Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Uživatelský avatar
Majkl HD
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 01, 2009 6:39 pm
Bydliště: Horažďovice

Zbraně v německu

Příspěvek

Chci se zeptat zda někdo nevíte jaké zbraně u sebe nesmíte mít v německu a jak dlouhá může být čepel nože? Vozím v autě pepřovej sprej a nerad bych za něj dostal pokutu. Prý rozdávali na hranicích letáky, tak snad někdo poradí. Díky
Čekají akorát lidi na vlak :-)
sob dub 24, 2010 10:21 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

ideálně se zeptej přímo u nich (policie) pokud vím, tak jsou zakázány "vystřelováky-nože" pak nože jejichž čepel je delší než 12 cm (mě ho zabavili loni, přes to, že jsem ho kdysi v D koupil ) s vysvětlením, že zákon začal platit po datu koupě-nevím problém sem neměl a na spray sem se neptal, ale myslím, že ho mít můžu ... Helena by asi věděla víc
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob dub 24, 2010 11:55 am

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

kolega dostal 300€ zatím jen kauci za takovej vystřelovací pendrek...
já mám ve dveřích pořád píchnutej nůž (klasickej kuchyňskej) na chleba a tak a v pohodě, koukali na něj a nic, ale je to normální obyč. kuchyňák, přeci si nebudu mazat chlebík lžičkou, že jo.
jinak s tím pepřákem si myslím nee, protože když mě lustrovali na Gorlitzu, tak mi otvíral všechny kokpity co mám ve dveřích :shock: .
:hand:
sob dub 24, 2010 12:38 pm

Hroch.R420

Příspěvek

Jen si hraj me stal peprak 480 euro za advokata v Mnichove.
Najed si na stranky naseho ministerstva vnitra tam jsou clanky co se tykaj tech hranicnich kontrol v nemecku ,je tam vysvetleno nemecky pravo na co maj pri kontrole narok,jak ma probihat a doslovne tam je popsano o zbranich vsechno.
čtv črc 08, 2010 9:32 pm

Hroch.R420

Příspěvek

Jen si hraj me stal peprak 480 euro za advokata v Mnichove.
Najed si na stranky naseho ministerstva vnitra tam jsou clanky co se tykaj tech hranicnich kontrol v nemecku ,je tam vysvetleno nemecky pravo na co maj pri kontrole narok,jak ma probihat a doslovne tam je popsano o zbranich vsechno.
čtv črc 08, 2010 9:33 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

hrochu to mě poser , já mám v autě pendrek se sprayem , ptal sem se BAG i jim ho ukazal o co gou a řekli mi že to ok v pohodě ,,,tak teda nevim
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob črc 10, 2010 1:09 am

Uživatelský avatar
Majkl HD
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 01, 2009 6:39 pm
Bydliště: Horažďovice

Příspěvek

Tady je ten leták z ministerstva vnitra - www.mvcr.cz/SCRIPT/ViewFile.aspx?docid=21357033
Otázky a odpovědi - www.mvcr.cz/SCRIPT/ViewFile.aspx?docid=21357029
Zde je vysvětleno který přesně nůž se nesmí vozit - http://www.mvcr.cz/clanek/srovnani-naro ... 76111.aspx

O pepřovém spreji jsem ale nic nenašel... :shock:
Čekají akorát lidi na vlak :-)
stř črc 14, 2010 4:23 pm

mike8
Příspěvky: 15
Registrován: sob říj 24, 2009 1:23 am

Příspěvek

zajimave...celkem me taky prekvapilo ze se muze vozit 800 cigatet nebo az kilo tabaku.Celnici mi dycky tvrdili ze nejvejs karton,nektery i 2 krabicky...Ale ke zbranim-ma nekdo aspon obecnou predstavu jak je to se strelnejma zbranema?samo ze na prukaz.o tom bych snad i uvazoval.pokud by nekdo vedel i dal na zapad...(jezdim F+E)
pon zář 06, 2010 12:56 pm

pazza
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 15, 2009 2:12 pm

Příspěvek

Střelný zbraně podléhající zákonu o střelných zbraních je vývoz mimo republiku trestný čin. Jinak aby jsi oficielně převezl zbraň musíš mít ministerské povolení s číslem zbraně, a z ambasády dotyčné země povolení, v případě transitu taky. Navíc by měla být v uzamykatelném kufru s oddělenýma nábojema. Kdo jste myslivec a jel do zahraničí na lov, tak víte že je lepší si tu zbraň půjčit. Osobně bych si netroufl se zbraní přes čáru, protože jsem měl možnost si oficielně vyběhat přepravu lovecké, a když jsem papíry ukazal na celnici, tak už nikoho nezajímalo nic jiného než ten kufr se zbraní. Jinak i náš zákon o zbraních řeší nošení a přepravu, a myslím že ani naši příslušníci kdyby zjistili že máš zbraň jen tak v kastlíku by se tomu začli hodně věnovat... Navíc když k nám jezdí rakušáci nebo švýcaři či němci na lov, taky si většinou tady pujčí kulovnici než aby si vezli svojí.
ned úno 13, 2011 8:17 pm

mike8
Příspěvky: 15
Registrován: sob říj 24, 2009 1:23 am

Příspěvek

pazza: tohle vsechno chapu-pokud vezes zbran jednou,je to oprc,ja bych ji chtel vozit permanentne,tudiz pocitam s permanentni investici (trezor ci tak neco...).Jde mi o to jestli povoleni je permanentni,dlouhodoby (treba na rok ci tak...),nebo jednorazovy.Bavil jsem se o tom s kamosem policajtem a tvrdil mi ze to zas takovej problem neni.Zkracene jeho slova-ceskej zbrojak,pak nekde na okrese zadost o vyvoz do nemec atd. a oni to s ambasadama vykomunikujou,samo nutnost zamykatelnyho prevozniho neceho...
ned úno 20, 2011 11:58 pm

pazza
Příspěvky: 115
Registrován: stř dub 15, 2009 2:12 pm

Příspěvek

Jen takový výńatky, které tě čekají....

Zbrojní průvodní list pro trvalý vývoz, trvalý dovoz nebo tranzit zbraní nebo střeliva se vydává na dobu, po kterou se zbraň, zakázaný doplněk zbraně nebo střelivo bude nacházet na území České republiky
nejdéle však na dobu 3 měsíců

Každý, kdo vyváží a zpětně dováží zbraně kategorie A, B nebo C nebo střelivo do těchto zbraní, je mimo jiné povinen nejméně
5 pracovních dnů před datem jejich předpokládaného vývozu oznámit příslušnému útvaru policie osobní údaje a číslo cestovního dokladu osoby, která přepravu uskuteční,

Každý, kdo vyváží a zpětně dováží zbraně kategorie A, B nebo C nebo střelivo do těchto zbraní, je mimo jiné povinen nejméně
5 pracovních dnů před datem jejich předpokládaného vývozu oznámit příslušnému útvaru policie adresu místa, na které budou zbraně kategorie A, B nebo C nebo střelivo do těchto zbraní dopraveny,

Každý, kdo vyváží a zpětně dováží zbraně kategorie A, B nebo C nebo střelivo do těchto zbraní, je mimo jiné povinen nejméně
5 pracovních dnů před datem jejich předpokládaného vývozu oznámit příslušnému útvaru policie údaje o zbraních kategorie A, B nebo C nebo střelivu do těchto zbraní,

Každý, kdo vyváží a zpětně dováží zbraně kategorie A, B nebo C nebo střelivo do těchto zbraní, je mimo jiné povinen nejméně
5 pracovních dnů před datem jejich předpokládaného vývozu oznámit příslušnému útvaru policie dopravní prostředek, jakým budou přepravovány.

Každý, kdo vyváží a zpětně dováží zbraně kategorie A, B nebo C nebo střelivo do těchto zbraní, je mimo jiné povinen nejméně
5 pracovních dnů před datem jejich předpokládaného vývozu oznámit příslušnému útvaru policie datum předpokládaného vývozu a zpětného dovozu zbraní nebo střeliva

Každý, kdo vyváží a zpětně dováží zbraně kategorie A, B nebo C nebo střelivo do těchto zbraní je mimo jiné povinen nejméně
5 pracovních dnů před datem jejich předpokládaného vývozu oznámit příslušnému útvaru policie hraniční přechod, přes který se vývoz nebo zpětný dovoz uskuteční
úte úno 22, 2011 4:09 pm

dafik105
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 26, 2012 10:46 am
Bydliště: Vlašim

Příspěvek

mě před měsícem stavěly bagouni na křížení A6 a A93, měl sem vyhazovák s čepelí 10,7cm, sebrali mi ho, zaplatil sem 50Eur a vysvětlili mi, že čepel může být max 9,5cm
ned úno 26, 2012 2:28 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Zdravím.
No,mám ted v tahači kuchynák asi 15cm čepel,ale asi ho nechám doma a budu chleba trhat rukama.... :D U těch plochejch německejch hlav člověk nikdy neví... :D Jinak mi to připomíná jak řikala ta naše spisovatelka,která emigrovala a jako první ženská v historii jezdila v NewYorku taxíkem.Že přes počet vražd taxikářů,nesmí mít taxikář žádnou zbraň pod velkou pokutou a ztrátou licence.Ale místo nože může mít třeba do špičky zbroušenej velkej šroubovák,páč to není ze zákona zbraň,ale vercajk!!! :D :D :D
TTN
sob bře 03, 2012 4:02 pm

Thor841
Příspěvky: 15
Registrován: čtv srp 02, 2012 7:22 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Ahoj, jen mě tak napadlo, jdu tedy jezdit od Září, ale to dělají benda jako šťáru po autě že nachází nože atd......? Já mám plyn. pistoli a měl jsem v plánu ji vozit a v případě nouze i použít. I když doufám, že k tomu nikdy nedojde :-).
pát srp 03, 2012 7:55 pm

GothicAngel.cz
Příspěvky: 203
Registrován: pon pro 13, 2010 9:58 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

plyn. pistoli nech rači doma vem kus kabelu co jde do země cca 50cm to kdyš veme tak to svou práci udělá a ještě je to bordel v autě :D pokud u sebe budeš mít jakoukoly zbraň a přeženeš to budeš to mít horší takhle v afektu vemeš co máš po ruce a je to v niším odstavci § pak je to znát z vlastní skušenosti tyč na uzamikání volantu udělá velké zle a nedokážou ti přípravu















,
pát srp 03, 2012 9:51 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti