Mýtné v Německu, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátor: cuisine

Odpovědět
hanher
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 01, 2010 9:50 am
Bydliště: Moravská Třebová

Německý doklad o uhrazení pokuty.

Příspěvek

Zdravím,
včera jsem měl v německu na dálnici problém s autem, a zrovna kolem jeli policajti, kteří samozřejmě zastavily.
Už jen za to, že jsem tam nedobrovolně zastavil, po mě chtěli 200 euro.
Když jsem jim ve vší slušnosti řekl, že eura u sebe nemám, že mám pouze 600 ,- Kč v Kč (ve skutečnosti jsem měl víc, ale proč bych to přiznával), spokojil se s nimi, a napsal mi tento doklad.
Není na něm razítko, prostě nic, a mě připadá jako obyčejný příjmový doklad, který koupím v každém papírnictví.
Jsem rád, že jsem dostal jen takový malý flastr, ale zajímalo by mě, jestli někdo nemáte osobní zkušenost, jestli je to ofiko doklad, nebo jestli skončily v kapse toho ubohého, asi jinak chudého policisty :-D

Obrázek
ned led 09, 2011 2:42 pm

Tinky_linky
Příspěvky: 186
Registrován: pát lis 19, 2010 5:19 pm
Bydliště: CB

Příspěvek

od kdy berou koruny? :roll:
Mercedes Actros 1848
Audi A6 3.0TDi
Suzuki GsxR 1000
ned led 09, 2011 3:30 pm

hanher
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 01, 2010 9:50 am
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek

Ich habe kein Euro, ich habe nur czech kronen.
Stačily mu, vzal si je, taky jsem koukal. . .
ned led 09, 2011 3:46 pm

KUNA
Příspěvky: 117
Registrován: čtv říj 22, 2009 7:30 pm
Bydliště: Hospoda

Příspěvek

Nevim teda jak v tom Německu ale v rajchu když sem neměl éčka, tak mi to přepočítal podle kurzu na český a už sem cáloval.
ned led 09, 2011 4:07 pm

Uživatelský avatar
x.zdenda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2675
Registrován: úte bře 10, 2009 10:33 pm
Bydliště: Plzeň-JIH

Příspěvek

hanher - dal jsi jim adresu svýho trvalýho bydliště?
Jestli ano, tak tyhle CZ peníze si vzali jako kauci a důkaz a doplatek v Eurech ti přijde poštou až proběhne soud. Jestli to tak je, tak ten kvitung stačí, protože oni maj kopii, kterou předložej soudci a to jim stačí. Podepsal jsi něco? Jestli si jim adresu nedal, tak to maj do kapsy, nebo byli falešný
Obrázek
ned led 09, 2011 5:52 pm

hanher
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 01, 2010 9:50 am
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek

x.zdenda

A víš, že si ani nejsem jistej, jestli jsem jim OP dával ? Myslím ale že ne, že si vzal jen TP od auta.
Nejdřív chtěl 200 e, v čemž byla pokuta, a zajištění odtahu na 300m vzdálené parkoviště.
Když jsem mu řekl, že nemám, tak chtěl najednou jen flastr za stání na dálnici 30e.
Řekl jsem mu, že mám jen CZK, tak ať mu dám tolik, kolik je 30e v přepočtu na český.
Dával jsem mu 800,-, on si ale vzal jen 600,-, a šel psát papír.
To bylo v 7 hodin ráno.

Na výzvu přes CB se neozval nikdo, protože ani nikdo nejezdil, jen samej polák.
Sehnali jsme si teda pomoc z ČR, která ale přijela až v noci, a ještě předtím přijela další hlídka, která chtěla flastr po kolegovi.
Tak nám řekli, že tam počkají, ale ať si poradíme, auto odtáhneme až přijede pomoc na parkoviště, a opravíme si to tam.
Když jsme jim ukázali, že v peněžence máme tak 4e, prosily nás, ať zaplatíme,
Když ale viděli, že z nás nic nedostanou, a že jsme už jednou pokutu zaplatily, tak si mě aspoň vzali k sobě do auta.
Napsal tam něco jako nehodový papír, který ani nechtěl podepsat, a šel jsem do auta.
Hned nato projížděl kolem odtah, který zastavil, a šel k nám.
Hned přiběhl ten policajt, a něco si s ním domlouval.
Po chvíli přišel ten řidič odtahovky, a vytahoval tyč.
Když jsem mu řekl, že mu nemám jak zaplatit, tak řekl, že to není problém, že to hradí policie, a odtáhl nás.
Hlavní pro nás bylo, že jsme stáli na parkovišti, a měli jsme od nich už klid...
pon led 10, 2011 12:42 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

hanher

Příspěvek

Možná to nenapíšu úplně přesně, ale v D i jiných zemích EU jsi povinný zavolat odtah vždy, když způsobíš překážku na dálnici. Pokud to neprodleně neuděláš, dostaneš pokutu. Podle mě jste dostali pokutu, která vám bude ještě doúčtována, jak psal Zdenda. Chtějí dostat ne místě alespoň něco, protože zaplacením souhlasíš s přestupkem a u soudce to rychleji projde. A za odtah ještě přijde účet taky. Ta odtahovka nejela kolem náhodou, ale policie ji zavolala. Pokud nechtěli tvoje doklady, tak jim stačil dopravce. Toho si zjistí i podle RZ. Oni to zas tak neřeší se šoférem, protože vědí, že jediný kdo může auta udržet v dobrém technickém stavu, nebo zajistit případný odtah je majitel, nikoliv řidič. Řidiči už dnes generální opravy na cestě nedělají. Dokonce ani Turci. Kdybychom měli podobné zákony a profesionální policii jako je BAG, tak by se nám i doma jezdilo v pohodě a bezpečněji..
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pon led 10, 2011 1:48 pm

hanher
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 01, 2010 9:50 am
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek

Šmarjá chlapi, nestrašte :shock:
pon led 10, 2011 8:34 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Ta platba za odtah je na firmu. Jestli nejsi majitel, tak se tě to netýká.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pon led 10, 2011 9:56 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vzkaz pro Sibra od Heleny, která sem nemá přístup :

A klidně k tomu napište, že tam Sibr píše hovadiny,
že mu to vyřizuje Helena.

Upozorni na to, že tam sibr a ev. ostatní dávají mylné odpovědi, že odpovídám pro členy sdružení na základě přímé komunikace s německou policií. Člen to může využít, při takových situacích, jako se Hanherovi stalo. Můžou mě kdykoliv zavolat a hned na místě bych to tlumočila a on by věděl, za co to varovný zaplatil.

---------------------------------------------------------
Odpoved Heleny je na diskuznim foru Sdružení řidičů CZ,
v členské sekci. (přístup po registraci do Sdruzeni řidičů CZ)


PS: Tento příspěvek jsem jen vložil do této sekce, případnou komunikaci můžete vést na :
http://board.proridice.eu
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
úte led 11, 2011 6:10 pm

Tom1
Příspěvky: 36
Registrován: čtv pro 30, 2010 1:21 pm
Bydliště: EU

Příspěvek

Takový doklad je k ničemu-sibr má dle mých zkušeností pravdu :wink: ale nechejme se překvapit i v D jsou trotlové :wink:
Heslo vlády:Co můžeš urvat urvi -co ne zkurvi
úte led 11, 2011 6:33 pm

Tom1
Příspěvky: 36
Registrován: čtv pro 30, 2010 1:21 pm
Bydliště: EU

Příspěvek

to hanher
Mám pár podobných účtů -dohodnem se půl na půl :D jinak je to švindl :evil:
Heslo vlády:Co můžeš urvat urvi -co ne zkurvi
úte led 11, 2011 7:08 pm

hanher
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 01, 2010 9:50 am
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek

Bohousek1

Díky za přeposlání zprávy, ale tím pádem v tom mám teď guláš - co je pravda, a co ne. . .
Německy mluvím tak průměrně, právě v tomto případě jsem chtěl zvednout telefon, a zavolat někomu zkušenějšímu z mého okruhu přátel.
Policista mi to ale asi ze strachu zakázal, a já jsem se s ním o tom nechtěl hádat, a radši jsem mu zaplatil.
úte led 11, 2011 7:32 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

hanher

Příspěvek

Se spoj s tou Helenou, ona je s německýma poldama hodně. Asi ví jak to je.
Já jen vím že židič má povinnost volat odtah, když zůstane na dálnici.
Taky vím že když tam dlouho stojíš, tak odtah zavolají policajti a ještě ti dají pokutu.
Helena ti asi řekne více.
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
úte led 11, 2011 8:27 pm

Uživatelský avatar
x.zdenda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2675
Registrován: úte bře 10, 2009 10:33 pm
Bydliště: Plzeň-JIH

Příspěvek

já jsem jenom napsal svojí zkušenost, prostě, většinou když jsem dal občanku a opsali si mojí adresu trvalého bydliště, tak to mělo svůj důvod a většinou mi ještě přišel dopis - buď doplatek a nebo vyrozumění že dobrý, že projednáno a víc platit nebudu. Když po mě OP nechtěli, nic nedorazilo - logické.
Jestli chtěli jen techničák, tak buď v klidu, připadný doplatky přijdou na firmu, pokud nemáš auto na sebe teda. Toď vše, píšu jen svou zkušenost.
Obrázek
pát led 14, 2011 6:36 pm

Odpovědět

Zpět na „Německo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů