Mýtné v GB, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine, BajlachVT

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

S tím parkováním mimo servisy je to takové na pytel.Sice Tě vyřežou i na placeném když na to příjde,ale když budeš stát mimo tak je ta šance dááááleko větší!V industriálkách já nestojím vůbec a jiných míst moc není... .Podél cest bývají takové ty klasické ''nudle''jako máš třeba v Itálii u dálnice,na noc se tam zůstat dá,ale nic moc pocit.Co vím tak i CSC jezdilo na víkend třeba na Ashford,je tam zvýhodněná sazba za celý víkend...
Když pojedeš na Birmingham tak sjeď na 18. sjezdu z M1 a po A5 dojedeš na NT truckstop Rugbyplatí se tam myslím 15 liber...A stav se na Crisneeurčitě tam bude někdo kdo pojede taky nahoru a poradí Ti co a jak.Hlavně nespi od Bruselu dál,nebo budeš mít přičmoudlé spolujezdce...
sob bře 21, 2009 6:32 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

2 Jelda: my máme v GB přímo zákaz parkovat kdekoliv jinde, než na placených parkovištích, ani před bránou u firmy! Šéf dobře ví, proč - po pár špatných zkušenostech mu není líto peněz za parking.
sob bře 21, 2009 11:28 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

2 fatal netware:

1. Nesetkala jsem se s tím, že by cena truckstopů byla jednotná nějakých 17 liber. Dost se to liší (patrně podle atraktivity místa) a nabízejí často dvě varianty - dražší s jídlem a levnější bez něj (pokud firma šetří).

2. Zdá se, že mi nevěříš truck-stop za 8,5 libry - no není to na dálnici, ale jak celkem jasně píšu - v Yorku. Tato cena je zrovna bez jídla, s jídlem o něco málo vyšší.
sob bře 21, 2009 11:41 pm

Uživatelský avatar
jelda
Příspěvky: 153
Registrován: ned úno 10, 2008 11:46 pm
Bydliště: česká lípa

Příspěvek

Petr.75: Dík za rady. Akorát mi dneska psala Irys, že se musí platit most přes Temži. Tak spíš pojedu tak, že Londýn podjedu spodem a pak se dám na M40 kolem Oxfordu a nahoru. To se mi zdá jako míň komplikovaný. No snad tam nějaký parkoviště taky bude. Úplně nejlepší by bylo, kdybych potkal někoho z carga a jel za ním :D ale to se mi s mím štěstím nestane. A navíc nám tedka zakázali tankovat na Crisnéé, asi ty nahoře záviděj, že mi ten v tý budce dá 10 eur, to nechápu.
ned bře 22, 2009 8:08 am

fatal_netware

Příspěvek

2 Irys:
ad2. Vžádném případě jsem nechtěl ať to vypadá, že Ti nevěřím. Za co se Ti omlouvám. Jen jsem se snažil shodou náhod ten truck stop York najít ( když je to tak výhodné, ať to lépe specifikuji ať tam kluci jezdí ), ale protože jsem to nenašel tak jsem psal, že to bude muset upřesnit někdo jiný. ( zastávám názor, že když jsem něco nenašel a nikdy jsem o tom neslyšel tak to v žádném případě neznamená, že to neexistuje )

ad1. vzhledem k tomu, že v Anglii bydlím ( taky jsem to psal i Pupajzovi ) tak se zastavuji na truck stopech ( service a benzinkách ) převážně jen kvůli naftě, takže všechny cedule nečtu úplně do podrobna. V době kdy jsem psal první příspěvky tak jsem většinou narazil na ceduli kde bylo 2 hodiny zadarmo ( to si myslím, že je na většině ) a zbytek 17 liber za 24 hodin. Někdy jsem omylem zabloudil i na parking kde byly o něco levnější či dražší. Proto se všem omlouvám jestli mé příspěvky jdou pochopit, že je všude cena cca 17 liber za noc. Není někde je to i jiné. Já většinou zastavuji ( teď už to mám vytipované a abych zastavil jinde tak bych k tomu musel mít závažné důvody ) na truck stopech ( service a benzinkách ) od jednoho zřizovatele.

2 Irys OT: Když se ohlídnu za sebe tak mám týden v cyklech. Pondělí dlouhá štreka M4, úterý točím do kola krátkou vzdálenost a víckrát M1, středa kratší štreka M4 stejně jako v pátek jen s tím rozdílem, že v pátek se stahuji po M25 na jih na M23 a pak se vracím do pekárny přes Dartford Tunnel do pekárny. A čtvrtek začínám střed Londýna a pak okraje Londýna s tím, že ve čtvrtek tolik km nenajezdím, ale časově to výjde na stejno. Při tom všem využívám A406, A40 a M25. Prostě vozím chleba po paletách co si zákazník objedná. Někomu jednu někomu 26 ;) Kolegové zase točí jiné zákazníky. Vyjímečně se někdy dostanu i na jejich trasy. Ještě se u nás někdy posílá auto do Manchesteru, ale to jsem rád že jsem ještě nedostal, protože to otočit z Londýna a z pět do 10 hodin řízení se dá, ale nesmí být zácpa. Když je zácpa tak řidič musí přespat v autě na sedadle, proto jsem rád, že to zatím jezdí řidič sesterské pekárny.
Jinak teoreticky je možné, že umíš Anglicky líp než já když používáš zkratku 2 fatal netware. Já sám se nepovažuji za člověka který umí anglicky :D
úte bře 24, 2009 7:52 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Fatalovi:

Příspěvek

K tomu truck-stopu v Yorku: je to téměř na A64 - přesná adresa Murton Way (odbočíš z A64 do Murtonu a je to hned na kraji - areál Aukční centrum (aukce hospodářských zvířat). Přikládám další foto - pod tou věžíčkou s hodinami je budka sekuriťáků.
Obrázek

K té angličtině - to, že píšu "2 fatal netware", nic neznamená - to jsem se naučila na fóru :D . Anglicky se celkem dobře domluvím, ale jinak mi plno nápisů v GB nebylo jasných, taky výrazy z oboru se teprv učím (mým původním oborem je cestovní ruch). A navíc jsem od školy kotel vědomostí zapomněla :mad: .
úte bře 24, 2009 8:40 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro Irys:
Tak to už vím kde je.
Jak jsem tady už dávno psal:

Psal jsem po prosinec 08, 2008 11:37 pm
Další Truckstopy:
http://www.highways.gov.uk/knowledge/13659.aspx
Musí se klepnout na oblast Anglie. Pak se otevře mapa, na které se dá pohybovat a zjišťovat informace.


Na tom odkaze ten truck stop je a je tam spousta dalších.

Jinak přímo ten Truck stop York má postkode: YO19 5GF

Tak Vám přeji dobré zkušenosti.
úte bře 24, 2009 9:01 pm

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

uz se plati nekde i snad 28£ , pry treba south mimms na M25/A1 , docela jinak to je ubohe na M25 ze fatale ? a jak jedu od nas do kentu tak vubec , jedine prochcany hnus na west thurrock pred mostem :(
sob bře 28, 2009 10:59 pm

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

tak jsem vcera checknul service na M40 sjezd ( junction ) 2 na Beaconsfield , je to nove , pumpa Shellka , zatim super stav :) cena parkovani 15£ nevidel jsem nikde cenu s jidlem ... jinak k tem 2h parkovani , to je vsude zadara , jen nekde si to docela hlidaji a hlidac obchazi parkoviste pravidelne ;) tak litejte nizko ... 8)
úte bře 31, 2009 12:01 am

naschval.23
Příspěvky: 30
Registrován: čtv kvě 14, 2009 11:12 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Zdravim truckery a truckerky,

chtěl bych se Vás zeptat ohledně parkování v GB, jestli můžu na truckstopy s dlouhou dodavkou? Jezdim do Anglie tak rok a od té doby co vím,proč mají některé prázdné kamiony přes noc otevřené zadní dveře, tak se mi parkovat mimo servisy moc nechce.

A přidal bych tip pro ty kdo jezdí přes Glasgow, na servisech v Abingtonu sjet z M74 na B7078, cca po 2km je takový hotýlek s hlídaným parkovištěm,WC+sprcha nonstop (netestoval jsem) , 7,5 libry za noc.
čtv kvě 14, 2009 5:17 pm

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

nevim proc bys nemohl , pokud pojmem dlouha dodavka myslis maxika ? no krade se a rezou plachty vsude nejen v anglii :wink:
ned kvě 17, 2009 2:33 pm

Uživatelský avatar
vencaZE
Příspěvky: 188
Registrován: stř črc 25, 2007 12:58 pm
Bydliště: Plzeňský kraj

Příspěvek

Ahoj, trochu OT, ale nechce se mi zakládat nové téma.
Hledám někoho, kdo by čas od času dokázal koupit a dovézt do CZ nějaké náhradní díly na Land Rover. Jsem z Tachovska, na trase Pomezí- Bor. V sobotu můžu dojet osobákem i někam k Rozvadovu. Napsal bych vždy konkrétní číslo ND. Zadarmo to nechci, zaplatil bych nějakou částku za dopravu.. Jednalo by se nejspíš o prodejny Paddock Spares. Co vy na to ? Je mi jasný že motat se s návěsem po městě a hledat prodejnu je blbost, ale adresy bych dodal. Spíš tento dotaz směruji na někoho, kdo Anglii jezdí pravidelně a nějakou takovou prodejnu zná (jezdí okolo). Land Rover je jejich národní kolorit, takže možností by mohlo být požehnaně..
Díky.
Proč by jsme se dřeli,když můžeme spálit trochu nafty.
DEF-DAF____http://www.svobodni.cz
ned črc 19, 2009 9:54 pm

fatal_netware

Příspěvek

Tak jsem se poprvé zastavil na Truckstopu na M25 J26. Jezdívám kolem něj často, když si to zkracuji přes vesnice, abych se vyhl M25.
Obrázek
Je to takový malý truck stop s nezpevněnou parkovací plochou. Dělal jsem tam 45 minut pauzu v době po dešti a vypadalo to tam jak na tankodromu. Osvětlení taky nic moc. Ale mají WC se sprchou. Za noc chtěli 20 bubáků a restaurace neboli bufet vše vynahradil. Velké porce veliký výběr jídel i bez muchomůrek a obsluha ještě lepší. Už jsem chtěl hrát hru pojďte chvíli na moment, šaty tíží jako cent ;)
ned pro 12, 2010 6:07 pm

fatal_netware

Příspěvek

Tady je odkaz na ( asi měsíčník ) TRUCKSTOP, který obsahuje odkazy na spousty truck stopů včetně spousty inzerátů na práci řidiče v UK:
http://www.truckingmag.co.uk/category/truckstop-news/
sob led 01, 2011 7:10 pm

Uživatelský avatar
K.W
Příspěvky: 43
Registrován: čtv led 31, 2008 7:16 am
Bydliště: DĚČÍN

TRUCKSTOP GB

Příspěvek

Dobrej je TRUCKSTOP RUGBY, sjezd 18 z M1 na A428 a pak na A5 stále
podel dálnice M1 směr Rugby.
Další dobrej je TRUCKSTOP POPLAR 2000 kříž M6 a M56 u MANCHESTERU.
úte čer 28, 2011 10:25 pm

Odpovědět

Zpět na „Velká Británie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů