Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
op-pacey
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 21, 2009 1:27 am
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

První cesta do Německa - RADY A TIPY

Příspěvek

Konečně jsem se dostal k práci profiřidiče a za nedlouho mě čeká vůbec první jízda kamionem, a vůbec první cesta do Německa :roll:
Uvítal bych tipy a rady na co si dát pozor, a na co si dát obrovský pozor, abych předešel zbytečným problémům.
ned črc 25, 2010 1:25 pm

Demolition Man
fandík
Příspěvky: 1067
Registrován: pát led 09, 2009 4:22 pm
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek

Takže drž se těchto bodů a budeš ok:

1.Dodržuj 561
2.policajtům říkej gutten tag a usmívej se
3.doklady měj poblíž
4. jak nemáš u sebe dost peněz,tak na záchod jsi pouze na parkovišti
5.jezdi výhradně po dálnici
Pánbůh! Doprovázej mě na cestách a já ti budu vdečný.
ned črc 25, 2010 3:30 pm

Demolition Man
fandík
Příspěvky: 1067
Registrován: pát led 09, 2009 4:22 pm
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek

Takže drž se těchto bodů a budeš ok:

1.Dodržuj 561
2.policajtům říkej gutten tag a usmívej se
3.doklady měj poblíž
4. jak nemáš u sebe dost peněz,tak na záchod jsi pouze na parkovišti
5.jezdi výhradně po dálnici
Pánbůh! Doprovázej mě na cestách a já ti budu vdečný.
ned črc 25, 2010 3:30 pm

mili

Příspěvek

A kurtuj náklad....
ned črc 25, 2010 3:38 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Fandík si z tebe trošku dělá srandu a to hned dvakrát, Mili má sice pravdu, ale to nestačí... Je toho moc a je to rozebrané v ostatních tématech vlákna o Německu, tak se jimi prokousej - hlavně to o pravidlech a o mýtě. Moje osobní zkušenost je taková, že kdo má za sebou praxi v CZ, bude se v D cítit jako v ráji dobře značených cest a příjezdů k firmám, dobrých povrchů silnic a dostatku parkovacích možností (když to nejde na parkovištích na dálnici, jde to skoro v každé průmyslové zóně) a dalších vymožeností spořádané země. :D
ned srp 01, 2010 11:43 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

Irys: mno jo, ale pak ty navraty do Cech :roll: :lol:
pon srp 02, 2010 12:00 am

Uživatelský avatar
op-pacey
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 21, 2009 1:27 am
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Je mi jasné, že všude v různých tématech bude něco napsané, ale chtěl jsem udělat souhrn těch nejpodstatnějších informací, ať je to pěkně po kupě.
Ať už pro ty co se chystají na první jízdu do Německa, nebo, tak jako já, na první jízdu vůbec. Nicméně se to stejně minulo účinkem :mad:
Ale díky za těch několik málo tipů....
pon srp 02, 2010 12:18 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Jak píše Irys, je to v různých tématech a souhrn ti nikdo dělat nebude. Až si je všechna pročteš, tak ten souhrn můžeš udělat sám a přidat k němu už i vlastní zkušenost.
ned srp 08, 2010 8:14 am

Rebel trucker
Příspěvky: 33
Registrován: ned led 23, 2011 11:52 am
Bydliště: doma

Příspěvek

Čau kolegové mám trošku průser měl jsem takovej drobnej štouchanec v Německu musel jsem složit kauci 100Eur a zajimalo by mě co se ted' bude dít??? Dost mě to sere díval jsem se za sebe nikde nikdo tak jsem si couvl asi 1 metr a trochu jsem sedřel barvu na Tranzitovi mám z toho docela strach :(
Žij každou vteřinu jako bys měl prdel v plamenech...!
pát úno 18, 2011 6:17 pm

Thor841
Příspěvky: 15
Registrován: čtv srp 02, 2012 7:22 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Ahoj všem,

jak třeba bych měl být vybaven Němčinou? Stačí umět nějaké fráze jako např. složit, vyložit, atd......? A jak se např. komunikuje s policií?
sob srp 04, 2012 10:36 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

osobně si myslím, že základní slovíčka by měli být samozřejmostí, pokud někdo neumí plynule řeč ( něm nebo angl.)...nevidím v tom problém :wink: ale hláška typu: helenzí kuken...tu ná problem asi není to pravý.... :D :D základ je chovat se jako člověk, a ne jako kromaňonec, co se tam nějak vyskytnul...smradlavej upocenej ,a ještě arogantní, co že si dovolujou ty fašisti a pod, po něm chtít :roll: každá země má určitá svoje specifika , způsob jednání a chování..pokud to někdo neumí odhadnout nebo se přizpůsobit...je to první krůček k nějakému zbytečnému problému .....
např. bych jmenoval konkrétně hygienu ...bez toho abych tu někoho nazýval prasetem, ale moje zkušenosti (i s CZ "truckery") jsou někdy k poblítí a to doslova ....skoro na každý pumpě jsou sprchy ..vo co gou??? že stojí 2,50??? nebo 3,50 ečka ??? to je problem? pokud pro někoho ano a radši si dá pivo tak je to dement...osobně si dám sprchu a pak pivo v klidu----zvláště ve Francii ..na okýnkách v mnoha jazycích "hygienické požadavky" proč asi :?: :roll: je jasná, že zvlášť ted v létě v práci nikdo moc nevoní páč je zpocenej jako dveře vod chlíva , ale na druhou stranu je dost možností to napravit a pokud už někdo někam špinavej přijede a první jeho slova jsou honem honem ja musím hned zase pryč a pod. místo toho "prosím Vás nebyla by možná sprcha?" tak je hned vidět jinej přístup....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob srp 04, 2012 2:01 pm

Thor841
Příspěvky: 15
Registrován: čtv srp 02, 2012 7:22 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Tak řekl bych že je to docela logické, dělal jsem 3 roky na Schenkeru jako "vrátný", v osmnácti :-D a jak píšeš, jsou řidiči a řidiči. Ale je fakt, že většina byla fajn, dobří chlapi. Škoda že už na ty kamioňáky nemám kontakty, kluci s OSNADA atd...... Zase na druhou stranu pamatuju, že když přijel nějaký polák, tak vždy něco zmizelo. Ať už držák na mýdlo, a nebo toaleťák :-D.
pon srp 06, 2012 9:40 am

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů