Mýtné v GB, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine, BajlachVT

Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

Příspěvek

Chtěl jsem do Norska už dávno, přes rok na to čekám ale nařídili přijímat řidiče, kteří jsou zaměstnáni jako řidiči busu teď a 10 let předešlé praxe na busu + praxe a současné zaměstnání coby řidik kamionu je jim málo. Uvidím jak dlouho mě nechají se máchat v Praze. I když jsem překvapený, že jsem v Česku našel hodinovou mzdu. (cca 6 liber/h)
Těm fotkám, znáš " civilizovanější " verzi Hayabusy, Suzuki B-king? Stejný motor, stejná síla, rychlost mírně omezena:
http://www.youtube.com/watch?v=Z3XX1Ei3nss
A ještě pár fotek z Londýnského působení. Každý den v 5h ráno start a kolem 13h konec s tím, že zaplacených bylo 8h. Fa Sunlight v Hayes. Práce pro prádelnu, rozvoz ručníků po fitcentrech, hotelích, restauracích a svoz použitých ručníků zpět. Docela makačka na fyzičku ale jde o zvyk. Doporučuji se tam dostat, perfektní transport. Start po M4 do centra a tam začínalo kličkování. Pak dál přes Trafalgar sq., kolem oka, na Canary Wh., a pak podle rozpisu tras:
Obrázek
Obrázek
truck sem truck tam
sob úno 19, 2011 2:25 pm

Baron
Příspěvky: 55
Registrován: čtv led 15, 2009 9:11 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Ahoj. Já teda odbočím a zdavím Anglány. A teď to začne. Mám na vás dotaz. V úterý odlítám do Londýna. To je celkem jedno,ale ve čtvrtek se potřebuji dostat do Liverpoolu a nejlíp,kdyby mě někdo vysadil před ANFIELD ROAD :lol: Děkuji za každý váš typ,radu... Budem dva a nahánět někoho na servisu je asi blbost. Díky.
sob úno 19, 2011 8:11 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro Baron:
Á pán je Sparťan. No to ja znám takovou písničku Spartáá Spartáá :D

Jinak počítám, že začínají ve čtvrtek 18:00 To aby jsi vyjel ráno. Vlakem je to rychlejší, ale dražší a když si koupíš na vlak rovnou zpáteční otevřenou tak je to ve výsledku levnější než dvakrát lístek na vlak. Autobusem je to daleko levnější, ale zase trvá cesta dýl. Tady máš na ukázku dopravu z Londýna:
Obrázek Obrázek Obrázek
http://www.nationalexpress.com/coach/index.cfm
http://www.thetrainline.com/buytickets/?
http://ojp.nationalrail.co.uk/en/s/planjourney/query

Ještě by jsi to teoreticky mohl letět. Jinak promiň tím směrem vůbec nejezdím.

A hlavně BANÍK PI_O BANÍK
sob úno 19, 2011 10:13 pm

Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

Příspěvek

Na Liverpool mám krásné vzpomínky :-) Měl jsem s jednou kočkou rande v Itálii a po noční jsem jel busem z Bristolu na letiště do East Midlands. Usnul jsem v busu, zapomněl přestoupit v Birminghamu a probudil se po šesti hodinách v Liverpoolu :-D
truck sem truck tam
sob úno 19, 2011 10:34 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro stalinrio:
Právě protože je to trošičku jiné, tak jsem chtěl odejít z tohoto vlákna. Anglie je jiná země. Za prvé jezdit jako řidič z povolání nákladním autem či kamionem můžeš až od 21 let, ale z důvodu pojistky tě většinou zaměstnají až od 25 let a budou po tobě chtít praxi někde 1 rok někde dva. Takže to zas není až tak jednoduché. A na druhou stranu, když máš Anglický passport tak můžeš zažádat o podporu jak na studia, tak na kvalifikaci, tak i v případě nezaměstnanosti a následně máš veliký výběr co jako mladý budeš dělat. Přestože se systém státní podpory mění, stále je úplně někde jinde než v ČR. Následně není lehké se pro profesi řidiče rozhodnout, když můžeš začít až v 25 letech. A spousta lidí když už si najde zaměstnání, tak tam jsou třeba až do důchodu. Všichni nejsou takoví, že by chtěli měnit zaměstnání a učit se něčemu novému atd.....
A k tomu že to nechce nikdo dělat bych se taky držel trochu zpátky, protože znám rodilé angličany, kteří začali na vysokozdvižném vozíku a pak při dovršení věku přešli na kamion. Znám taky takové co odešli do Armády a pak šli jezdit na kamion. Ono to fakt není zas tak jednoduché. Sám se nepovažuji za člověka, který ví o Anglii všechno i přestože tady nějaký čtvrtek bydlím.
Proto napsat, že to nikdo nechce dělat, je dost zavádějící. A napsat, že v Anglii jezdí vězni je úplně zcestné. Přesto z Tvého úhlu pohledu, Tvé názory chápu a doufám, že jsem Ti to trošku víc upřesnil jak to v té Anglii vlastně je.
ned úno 20, 2011 11:22 am

stalinrio
Příspěvky: 273
Registrován: pát srp 22, 2008 10:56 am
Bydliště: Žamberk

Příspěvek

jj, díky... Chápu!!! :D
ned úno 20, 2011 11:31 am

Baron
Příspěvky: 55
Registrován: čtv led 15, 2009 9:11 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Pro Fatal: Bahhhhník,co to je? :D SPARTA a tohle je výzva a sen! Díky za každé vaše info.
pon úno 21, 2011 12:12 am

Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

Příspěvek

Sparta se huli ;-) Jedine B A N Í K P * Č O :-))) :clap: :wave:
truck sem truck tam
pon úno 21, 2011 10:05 am

Baron
Příspěvky: 55
Registrován: čtv led 15, 2009 9:11 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Kliiiiiiiiiid. Já řeším dopravu a né kdo je nejlepší..... Samozřejmě Sparta :D Ani mě nenapadlo,že je samej baníkovec v U.K :lol: To dostanu radu,že se vrátím s botama od sněhu :lol:
pon úno 21, 2011 11:29 pm

Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

Příspěvek

Ne v pohodě :-D já jsem ten poslední, co by to žral ale nedalo mi to :valetsesmihy:
truck sem truck tam
pon úno 21, 2011 11:41 pm

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

A to jsem se neozval ja :D apropo ty boty od snehu na severu muzes klidne mit co jsem slysel ve zpravach :D ale asi spis vyse ;) Jen me napadlo ze jsi mohl letet spis bliz l-poolu ale to uz je asi pozde ;)
úte úno 22, 2011 12:29 pm

Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

Příspěvek

Taky jsem si říkal, proč neletět přímo a určitě i levněji než se dopravovat do Liverpoolu z Londýna.
truck sem truck tam
úte úno 22, 2011 3:12 pm

Baron
Příspěvky: 55
Registrován: čtv led 15, 2009 9:11 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Levnější ani neeeee.Z Brna do Londýna se zpáteční za 2000kč. A hlavně to mám jako dovolenou,takže proč vidět jen Liverpool.
stř úno 23, 2011 3:35 am

Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

Příspěvek

Asi už máš letenku koupenou ale pro příště: www.skyscanner.com A pokud chceš nejlevněji letět, tak si nekupuj zpáteční letenky ale hledej samostatné lety. Třeba i u různých společností. Já si dávám na těch stránkách zobrazovat celý měsíc a létám do 30ti liber tam i zpět :-) 2tis. Tě stojí letenka a co doprava v GB z Londýna do Liverpoolu? :-) Jinak samozřejmě přeji příjemnou dovolenou.
truck sem truck tam
stř úno 23, 2011 10:29 am

Baron
Příspěvky: 55
Registrován: čtv led 15, 2009 9:11 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Pro Stock: Všechno víme,ale letenku jsem musel řešit týden před odletem. Proto byla pro mě cena letenky přijatelná :wink: Vyhrál to Wizz Air. Jo a doprava dopadla nejlíp. Kamarád co žije v Londýně si koupil lístek,vzal osobák,my piiiiivo a tradá na fotbal. Noční Liverpool po zápase byl vostrej. Zavřeli jsme s kámošama dvě hospody a ve tři ráno jsem kličkoval na hostel :lol: Až se trochu vzpamatuji,tak hodím foto.
stř bře 02, 2011 10:52 pm

Odpovědět

Zpět na „Velká Británie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů