Mýtné v Polsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Tak to jsem taky nevěděl. Ve středu mě už za Boleslavcem na Německo otočili na JN a se hrnul do kopců. V mapě mám pořád ještě vyznačený Habartice jako N1. No poslední dobou to vypadá, že PL bud opět moje destinace. Jedu nakládat, tak díky a zatím se měj.
ned zář 13, 2009 2:35 pm

Uživatelský avatar
Icewinter
Příspěvky: 1114
Registrován: stř říj 07, 2009 11:37 am
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Příspěvek

Zdravim, teďkon pojedu z Žiliny do polska do Skawine (pod Krakowem) a od tamtuď do Czechowice Dziedzice, Chtěl bych se zeptat zda se tam někde jede po placený silnici, nebo prostě vlítnu do Polska, vyložim a pádim pryč? díky
úte lis 17, 2009 11:06 am

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Zdá se, že Skawina je ještě pod dálnicí. Takže do 12 tun nic.
úte lis 17, 2009 6:06 pm

jan ricanek
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 30, 2009 4:14 pm
Bydliště: Tvarozna

Příspěvek

borci sem byl mimochodem v polsku tak 14 dnu spatky a jel sem do krakova pres bohumin a teda s autem do 12 t a znamku sem si nekupoval byli tam jen jakysi mitny brany tam sem za kazdy prujezd zaplatil 13 zlotych a jel sem dal tak nevim o jakych znamkach mluvite :shock: ...............jo a pak sem vod tech curaku dostak 700 zlotych pokutu za dovolenky ze sem nemel vypsany tak si na to davete pozor polaci so hajzli dokut nezaplatis nepojedes klidne tyden ti tam nechajo stat :evil:
stř úno 03, 2010 4:26 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

To je správný, jak by s těh řidičů ty pokuty dostali?
BES - běs
stř úno 03, 2010 4:38 pm

jan ricanek
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 30, 2009 4:14 pm
Bydliště: Tvarozna

Příspěvek

no jako je to spravny ale kdyz clovek usebe moc zlotych nema zejo ja sem mu daval eura a nechtel je debil jenom zloty.........rikal sezen si taxik a jet si to rozmenit nic je nezajimalo nikomu bych tu situaci nepral hruza a des :?
sob úno 06, 2010 10:57 am

Uživatelský avatar
Sovouš
Bedřich Liška
Příspěvky: 2026
Registrován: stř dub 23, 2008 4:16 pm
Bydliště: ... u Pardubic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

...ano, to je v Pšonsku běžná praxe. Kolega měl štěstí, dokonce ho i odvezly do města k bankomatu, taky čirou náhodou někde u Krakuwa... :D Nic je nezajímalo, zaplať, nebo si tady budeš stát, ugotoweno, pan niech poczeka w samochodie.
Hamty hamty, ať mám víc než tamty ... :hvizd:
sob úno 06, 2010 12:06 pm

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

od nového roku bere ITD i normálně platební karty, což je v cholerově věc dosti nevídaná :shock: :shock:
jo a taky oplatky šli nahoru, cca 12,50€ jednodenní euro3
sob úno 06, 2010 12:18 pm

jan ricanek
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 30, 2009 4:14 pm
Bydliště: Tvarozna

Příspěvek

SO TO HLOPI ŠIŠLONI 8)
pon úno 08, 2010 9:10 am

Renchel trans
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 12, 2010 6:16 pm
Bydliště: MSK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

včera jedu si tak do polska gliwice a pak krakow tam jedu v pohode karta opaty vse v pohode musel jsem udelat pauzu v krakowe rano jsem si koupil novou kartu oplaty a na nalepce vycvaknu den a mesic nejak me vypadl rok a na karte co mas u sebe jsem dal omylem misto mesic dny 27 a den 5 2010 paragon od shellu z rana v ruce kdyz jsem to kupoval a jak se vracim tak za krakowem me nechteli pustit cisla sedi kdyby si zavolali na shell do krakowa tak by si zjistili podle cisla na karte kdy je to kupovane tak se smema zacnu jebat asi půl hodky jsem je posila do ruznych genitálii :-D shell neberou jen visa nebo zlote erka nebo dollary samozrejme u sebe jen ceske a moje kreditka tak poloci neodbitni proste vypatlany debilni narod kretenu :-D po hodce jsem to teda zatahl z moji karty a pri odjezdu jsem jim podekoval a rekl ze hitler zacal dobre v polsku hold uz mne nedobehl sekuritak ale machal tam jeste dlouho temi rukama :-D :-D polsko je pro mne trest a doufam ze se tam jen tak nepodivam :-D :-d
čtv kvě 27, 2010 10:41 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

ITD chce jenom zlotůvky nebo karty. Erka je nezajímaj. Jinak polatek za platbz kartou je taky poměrně mastnej. Hned si strhli 39 zl. :twisted:
čtv kvě 27, 2010 11:10 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Co jsou to ty Erka?
BES - běs
pát kvě 28, 2010 1:07 am

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Promiň. Chtěl jsem říct, že nechtěj přijímat platbu v eurech. Zřejmě kvůli přepočtu kurzu. Každopádně to může zaskočit a člověk se pak dostane do nepříjemné situace.
pát kvě 28, 2010 8:01 am

lemoun15
Příspěvky: 16
Registrován: úte led 06, 2009 4:59 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Renchel trans: Když se tak už dělíš o "dojmy" v Polsku, kluci od nás na frigu ve dvojce za opravdu pár maličkostí!!! (pár minut na kartě v přetažení denního výkonu, nesprávný počátek 45tky, atd.), zkrátka tento týden byli "odměněni" za své smrtelné prohřešky slavným Polským "ITD" pokutou ve výši 9.100,- zlotých(58.000,-Kč)!!!!
Nejsem nejaký kripl, který by lecos nepochopil, ale Polská "nenažranost" ze strany státních orgánů je neskutečná! Já sám jsem donedávna jezdil na frigu. A v poslední době právě dost Polsko. Také v té době jsem poznal důvody, proč je Evropa jako národ nesnáší. Nyní jsem ve firmě jako technik, ale nikdy jsem nezapoměl jak to chodí za volantem. Ti kluci, nyní každý z nich má na krku cca 29litrů! a doma děti, prázdniny, hypotéky atd. Prostě mazec! A slavné Polské ITD?, prý, že je vše v O.K.jen těch 9,100,-zlotých!!!! Tak se ptám, dokáže s tím někdo něco vůbec udělat? Na Poláky platí represivní opatření. Na co máme instituce typu Česmad, na co? Na blbý kecání, které nikam nevede? Proč nedokáže náš systém nekompromisně a tvrdě postihovat řidiče s Polska? Můj osobní názor je takový, že kdyby občas namísto "kastrování" a sbírání bodů Českým chudákům, kteří kopou šoférskou ligu za pár korun, na "Baranďáku"(ale samozřejmě i jinde), pořádně došlápli na Polskou "svoloč" a hlavně je vskutku ocenili za jejich "hrdinské" výkony v rámci AETR tak razantním a nekompromisním přístupem jako to dělá ITD Polska, tak by se to rozkřiklo a možná by těm, nenažraným primitivům v tom jejich Wojvodstvu došlo, že pokud nesleví, tak tím budou "dusit" vlastní lidi!
úte srp 10, 2010 6:38 pm

Demolition Man
fandík
Příspěvky: 1067
Registrován: pát led 09, 2009 4:22 pm
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek

Tak to teda zírám.....já mám přitom polsko za mírumilovný národ....zhruba někdy v prosinci jsem jel přes warszawu a navigace mě blbě naváděla a já se dostal do zákazu,ale viděl jsem výjezd na dálnici,tak jsem to risknul a najednou policajti.......samozřejmě,že hned jsem se omlouval,že tu jsem poprvý atd atd. a chtěli po mě 2500Zlotých.....jsem byl jako v transu...když viděli,že jsem málem brečel,tak mě pustili.....dostali záchvat smíchu a já jel....takže já zatím špatný zkušenosti nemám......
Pánbůh! Doprovázej mě na cestách a já ti budu vdečný.
pon srp 23, 2010 10:47 am

Odpovědět

Zpět na „Polsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti