Mýtné ve Španělsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Mallorca

Příspěvek

Kdybyste snad někdy dostali náklad na Mallorku, může se vám hodit pár mých zkušeností. Obecně vzato se jedná o destinaci „pro znalce“, všechno včetně příjezdu do přístavů je značeno špatně nebo vůbec.
V Barceloně se sjede do přístavu z okruhu Ronda Litoral exit 21 – pozor, na tomto okruhu je omezení 12 metrů a 20 tun, do toho já se vejdu, takže přesný příjezd pro větší auta vám neporadím. Držet se směru na terminály A – D. Možnost parkování při čekání – placené parkoviště označené zelenou šipkou (2 E za hodinu – cenu spočítají přesně na centy a na minuty), nebo na molu u terminálu C označené červenou šipkou - zdarma. Z Barcelony tam jezdí společnosti Balearia a Accione, já jsem jela tou první – ta jezdí od terminálu C. Lístky na loď se dají pořídit na základě rezervace v budovách označených černým kroužkem – kanceláře Balearie. Tato společnost neřadí auta do očíslovaných lajn, jak jsme zvyklí odjinud, panuje tam celkem chaos. Je třeba si stoupnout opravdu na to parkoviště před terminálem C, odtud pak personál diriguje nalodění.
Obrázek
Plavba trvá asi 8 hodin, přesto dostanete lístky jen na jedno jídlo a dva nealko nápoje. Volně dostupné nápoje nebo kafe tam nejsou. Nenechávejte jídlo na konec plavby, výdej funguje jen na začátku. Znalci si naloží plný tác co unesou, protože co máte na tácu, počítá se za jedno jídlo a jeden nápoj, i když máte třeba 2 plechovky. S kvalitou jídla jsme byli velmi spokojeni, jen výběr je velmi malý. V sezóně, když je loď narvaná, hrozí, že vás sestěhujou čtyři na kajutu, aniž byste dostali finanční kompenzaci jako např. u Scandlines.

V Palmě po vylodění je hned na molu možnost parkování na dotočení pauzy. Označeno červenou šipkou, výjezd a nájezd na loď označen zeleně.
Obrázek
Při návratu je třeba zajet pro lístky nejdřív ke kancelářím Balearie v černém kroužku, parkoviště označené žlutou šipkou. Je tam neskutečné motání, špatně značeno, doporučuju prohlédnout detailně na Googlu. Pak teprve najet do přístavu, organizace nalodění opět chaotická.

Zdůrazňuji, že uvedené zkušenosti se týkají společnosti Balearia, jak to chodí u Accione, nevím.
stř srp 18, 2010 12:35 am

Uživatelský avatar
x.zdenda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2675
Registrován: úte bře 10, 2009 10:33 pm
Bydliště: Plzeň-JIH

Příspěvek

Doplním info od Irys fotkami lodí pro představu.
Byl jsem na dovolené na Ibize a tam jezděj taky, jednou za den.
Do přístavu Ibiza - španělsky EIVISSA jezděj ty větší

Obrázek
Obrázek
Obrázek

a do přístavu Sant Antonio ty menší - taky jednou za den

Obrázek
Obrázek
Obrázek
ned zář 05, 2010 9:36 pm

RenMag
Příspěvky: 46
Registrován: pát úno 21, 2014 6:47 pm
Bydliště: Holešov

Mallorca

Příspěvek

Moc ti dík za cenné rady. Za čtrnáct dní jedu na Mallorcu sestavou tahač, návěs. Táhnu tam speciální obytný návěs s uložením na dvě závodní auta, který tam budu nechávat a tahačem zpět domů. Nikam nespěchám tak snad to vše vyjde v pořádku.
stř říj 22, 2014 10:18 pm

RenMag
Příspěvky: 46
Registrován: pát úno 21, 2014 6:47 pm
Bydliště: Holešov

Mallorca

Příspěvek

Ještě dotaz. Kolik tě stál trajekt tam i zpět. Zřejmě máš něco menšího než tahač + návěs.
stř říj 22, 2014 10:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Španělsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host