Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
jannek
Příspěvky: 21
Registrován: čtv led 16, 2014 8:30 am
Bydliště: Strakonice

Příspěvek

dík, to bude mít šef radost :)
ned úno 08, 2015 10:52 am

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

Mýto v D skutečně rozšířeno, aktuálně mě to překvapilo na B174 Zschopau-Chemnitz - trasa od Hory sv Šebestiana, kdo si kupujete mýto ručně tak bacha !!!
stř črc 01, 2015 11:03 am

jannek
Příspěvky: 21
Registrován: čtv led 16, 2014 8:30 am
Bydliště: Strakonice

12t

Příspěvek

tak platí to od října nad 7,5 t ?

musí se kupovat oba, nebo nějaká roční známka?

dík
pon zář 14, 2015 5:29 pm

tommas
Příspěvky: 67
Registrován: ned zář 03, 2006 12:57 pm
Bydliště: Děčín

Příspěvek

ano platí...od 7.5t to už bude.takže bud jezdit na lístky z pumpy,nebo OBU jednotku,což za montáž chtějí kolem 7tis,takže super :roll: :roll:
pát zář 18, 2015 11:17 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

"nově " jsou zpoplatněný naprosto všechny bundes "čtyřproudy" + veškerý trasy, po kterých jezdí tranzitní doprava ... a pod , cena je 00 nic za mýto po bundeskách , zbytečný se s tím zabývat, pokud to člověk nemusí kupovat ručně....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned zář 20, 2015 10:17 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Lepsi koupit jednotku za 7000,nez resit u kazdeho sjezdu nakup tiketu-rucne.Nedejbuh jak je umlaitung.Navic,nemecky BAG vzdy vi kam se postavit a kontrolovat,viz trasa kolem Bodamskeho jezera,nejaka B,byl tam usek co to piplo jen na jednom useku,dal to bylo frei,a vzdy tam stalo BAG.Je to uz par let zpet ale.Jet na rucni tiket,kazdy se na to vysere myslim a nekupuje to.
Neřeším...
ned zář 20, 2015 10:47 am

Uživatelský avatar
pepetruck
Příspěvky: 17
Registrován: pát zář 11, 2009 7:05 pm

Příspěvek

Jaký "koupit" jednotku OBU? Ten přístroj včetně kabeláže a antény je majetek TOLL-COLLECTu. Montáž se platí-samozřejmně že to servisy nebudou dělat zdarma. Ty také nejezdíš zadarmo. A cena montáže 7000Kč? No nevím nevím. Platili jsme za dvě auta. Jedno s přípravou od výrobce auta-cena montáže 3500Kč a za kompletní montáž od servisu-tzn montáž antény,kabeláže a OBU za 4 700Kč. Po odhlášení nebo prodeji auta jseš povinen zajet zpět do servisu a "vrátit" OBU zpět TOLL-COLLECTu. Ostatní věci jako kaběly a antenu nechají v autě pro případného dalšího zákazníka, který bude chtít OBU namontovat.
ned zář 20, 2015 4:25 pm

jannek
Příspěvky: 21
Registrován: čtv led 16, 2014 8:30 am
Bydliště: Strakonice

Příspěvek

ještě bych si chtěl ujasnit tu váhu auta. Když jedu s Eurocargem s přívěsem prázdnej, mam 6,4 t. Mýto je od 7,5t. Takže platit nemusim? Nebo se bere celková možná hmotnost? dík
stř zář 23, 2015 7:13 pm

tomis
Příspěvky: 57
Registrován: ned črc 27, 2008 9:14 am

jannek

Příspěvek

Bere se samozřejmě celková váha, je jedno, jestli jedeš prázdnej nebo nalozenej..
pát zář 25, 2015 7:09 pm

bihouz

Příspěvek

Prosím o radu.

Možná to někdo řešil a bude vědět. Stalo se mi to včera večer a na toll collectu nikdo není až v pondělí.

Jedna se o to že jsem musel, jet jen se sólem cca 250 km a prepnul jsem nápravy na 3. Ale jak jsem spěchal, připojil vlek a trada bez přepnutí na 5 náprav. Nejel jsem po dálnici, ale po bundesce a část byla placená. A večer jsem si to uvědomil, což bylo pozdě.

Jak douctovat chybějící rozdíl? Nebo to toll collect udělá sám? Dekuji
sob lis 21, 2015 11:30 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

bihouz..... mám "tříkolku" a učtuje to naprosto stejnou sumu jako v nastavení 4+, něm mýto ma možnost na 3 nápravy v manuálním zaúčtování pouze jako solo auto , pokud se nemýlím , a návěs jako 3 osy nejde nastavit..... mám v autě nastaveno 3 osy , ale píše to stejnou cenu jako za 4+ tak si myslím, že se bát nemusíš , ale radši se ještě zeptej na firmě :wink:

p.s. a pokud tam na tý bundesce nebyla kontrolní rampa s kamerama , tak to asi nemusíš řešit vubec ..... jel sem omylem na 3 osy s klasika návěsem a naopak s jedoos na 4+ a nic a BAG řikali, že cena stejná , že ok ale je to vic jak pul roku , radši se zeptej
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned lis 22, 2015 1:17 am

bihouz

Příspěvek

Tak že po dovolání na toll collect. Jsem byl v přesvědčení že jsi ty blbci po tel. Vše najdou a do hledají. Ne ani mail neexistuje.... Tak že to funguje tak že jim poslete fax. Od kuď kam kdy SPZ a oni to dopisou...
úte lis 24, 2015 8:29 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

bihouz..... :roll: to čumim ... ještě že nechtěli telegraf :D :D :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř lis 25, 2015 1:10 am

Soptík
Příspěvky: 29
Registrován: čtv led 07, 2010 7:38 pm
Bydliště: Satojiřská 943 Choceň

Příspěvek

Kdo mě poradí jak se zaregistrovat abych získal nějaký ten kód.Montáž mám domluvenou v Dafu v PU.A jak je to s placením mýtného pak na fakturu?Děkuji.
stř bře 30, 2016 3:11 pm

tommas
Příspěvky: 67
Registrován: ned zář 03, 2006 12:57 pm
Bydliště: Děčín

Příspěvek

Soptíku,u nás na firmě to bylo tak,že nejdřív musíš najít firmu která se za vás jakoby zaručí(V čechách samozř)...Zaregistrujete se u ní a týhle firmě platíte maut,která to zasílá pak do D..Ten kod získáte po zaregistrování.Ale v každém servisu toll colect to vidí v PC jestli jste nebo nebo ne ok...potom montáž...
stř bře 30, 2016 8:12 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti