Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Pedro19

Příspěvek

němci nemají krabičku, ale tol ... přes satelit a je to nutné do vozu namontovat, je možné mít společné D a A mýto .... jinak se platí "ručně" každá jízda na terminálech, kterých je hafo ... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon črc 21, 2014 10:02 pm

Pedro19
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 23, 2014 6:20 pm
Bydliště: Odry

Příspěvek

No a když budu mít v aute namontovanou tu německou krabičku tak ji musím nějak dobíjet nebo to jde treba na pausal ze to budu platit třeba měsíčně pres fakturu? Dik
úte črc 22, 2014 9:15 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte črc 22, 2014 10:47 pm

Pedro19
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 23, 2014 6:20 pm
Bydliště: Odry

Příspěvek

Pochopil jsem to teda tak,ze zamestnavatel se zaregistruje pres internet u spolecnosti Toll Collect,necha do auta namontovat pristroj obu a plati projete mytne treba jednou mesicne a ridic se nemusi vubec starat a porad nekde kupovat toll collect jako kreten
stř črc 23, 2014 8:10 am

delivio

Příspěvek

Pedro19
Ano. Pochopil jsi správně. Jen si pak nastavíš (ohlídáš nastavení) počet náprav a pokud si nepromazáváš úseky, kolik který stojí tak nic neřešíš.
Starat se budeš pokud se přístroj porouchá a to se ti ukáže červená kontrolka. Pak první terminál a dokoupíš mýto od úseku zpětně až kam chceš.
Můžeš pak úsek koupit celý a projet ho, aby se ti nestalo, že ti po pár kilometrech naskočí toll colect, tak vypneš přístroj na stanovený úsek, který máš zaplacen přes terminál ( zabránění duplicitní platby za úsek). Po projetí zase zapneš a pokud stále bude zobrazovat poruchu tak servis a jedeš znovu přes tiket, nebo toll collect naskočí a zase funguje.
Někdy stačí vypnout a zapnout. Počkat až se načte a signál se chytne.
stř črc 23, 2014 5:57 pm

Pedro19
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 23, 2014 6:20 pm
Bydliště: Odry

Příspěvek

potrebuji jenom poradit,zacinam jezdit ven a musi se pry kazdy naklad kurtovat, v cz jsem to neresil,znamena to teda to ze kdyz v cz nalozim např. do nemecka u rampy ze zadu a nemam pristut ke kurtovani tak po nalozeni musim odjet od rampy odplachtovat obe dve strany a zakurtovat? Diky
čtv črc 24, 2014 8:07 am

delivio

Příspěvek

Pedro19
Ano
Jsi nováček..příště to plácni raději sem
http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php? ... 8909972cb5

začínajících je vás více a lépe to poslouží všem, když budeš třeba tento konkretní dotaz psát do nováčků.
čtv črc 24, 2014 7:00 pm

Demolition Man
fandík
Příspěvky: 1067
Registrován: pát led 09, 2009 4:22 pm
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek

Ví tady někdo jak to bude s placením od ledna,kdy se bude platit nad 7,5t?? To budou ceny jako pro kamiony nebo si myslíte,že to bude nižší?
Pánbůh! Doprovázej mě na cestách a já ti budu vdečný.
pát srp 01, 2014 4:47 pm

delivio

Příspěvek

Zatím se o sazbách neví.Spíše budou zvýšeny, protože se jejich ministr zmínil, že všichni obnovili vozidla a tím se jim snížil výběr. Pokles objemu financí budou chtít minimálně dorovnat.
ned srp 03, 2014 12:44 pm

RenMag
Příspěvky: 46
Registrován: pát úno 21, 2014 6:47 pm
Bydliště: Holešov

Mýto na solo tahač

Příspěvek

Zdravím. Jsem z toho trochu vykolejený. Jedu na Mallorcu tahač + obytný návěs, ten tam budu nechávat a zpět se vracet jen z tahačem. Díval jsem se na sazbu mýta ( euro 3 ) a na samotný tahač to vychází 0,190 e a z návěsem čtyří nápravy a více 0,204 e. To je za solo tahač strašně velká pálka :x nebo to špatně chápu. Přes Německo jinak nejezdím. Dík za info.
pát lis 14, 2014 5:39 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob úno 08, 2020 11:32 am, celkem upraveno 1 x.
pát lis 14, 2014 6:41 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

ono stačí , aby si někdo okouk diskuzi otevřel odkaz ... mimochodem , je to tam dokonce česky , a podle toho jednal a nebrečel, že něco je drahota, to mu tady určitě k užitku nebude :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát lis 14, 2014 10:28 pm

RenMag
Příspěvky: 46
Registrován: pát úno 21, 2014 6:47 pm
Bydliště: Holešov

Pro rumuvou vílu

Příspěvek

Promiň, že jsem se odvážil zeptat se na názor jiných, či opravu že jsem se na těch stránkách týkajících se německého mýta něco špatně vyložil či dočetl.
Jak jsem již psal za tahač ( E3 ) z návěsem o celkem čtyřech nápravách zaplatím 0,204 e, tedy cca 5,61 kč a za samotný tahač když se vracím bez návěsu zpět 0,190 e, tedy cca 5,22 kč. To je nějakých 0,39 halířů rozdíl a hodně nespravedlivý. V Česku je tento rozdíl 3,83 kč ( sazba 2,61 kč, u E3 dvě nápravy)
No a pokud nemáš přímo k věci nějaký názor či poznatek o kterém nevím tak se k tomu ani nevyjadřuj.
pon lis 17, 2014 9:28 pm

jannek
Příspěvky: 21
Registrován: čtv led 16, 2014 8:30 am
Bydliště: Strakonice

Příspěvek

čau, celý dopoledne hledam, jak to teda je... jezdim přes němce každej tejden s eurocargem do 12t. Jestli už mam řešit nějaký mýto, nebo to ještě neplatí? Nebo jak? někde sem se dočet že od ledna 2015...
dík
ned úno 08, 2015 10:25 am

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

jannek

Příspěvek

Také vozidla nebo soupravy vozidel s přípustnou celkovou hmotností pod 12 tun neplatí žádné silniční poplatky ani známky.

Pozn.: Od roku 2015 se plánuje rozšíření mýta pro vozidla s hmotností nad 7,5t. Podle zpráv z německého tisku by se termínově mělo jednat o říjen 2015. Od července 2015 je plánováno zpoplatnění dalších 1000 km hlavních silnic.
Poslední informace z ledna 2015: Zákon je schválen vládou SRN, ale ještě čeká na schválení od německého parlamentu.
Návrh: Mýtné u roční známky dle emisní třídy a objemu motoru. Viněty na kratší dobu mají mít pevně stanovené ceny, platné pro všechna osobní vozidla bez rozdílu. Dvouměsíční by měla stát 22 eur, tedy asi 600 korun, desetidenní pak deset eur, což je zhruba 275 Kč.
MAN=(M)ínusy (A) (N)egativa
ned úno 08, 2015 10:44 am

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů