06 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

no to se na to....budu muset teda na firmu zatlacit,100e flastr je dost, novej naves a samy problemy,zrovna jsem jeste ve zuzeni strejchnul svodidla, takze blatnik tahac+naves a jeste dvirka od kastliku, to je den....
...rád se svezu s čímkoliv...
stř úno 26, 2020 8:38 am

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

:valetsesmihy: To je tak na dovolenou :D
Zhruba v prostřed stránky sou pokuty.. ty dostaneš třeba jen 100€ ale firma víc! Tak bacha, bo to pak zaplatíš celý ty :wink:
https://www.bussgeldkatalog.org/toll-collect/
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 26, 2020 8:58 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Tak jsem se na to myto ptal jeste jednou v kanclu vedouciho, kdyz jsem prijel a prej to mam nechat byt, ze prej prijde od Nemcu faktura na doplaceni a prej bez pokuty, tak teda z toho moudrej nejsem.Aspon ze uz mam dily na opravu na dilne, zitra jdu na to (Blatnik tahace,blatnik navesu a dvirka kastliku navesu, bych se na to....).
...rád se svezu s čímkoliv...
stř úno 26, 2020 6:56 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Víc neporadím no, su taky jen řidič, třeba někdo poradí, ale to už je pozdě něco řešit :think:
Jak se ti prosím tě povedlo zrušit dva blaťáky a dvířka vod kastlu? ,Tři věci na různejch místech jednou ranou, to chce fištróna :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 26, 2020 7:09 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

no to se me ptej,byla tma,osobaky ve zuzeni, trochu vody, vubec nevim, byli tam takovy ty nizky plechovy svodidla, je me divny, ze to neodnesl treba predni naraznik nebo schody, to vis, tohle nedokaze jen tak nekdo, na to musis mit praxi aspon 14 let.Normalne mam podezreni, esli z tech svodidel neco necumelo a vlastne za to vubec nemuzu :D
...rád se svezu s čímkoliv...
stř úno 26, 2020 8:55 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

:D Já bych to hodil na kolegu :smich:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř úno 26, 2020 9:08 pm

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

to jsem si taky rikal, pak me ale doslo, ze vlastne celych osm let, co jsem u firmy, jezdim na aute sam, takze tuhle moznost jsem si skrtnul, jeste mam v zaloze nasranyho cestare, hazejici kuzely a ztoporenou uzovku, co slizala ze silnice prejetou viagru, tak uvidime, co na to nacelnik.
...rád se svezu s čímkoliv...
stř úno 26, 2020 9:40 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Pánové prosíme o radu, ani joža ani já si nevíme rady co znamená toto na tollcollektu :think:

Foto by jose rabano..
Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
stř říj 07, 2020 6:04 pm

jujo
Příspěvky: 104
Registrován: úte črc 25, 2017 8:32 pm

Re: Mýto v Německu

Příspěvek

Display for active mobile communication (data transmission)
with the Toll Collect data center

Indikácia na displeji pri aktívnej mobilnej komunikácii (prenos
dát) s centrálou spoločnosti Toll Collect

Toto som našiel v manuale
stř říj 07, 2020 8:08 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů