Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
trolech
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 31, 2010 6:16 pm
Bydliště: beroun

zákaz řízení v němecu

Příspěvek

Nemáte někdo zkušenost se zákazem řízení do Německa???Dostala jsem v únoru pokutu a zákaz řízení po dobu 1 měsíce po Německu,naše úřady neví co s tím,jestli odevzdat řidičák nebo ne,poradí někdo???
pon kvě 31, 2010 7:11 pm

scholaczech
Příspěvky: 9
Registrován: ned bře 14, 2010 6:34 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

U nás měl jeden kolega to samé, jenže se to dozvědel až když jel druhou jízdu do barcelony. Na hranicích ho chytli a musel sem tam dojet a přes německo řídit já, pak sem mu to dal. No a když sme se vraceli, tak před německem sem si sedl za volant a přes německo kočírovat až zase na čáru. Řidíčák ti zůstane ale přes D to nezkoušej, asi to bude pěkně mastný.
pon kvě 31, 2010 7:34 pm

tirak1
Příspěvky: 56
Registrován: čtv kvě 07, 2009 5:16 pm
Bydliště: Praha

Postup při zákazu řízení v SRN

Příspěvek

Ahoj, nevím, jestli to už máš s tím zákazem nějak vyřešené, ale měl jsem ho také, takže info i pro další "hříšníky" :

V případě, že dostanete zákaz řízení v SRN, je třeba buď osobně, nebo poštou (nejlépe doporučeně) doručit řidičský průkaz na adresu, která je uvedena v rozhodnutí o zákazu řízení. Cca do týdne se mi řidičák vrátil, byla na něm "nálepka", kde bylo napsáno, že nesmím řídit v SRN od - do a byl tam uveden datum konce zákazu, včetně hodiny. To samé jsem dostal i v písemném vyhotevení společně s řidičákem.
Takže zákaz platí od doby doručení rozhodnutí ale fakticky se počítá až od doby doručení řidičáku na příslušný úřad v SRN. Od té doby se teprve počítá délka zákazu. Jinak řečeno, zákaz tam máš už teď a teprve od doručení řidičáku do SRN ti začne běžet ten měsíc.

Snad to tak stačí.
úte črc 06, 2010 10:20 pm

Hroch.R420

Příspěvek

A jeden muj kolega si po uplynuti trestu musel zazadat aby mu dali do zaznamu ze trest uz ma za sebou,nas chytli v Nemecku a on mel ten zakaz nekdy 5 let zpatky uz splnenej ale nezazadal si o vymazani tak nesmel taky po nemecku ridit.
čtv črc 08, 2010 9:22 pm

tirak1
Příspěvky: 56
Registrován: čtv kvě 07, 2009 5:16 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Já jsem o nic žádat nemusel, skončilo to automaticky uplynutím doby uvedené v rozhodnutí. Poté bylo už několik kontrol od policie i BAG a občas jsem zaslechl, jak při "lustraci" mluví o bývalém zákazu. Možná předtím platila jiná pravidla, já si tuto "zkušenost" pořídil před cca 2 roky.
pát črc 09, 2010 2:18 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů