Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
Radys

Vrzání kabiny

Příspěvek

zdravím pánové, řeším na rok a pul staré scanii vrzaní kabiny při pružení a otočení volantu. našel jsem snad všechny mazací body ktery na aute jsou,temer kazdou druhou denní pauzu mam sklopenou kabinu a laboruju. na scanii mi nikdo nebyl schopnej říct co kde je za problém. At to neřeším že je teplo tak vržou plasty...jedná se o R,Kabina highline...
ned srp 18, 2013 2:04 pm

Uživatelský avatar
Láďa Scania
Příspěvky: 144
Registrován: pát zář 28, 2007 9:01 pm
Bydliště: Brána Sumavy

Příspěvek

Když jsem ještě jezdil se Scanii tak jsem nad tim laboroval jako ty.Nakonec mě to delalo ulození kabiny co máš předni měchy tak to spodní uložení.Dělají to spodní ložiska,ale nejde to namazat žádnym sprejem.Musí se navrtat a udělat mazničky.Mě to odstranili ve Scanwestu v Domažlicích.Fotky bohužel nemám.Přeji hodně uspěchu. :wink:
ned srp 18, 2013 4:34 pm

Radys

.

Příspěvek

super diky...zkusil sem pera jeste jak sem vcera dojel maznout.. dela to i kdyz napriklad najizdim na rampu nebo nekam za roh a je nutny hodne motat volantem tak to zavrza az tak ve 2/3 otoceni......
ned srp 18, 2013 5:41 pm

Tudle
Příspěvky: 537
Registrován: ned bře 01, 2009 1:41 pm
Bydliště: Studénka/ Křivsoudov

Příspěvek

Tak to ti spíš dělalo řízení ne? Mě zas vrzala kabina při ostré zatáčce doprava nebo houpání v terénu. Uložení se měnilo chvíli předtím, protože bylo uplně vybité. Nakonec to dělala kapota. Je tam na boku u pantu dveří takové vedení, aby kapota seděla jak má a o ten pant to dřelo a při kroucení to bylo k nesnesení, tak to nakonec vyřešil kousek gumové hadice nalisovaný na čepu toho pantu.
Židle a telefon :-)
ned zář 15, 2013 11:37 am

Radys

Příspěvek

tudle: namazal sem pera-jsou tam normalne maznicky a uz je to cajk....:)
ned zář 15, 2013 1:31 pm

kruji
Příspěvky: 2440
Registrován: sob pro 05, 2009 10:55 am
Bydliště: hodonin

Příspěvek

Jj, :"Nemažete, klepe to!" Z filmu Jáchyme hoď ho do stroje
Lesu zmar!
ned zář 15, 2013 9:50 pm

Radys

Příspěvek

nečekám že ty auta jsou bezudrzbovy,ale maznice na perech a jeste v takovym miste kde jsou....:)
pon zář 16, 2013 6:12 am

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

pokud máš krátký výfuk pod auto tak to většinou dělá právě zadní uložení pravého pera u výfuku,dost rádo se to od výfuku vyhřeje a veškeré mazivo pak vyteče ven a na čepu to potom rádo přirezne.Teď jsem to řesil na rok a půl staré R500 Topline.

Celkem průser je tady uložení předních měchů kabiny jak je popsáno výše,je dobré si to pohlídat :D :wink:
čtv zář 19, 2013 3:08 pm

Radys

Příspěvek

mam... jen mi prijde ze se to maže moc casto... je tam mozny jeste nejakej problem? uloženi atd uz bylo měněné,dle servisky...
pát zář 27, 2013 1:46 pm

Odpovědět

Zpět na „SCANIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů