Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

no spíš sem zvědavej, kdy mi ta kokodák ujede ...zvyk sem si zastavit votočit-vyndat klíček a vylezt ..... :think: :think: :think: :think: :lol: :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon dub 13, 2020 7:28 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

No musím se zoptat, jak kontrolujeme olej, já měl za to, že to má R někde v menu. Ale zatím se nedolívalo za 250tkm.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
pon dub 13, 2020 7:31 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Martin,je třeba zatáhnou tu páku dolů no :D
pon dub 13, 2020 7:45 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Dej si zavčas klín za kabinu :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon dub 13, 2020 8:09 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Když neví že to má páku tak klín určitě nenajde :D
pon dub 13, 2020 8:21 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

No jo leda dámskej :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon dub 13, 2020 8:39 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

jose rabano... :think: :wall: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: myslíš to hejble jak to zasyčí ?????? a ja myslel , že sem to rozbil , když sem za to zatáh :mrgreen: :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon dub 13, 2020 9:20 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Nech to mám neviem aké cidla na secko, chcem mat možnosť to skontrolovať po staru, nejaké cidla seriem, až sa rozsvieti, tak už bude neskoro. A pokial je problem natiahnuť o pol metra viac trúbky a lanka na mierku oleja, tak dovi a dopo👎🏻Pride my to nepochopiteľne , preklápať kabinu 🙈🙈 to je jak na Kamaze🙃
Ráno 6.10 som to natocil, a teplý (skôr taký vlažný) vzduch na nohy začal fúkať o 6.58 a to som mal zvýšené tocky na 1200. Volvo by už za tu dobu horelo, tu som sedel hodinu v bunde a Čapke. Zima je v tom aute, a pri otvorení okna za jazdy je pruvan že má ide vyfúknuť 👎🏻
Hľadám na tom pozitíva, ale zatiaľ som nič nenašiel 👎🏻🤷🏻‍♂️
Nech to sú baterky, motor, okna, perovanie, miesto v kabine, Volvo vedie, to nech sa na mna nikto nehnevá 🤷🏻‍♂️ Slipka je fakt sklamanie 👎🏻👎🏻👎🏻

Edit: jedno som našiel, ručná brzda normálna versus elektrická vo Volve , tam má Volvo veľké mínus 😑
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte dub 14, 2020 8:41 am

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Zajímavé že kolega wckr píše úplně opačný názor.kde je pravda netuším.volvo bylo vždy takové jakoby bytelné nebo jak to říct proti scanii.rikal jsem šéfovy ať mi ji pak kupí,jen mi zaťukala na čelo tak nevím jak to myslel.byla doba jak tady bylo dvacet scanni na firmě a dvacet fh,dnes tu není slípka žádná.meli dne snad všechny modely,420,440,450,470,500.
úte dub 14, 2020 9:22 am

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

O oleji se dal bavit nebudu. Za jak dlouho to topí na volnobeh ti asi ani neřeknu. Nikdy sem to nepotřeboval. Iveco ti na volnobeh netopi vůbec.
Píšeš ty negativa a napíšeš tam baterky a ze volvo ví.... no nebudu se rozepisovat o baterkách a Volvu, je tu toho dost. Já s nima na scanii problém nemam. Nikdo na firmě. Když otevřou okno za jízdy tak snad táhne do každého auta ne?
To co si vyjmenoval tak u mě vede scanie. A to nemam S ve full.
Dam ti radu, řekni šéfovi ze to nechceš a dostaneš jiný. U nás to tak funguje, aby lidi furt nepicovali. Je na výběr ze tři značek, teď ze 4.....
úte dub 14, 2020 9:51 am

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Ani ja nerozumiem tomu- že na voľnobeh to netopí. Ani MAN netopí na voľnobeh. Na voľnobeh topím
bufíkom. Ale keby niekto mal pokazeného bufíka a potreboval cez noc kúriť na voľnobeh, tak treba zapnúť vnútorný obeh vzduchu. Vtedy MAN kúri a to dokonca dosť silno. Ja som to nevedel a to som už dlho jazdil na MANoch, lebo vnútorný obeh vzduchu nikdy nepoužívam.

Ešte k tomu meraču oleja. Skoro všetky nákladné autá už majú len elektronický merač oleja. Šoféri si na to zvykli a olej nekontrolujú. U nás boli Scanie a tie čidlo na olej nemali. Šoféri olej nekontrolovali a nedolievali, lebo im žiadne čidlo nikdy málo oleja nehlásilo. Viac krát som zobral Scaniu po inom šoférovi s olejom, ktorého bolo málo, pod spodnou ryskou. A raz som v Nemecku prevzal Scaniu, kde ryska olej vôbec neukazovala, tak ho bolo málo. To meracie lanko bolo celkom čisté, bez oleja.

A ešte k oleju. Pri kontrole a nalievaniu oleja do motora je u nás, na viacerých autách na olejovom viečku vidieť, že v oleji je, alebo bola voda. Nie je to tým, že by niekde niečo netesnilo. Je to tým, že sa šofér pomýli a vodu do ostrekovača naleje do motora.

Pre mna je najlepšia na meranie stará klasika, namiesto čidla len tyčka s ryskou. Teraz sa my na Mercedese stalo, že auto my týždeň stále hlásilo doplniť tri litre oleja. Doplnil som ich a auto začalo hlásiť vysoký stav oleja.
Naposledy upravil(a) sof dne úte dub 14, 2020 3:04 pm, celkem upraveno 1 x.
úte dub 14, 2020 10:48 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Na vlastní oči sem vidě, jak mi do motoru lili tak půl litru zelený světlý tekutiny, proč už nevím, ale na víčku pak byla taková pěna světle zelená :wink: Možná někdo ví..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
úte dub 14, 2020 11:40 am

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Na vicku od oleje mám taky pozůstatek něčeho bílého, všiml jsem si toho před týdnem když jsem olej dolival.
Při predavce mi bylo řečeno ve scanii ze kabinu sklapet nemáme ze nám stačí ta elektrická, taky co pod tou kabinou chcete dneska opravovat ze....

Aktuální stav, minuly týden jsem dolil 6l


Obrázek
úte dub 14, 2020 12:28 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Man netopí na volnoběh bo o není auto, Scania stará topila,v nové jsem neseděl.volva všechny topí na volnoběh,odmodelu F.pripada mi úplná hovadiny aby auto netopilo na volnoběh,nedomyslene úplně
úte dub 14, 2020 2:23 pm

Marty
Příspěvky: 59
Registrován: úte dub 22, 2008 9:41 pm

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Nějak se to zvrhlo do témat jiných značek,jen doplním že na R730 mám měrku přístupnou bez zvedání kabiny...pod levým rohovým plastem u nalevaciho hrdla,v manuálu ale píšou že rozhodující je údaj o hladině na počítači, měrka je jen kontrolní..je fakt že oba neukazují úplně to samé,jinak na volnoběh mi to normálně topí
úte dub 14, 2020 3:18 pm

Odpovědět

Zpět na „VOLVO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů