Mýtné v Rakousku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Odpovědět
Pista
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 08, 2009 4:23 pm
Bydliště: Praha

Mýtné v Rakousku

Příspěvek

Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat jak dlouho zůstává nabitý GO-BOX než propadne nabitá částka. V pátek jsem se vrátil z Rakouska a teď tam možná půl roku nepojedu. Zůstane to nabito, a jak dlouho? I třeba i rok? Předem dík Pišta
pon úno 09, 2009 9:57 pm

Pelé
Příspěvky: 210
Registrován: pon pro 29, 2008 10:14 pm

Příspěvek

Životnost GO BOXu je zhruba 2,5 roku. V zařízení je baterie, která je zatavená a nedá se vyměnit. zákazníci obdrží dopis od společnosti ASFINAG, kde budou s předstihem upozorněni na nutnost výměny . Při vjezdu do A doporučuji zajet na nejbližší pumpu a nechat zkontrolovat krabičku, nic to nestojí.

www.go-maut.at je to tam i v češtině.
stř bře 04, 2009 7:36 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Pista, tys myslel jestli tam zůstanou prachy, ne? Zůstanou tam třeba klidně ten rok, odečítají se pouze projížděním mýtnými branami v Rakousku. A v případě, že bys tam jezdil častěji a chtěli byste si zřídit placení fakturou (post-pay), zbylou částku z toho předplacení ti započítají, takže o nic nepřijete. Jinak peníze ubývají podle toho, jak moc jezdíš po placených cestách, kolik máš náprav a myslím i podle emisní třídy, takže to se nedá obecně říct, jak dlouho ti tam předplatné vydrží.
sob bře 07, 2009 4:36 pm

Pista
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 08, 2009 4:23 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ano ,chtěl jsem vědět jestli o ty prachy nepřijdu,když tam jezdím málo. Někdo mi říkal,že když to nepoužiju třeba rok,tak bych mohl o ty prachy přijít. To je asi blbost,né? Tak se Vás raději zeptám. Díky za odpovědi. Pišta
pon bře 09, 2009 9:24 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

přijdeš mám dojem že to bylo když tam pul roku nejedeš tak to propadá, ale možná to se zdražením prodloužili nebo zrušili...
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon bře 09, 2009 9:29 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

A náhodou nevíte někdo kde je třeba na netu mapa zpoplatněných úseků v rajchu? Nějak nic nemůžu najít...
úte bře 10, 2009 4:51 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

http://www.go-maut.at/go/Article.asp?ID=285&Navi=3
v tý šedý tabulce píšou o době platnosti...
úte bře 10, 2009 5:24 pm

Uživatelský avatar
homer
Příspěvky: 1100
Registrován: ned zář 21, 2008 10:15 am
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

kde se dá koupit když pojedu Dvořištěm go-box? na čáře asi ne co? jestli jenom ve freistadtu, tak jaká je tam otevírací doba a kolik placu? už dlouho jsem tama nejel a hlava děravá... :mad:
úte kvě 19, 2009 1:39 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Nedávno jsem četl, že kredit v Go boxu propadá po dvou letech. Když ale pojedu do A a nabiju ho na 75€, tak se mi údajně přičte i ten bývalý kredit. Jezdil jsem dost často Slovinsko a tak jsem tam měl minimálně za 120 éček. A teď někdy pravděpodobně uběhla doba, kdy už jsem tam 2 roky nepáchnul. Taky jsem slyšel, že snad Go boxy dělaj i na pumpě na Hatích. Víte o tom někdo něco? :?:
čtv pro 10, 2009 11:59 pm

čuchtáček
Příspěvky: 80
Registrován: ned led 03, 2010 3:03 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Zeptam se- kdyz sem nebyl 2roky v rakousku a ted sem skousel prepinat rakouskou krabičku a nesviti- znamena to ze odešla ta baterka a musim to nejak vymenit a nebo jak rpejedu branou tak se to nejak ozivi? a nemuzu nikde na netu najit pumpy kde ty krabicky ozivuji a dobijeji
nesmím nic rect, jen to že piju a jim
sob úno 20, 2010 5:30 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

záleží kudy pojedeš , jestli německem tak je maj už na německejch pumpách nebo na hranici ti jí vymění přepíšou zůstatek a hotovo popřípadě dobiješ
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob úno 20, 2010 5:44 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Pravděpodobně musíš krabici vyměnit, některé už zastaraly a na firmu měl přijít dopis, ať si krabici vyměníme zdarma za novou. Tady si najdi vhodné distribuční místo (Vertriebstelle), pokud možno ještě předtím, než najedeš na placenou komunikaci. V ČR není žádné.
http://www.go-maut.at/go/overview_pos.asp?ID=41
Když se ti stane, že už na placenou silnici v Rakousku najedeš, na nejbližší pumpě, která je označená jako GO - Vertriebstelle ti krabici vymění a projeté brány doplatíš (pokud máte systém pre-pay) nebo to přijde fakturou (pokud máte post-pay).
sob úno 20, 2010 5:59 pm

ferda2
Příspěvky: 52
Registrován: pon črc 13, 2009 5:01 am

Příspěvek

homer: GO-BOX zakoupis na vsech benzinkach oznacenych logem GO+si od noveho roku musis k GO-BOXU vyridit emisni licenci
ned úno 21, 2010 12:55 am

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Ferdo - k tomu mám dotaz, na pumpě mi vytiskli při výměně boxu několik papírů, z toho o jednom prohlásili, že ho mám vozit v autě a dali mi na něj i slušivé průhledné pouzdro - to je ono, ta emisní licence? Jestli jo, tak tomu dávám životnost tak 2 měsíce, pak to vybledne... stačila by potom kopie?
ned úno 21, 2010 9:34 am

ferda2
Příspěvky: 52
Registrován: pon črc 13, 2009 5:01 am

Příspěvek

Irys:ano,to je ta euro licence,neboj vydrzi ti do dalsiho nabiti GO-BOXIKU,pak si ji zase udelas novou :lol: :lol:
ned úno 21, 2010 11:37 am

Odpovědět

Zpět na „Rakousko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti