Mýtné v Rakousku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Odpovědět
stoupa1980
Příspěvky: 27
Registrován: čtv bře 10, 2011 8:28 pm
Bydliště: Písečné

2nezaplacené brány v rakousku

Příspěvek

Ahoj všem. Stalo se mi při cestě do CHorvatska že mi nepípli dvě poslední brány. Na hranicích A/SLOV již kontaktní místo asfing nemá takže jsem nemohl doplatit brány. Samozřejmě jsem se do 5hod nazpět nevracel takže je namám zaplacené. Jde v tuto chvíli něco dělat abych nebyl pokutován?Nejde brány zaplatit dodatečně?Mýtnou krabičku mám dobíjecí.jinak mýtná krabička je umístněna na správném místě a mám ji stále nabytou na cca 200euro.
pát zář 13, 2013 10:34 pm

mtc

Příspěvek

Doplatíš jak pojedeš příště,ale musíš si nechat vytisknout lístek že to máš doplacený.Já jsem měl takhle nezaplacených 8 bran a nic z toho nebylo
pát zář 13, 2013 11:21 pm

stoupa1980
Příspěvky: 27
Registrován: čtv bře 10, 2011 8:28 pm
Bydliště: Písečné

Příspěvek

volal jsem na Asfing a tam mi řekl(česky mluvící operátor) že jejich systém to musí zpracovat a pak při dalším dobíjení krabičky se mi zaplatí mýtné brány které jsem neměl zaplacený. Nevíte jak dlouho to trvá(mám na mysli než to zpracuje systém)?
sob zář 14, 2013 8:37 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

v A podle jejich pravidel mužeš jet 5 hod nebo 80 km s vybitou krabicí .... každopádně si to ohlídej až pojedeš příště když si to neudělal hned !!!! a po obsluze chtěj aby jsi měl ty brány doplacený..... jinak problemy z tohodle naštěstí rakušíci nedělají, ale je třeba to hlídat...
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob zář 14, 2013 11:50 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

já to měl taky jednou,a při dobíjení automaticky to všechno naskáče obsluze a pak to máš i na účtu.já myslím že ten čas moc dlouhý nebude
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob zář 14, 2013 6:13 pm

trucker rob
Příspěvky: 306
Registrován: čtv čer 23, 2011 9:53 am
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Stalo se mi to asi 3 týdny zpět.Zapípalo mi to nějak mockrát v kabině a hned na prvním sjezdu jsem sjel,našel pumpu,kde byl sice jenom automat a hned jsem tam narval ten krám.Nahlásilo mi to kolik dlužím,tak jsem tam vrazil 100 eček.Automat mi krabici nabil a hned ten renonc vyrovnal.Zadal jsem žádost o výtisk dvakrát,aby jsem měl výtisk pro firmu i pro případnou kontrolu a mazal zpátky na dálnici.
Jinak,když tam pojedeš příště,tak před vjezdem do Rakouska zastav na nějaké pumpě značené GO Box a nech to zkontrolovat a dorovnat.Nebo na hranici,když už nic nenajdeš.Za to Ti tam hlavu nikdo neutrhne.
řidičem se nestaneš,tím se musíš narodit
Scania R 420 Topline r.v.2011 minulost
Volvo FH 420 r.v.2015
sob zář 14, 2013 6:43 pm

stoupa1980
Příspěvky: 27
Registrován: čtv bře 10, 2011 8:28 pm
Bydliště: Písečné

Příspěvek

jo díky všem za odpověď. dneska vyrážím do CH beztak přes Lustenau - Au tak před tunelem tam nakopu 75 euro (to mě šéf už asi zaškrtí protože tam budu mít už asi 300euro) a jezdíme z 99% jen úsek Bregenz a sjezd Lustenau tak to budu mít tak na 5let.
pon zář 16, 2013 8:54 am

trucker rob
Příspěvky: 306
Registrován: čtv čer 23, 2011 9:53 am
Bydliště: Ostrava

stoupa1980

Příspěvek

Před tunelem zastav na parkovišti na hranici,vezmi krabičku,běž do šopu a nech si ji zkontrolovat.Obsluze řekni,který úsek Ti to pípalo a neodečetlo (plus datum renonce).Dobíjet dle mého nemusíš.Obsluha Ti řekne kolik máš kredit a nech si vyjet lístek od transakce pro případnou kontrolu,že jsi měl snahu to řešit.
řidičem se nestaneš,tím se musíš narodit
Scania R 420 Topline r.v.2011 minulost
Volvo FH 420 r.v.2015
pon zář 16, 2013 9:20 am

Dawe.007
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 16, 2011 9:35 am
Bydliště: Popice

Příspěvek

zdravim potreboval bych poradit .ohledne rakouskeho myta.v useku lin...z amsteten se mi zda ze mi nepipla 2x krabicka.u peltnu jsem to chtel zjistit na pumpe a pripadne to doplatot jenze tam byl jen automat a tam jsem to nezjistil da se stim jeste neco delat toto vse se stalo vcera jinak myto mame na fakturu tzv post pay.
stř led 28, 2015 9:54 pm

Odpovědět

Zpět na „Rakousko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů